Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van különbség a kitágult...

Van különbség a kitágult tudatállapot és a széles látókör között?

Figyelt kérdés

Az előbbit spirituális értelemben szokták általában használni, az utóbbi vonatkozhat bármire. De lényegében ugyanaz a kettő, csak a nagyságrend különbözik, vagy pedig teljesen más természetű a kettő?

Pl. ha valaki ingerszegény életet él, és kipróbálja az ayahuascát vagy tiszta, jó minőségű LSD-t, akkor nagyobb ugrást tesz a saját életében (önmagához képest), mint az, aki nem él ilyen szerekkel, de elkezd utazgatni, ismerkedni, olvasni, tájékozódni? Más típusú változás történik a két esetben, vagy ugyanaz, csak más léptékben? Illetve lehet-e drogok nélkül is olyan vagy hasonló élményeket átélni, amik hatására kikerülünk a "tudati mókuskerékből", és magasabbról tudjuk szemlélni az életet, és abból az élményből táplálkozva "józanul" is másképp tudjuk élni az életet, másképp viszonyulni embertársainkhoz?



2015. jan. 6. 07:36
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
nem tűntem el de a válaszaim le vannak nullázva...
2015. jan. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:
Én nem nulláztalak le, te viszont le gerincteleneztél engem. Köszönöm, ebből is tanultam valamit az emberekről és a világról!
2015. jan. 6. 10:44
 23/42 Vacuolum ***** válasza:

Papa vagy troll vagy vagy annyira kivagy a tudat módosítástól, hogy elfejtetted mit írtál 0-zatok le nyugodtan, mert majd adok megint pár 100% válasz természet tudományban és visszajön normálisra az átlagom. de ezzel fejezted be: Illetve lehet-e drogok nélkül is olyan vagy hasonló élményeket átélni, amik hatására kikerülünk a "tudati mókuskerékből", és magasabbról tudjuk szemlélni az életet, és abból az élményből táplálkozva "józanul" is másképp tudjuk élni az életet, másképp viszonyulni embertársainkhoz?


Lehet igazad van és félreértettem neked nem ez a spirituális dolog kell hanem valami kőkemény halu (mondjuk seggbe rak az ördög), ahhoz hogy másképp állj másokhoz.

2015. jan. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

#23


"a lényegre törő" diskurzusból kb. én is erre a következtetésre jutottam...

2015. jan. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:
Kapaszkodj meg, téged sem pontoztalak le! De hogy te milyen arrogáns és alpári vagy, az valami lenyűgöző! :D
2015. jan. 6. 10:52
 26/42 A kérdező kommentje:
66%-os, vegyük úgy, hogy bocsánatot kértél, minden rendben. :)
2015. jan. 6. 10:53
 27/42 Vacuolum ***** válasza:

Tisztában vagyok vele, mert olyan emelkedett spirituális kitágult tudat állapotom van (természetesen narkótól).

Legalább lesz ma is lesz egy kérdés ami jó kedvre deríti az embereket.

2015. jan. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

"Hogy mennyiért osztják az energiát: arra céloztam, hogy biztos jó üzlet, gondolom, nem ingyen teszik."


Bezzeg a drog dílerek ugye önzetlenül, karitatív alapon működnek, hogy minél több embert hozzásegítsenek a kitágult tudatállapot eléréséhez. :-)))

2015. jan. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 Vacuolum ***** válasza:
*Legalább lesz ma is egy kérdés ami jó kedvre deríti az embereket.
2015. jan. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:

"Bezzeg a drog dílerek ugye önzetlenül, karitatív alapon működnek, hogy minél több embert hozzásegítsenek a kitágult tudatállapot eléréséhez. :-)))"


Nem! A drog is pénzbe kerül, és a drogot sem tartom jó dolognak, mint ahogy írtam is, nem próbáltam és nem is akarom, és ugyanúgy külső eszköznek tartom, amihez nem jó nyúlni. Erre te azt hiszed, hogy a drog mellett vagyok???


Mondom én, ti "józan" állapotban is hallucináltok, mert olyat magyaráztok bele a kérdésembe, amit nem állítottam. Vagy csak szimplán a szövegértéssel vannak gondok. Akkor meg irány az iskola.

2015. jan. 6. 11:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!