Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi történik energetikailag,...

Mi történik energetikailag, amikor az ember "erőt vesz magán"?

Figyelt kérdés
Ha mélyponton van, úgy érzi, minden mindegy, és nincs energiája, lelki ereje. Egyszer csak gondol egyet, hogy ez így nem mehet tovább, és kihúzza magát a saját hajánál fogva. Ilyenkor 1: az elhatározása miatt több energiája lesz, ezért tud cselekedni? (Viszont ez azt jelenti, hogy az elhatározás még az energiahiányos állapotban következett be - hogyan, ha nem volt miből "táplálkozni"?) Vagy pedig 2: ugyanannyi energiája van, mint előtte, csak addig kihasználatlanul pangott benne, az elhatározása pedig az energia beosztásának a megváltoztatását jelenti?

2014. nov. 29. 13:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az agy hataroz, semmikoze az energiahoz.
2014. nov. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem felejtsd el az energetika szót, mert köze nincs ahhoz, amiről te is beszélsz...:D
2014. nov. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hanyagold az energia szó használatát, az írásodból elég bugyutának tűnik.

A helyzetben, amiről beszélsz, csak a hozzáállás változik.

2014. nov. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hogy kiakadtatok az energia szón. :D Felőlem behelyettesíthetjük másik szóval is (pl lelkierő), a lényeg akkor is ugyanaz marad: egyik embernél az egyik pillanatban még nincs, aztán egy elhatározás hatására lesz, másik ember meg csak csúszik lefelé a lejtőn, mert nincs energ... pardon, lelkiereje. :))
2014. nov. 29. 14:53
 5/12 A kérdező kommentje:
Pökhendiséget meg mellőzni, mert annál bugyutább dolog nincs. :D
2014. nov. 29. 14:54
 6/12 Ozmium42 ***** válasza:

Üdv!


Ha energia oldalról akarod megközelíteni, nem fogsz eredményre jutni. Egyrészt azért, mert mint fentebb is írták, az energia mást jelent. A másik pedig azért, mert ha saját magad találsz ki valami spirituális energiát, mint a lelki erő szinonimáját, akkor arra jutsz, hogy a fogalom kezelhetetlen, mert te találtad ki, és úgy viselkedik, ahogy akarod. Szóval talán hagyjuk ezt, és ereszkedjünk le a porba.


Amikor az ember meg akar tenni valamit, annak legtöbbször a tudattalan az eredete. A tudattalan dolgozza fel a fiziológiai szükségleteinket és vágyainkat, de mivel tudatos lények vagyunk, a cselekvési tervnek és a cselekvés végrehajtásának a tudatban kell megtörténnie. A tudattalan vágyakat közvetít a tudat felé, ezen a szűrőn átmehet (akár a tudat becsapásával, lásd marketing stratégia), vagy visszapattanhat (lásd: tanult erkölcs). Lelki erőt akkor érezhetünk, ha a tudattalan vágya és a racionális tudat által feltérképezett realitás nem zárja ki egymást, lényegében ez a remény. A reménytelenség az, amikor a tudatod vissza löki a tudattalan vágyakat, mert az érdemi cselekvésre nem lát módot.


Az irányt meg is lehet fordítani: a tudat hathat a tudattalanra, gyerekkorban így alakul ki az erkölcs (tanult információ beépül a tudattalanba, kvázi az ösztönökkel egy szintre), de felnőtt korban már nagyon nehéz. Vannak például kötelességeink, amiket szívesen teszünk, vagy nem. Előbbi esetben érezzük a lelki erőt, mert a tudattalanunk nem viaskodik. Ha viaskodik, akkor gyakran kibúvót keresünk (a kibúvó keresés a tudat becsapása), vagy ha nem sikerül, akkor elvégezzük, de egyre csökken a motivációnk, egyre nagyobb erőt kell kifejtenünk, hogy a cselekvésre rávegyük magunkat. A cselekvéssel a tudattalanunk elégedetlen, ezért folyamatosan próbálja "lebeszélni" a tudatunkat. A tudatunk valamiért szükségesnek véli, ezért mégis próbálja ignorálni a tudattalant. Egy bonyolult idegrendszeri számolgatás az egész, ahol neuronok erősítik vagy gyengítik, vagy kioltják egymás jelét.


A tudattalanunkat nagyrészt örököljük, és olyan amilyen, a tudatunk pedig változik, de tökéletlen, hiányos, ezért különböző embereknek különböző dolgok okoznak lelki dilemmákat. Amikor a két terület meg tud egyezni, akkor nincs akadálya annak, hogy a szervezet erőforrásait a cselekvésre összpontosítsd, egyébként a cselekvés ütközik nehézségbe, bár az erőforrások azért ettől függetlenül rendelkezésre állnak.

2014. nov. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ozmium, köszi a válaszod! (Energia szón már túltettük magunkat, azért írtam helyette a lelkierőt, persze ezt is csak szimbolikusan, nehogy azzal jöjjön valaki, hogy lélek mint szerv nem létezik. :))
2014. nov. 29. 16:07
 8/12 A kérdező kommentje:

"A reménytelenség az, amikor a tudatod vissza löki a tudattalan vágyakat, mert az érdemi cselekvésre nem lát módot."


Mi zajlik le akkor, amikor a reménytelenségből hirtelen átcsapunk tenni akarásba? Minek a hatására tud ez a pálfordulás bekövetkezni? Hogyan lehet "mesterségesen" (vagyis szándékosan, tudatosan) előidézni? Mert sokszor magától jön ez az "erő", akkor nincs gond, de amikor ez nincs, és nincs motiváció, akkor kell Münchausen báró módjára kihúzni saját magunkat. Van ennek valami technikája? (A tudat valamilyen más módon mégis meggyőzi a tudattalant, és szinkronba kerülnek?)

2014. nov. 29. 16:15
 9/12 Ozmium42 ***** válasza:

A technika az okosság, a bölcsesség (tárgyi tudás), a belátóképesség és a problémamegoldó készség fejlesztésére a tanulás.


A tudat ugyanis csak ezek alapján mérlegeli a cselekvési terveinek lehetséges kimenetelét, ez alapján hagyhatja jóvá, vagy utasíthatja el azokat. Az az ember reménytelen, aki úgy gondolja (tudatosan), hogy a megfogalmazódott vágyainak az elérésére nincs módja, nincs megfelelő cselekvési terve, ami alapján elérhetné a célt (nem véletlen, hogy a sikerélmények magabiztossá, a kudarcok óvatossá és reménytelenné teszik az embert, ez ugyanis visszajelzés a saját cselekvési terveinek hatékonyságát illetően). Amint a tudása bővül, és olyan információra tesz szert, ami alapján sikerrel kecsegtető cselekvési tervet tud felépíteni, már megjelenik a remény. Például fény derülhet arra, hogy tévesen gondolta valamiről, hogy lehetetlen. Vagy megváltoznak a körülmények. Vagy új módszerekről, megközelítésekről szerez tudomást.

2014. nov. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2014. nov. 29. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!