Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mibe érdemes hinnem : Isten,...

Mibe érdemes hinnem : Isten, ezotéria, vallás, Buddha, Allah, Jahve, Sátán?

Figyelt kérdés

Magánéleti válságban vagyok a párom beállt szcientológusnak és mivel nem követtem szakított velem. A munkatársaim is megtudták a dolgokat és rajtam röhögnek a hátam mögött, sokszor előttem is és ez nagyon zavar. Rájöttem, hogy nincsenek céljaim, nincsen értelme az életemnek. Most ráadásúl új anyát is kell találnom a gyerekeimnek és egy új társat. Mindez miattam van, mert semmiben nem hittem és gyenge voltam, de ezen változtatni szeretnék. Miben higyjek szerinted?


Pszichológusok is bebizonytották, hogy a céltalan ember, aki semmibe se hisz az elvész, nincsenen életereje és azon könnyű uralkodni, már egy kisebb szekta is könnyen elválasztja a párokat egymástól. Szeretnék utat találni magamnak, de nem tudom merre. Miben érdemes hinnem ? Isten a Biblia, talán Jahve a tóra vagy a korán és Allah? Esetleg ezoterikus Istenben ? Vagy sátánban ? Mit tanácsólsz?



2014. nov. 26. 18:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Magadban higgyél, kérdező. Senki más nem fog rajtad segíteni, csakis te magad.
2014. nov. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Bármit választasz, úgyis a poklot választod. A poklon kívül semmit sem lehet választani... azt egyébként mindenféle választás nélkül is megkapod.

Mi a pokol? ..hát a többi ember. (a sokaság / sokság)


..

A kérdésedhez:

ha nincs tartásod, hogyan képzeled, hogy bármilyen külső objektumtól tartást kapsz. Azért, hogy tartásod legyen, neked magadnak kell tenned.

2014. nov. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Legyen a célod, hogy neked és a gyermekeidnek szép élete legyen.
2014. nov. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

Ne higgy egyikbe sem, mivel egyik sem létezik. A barátnőd egy hülye k., ha egy vallás miatt képes volt elhagyni téged és a gyerekeid. Viszketett a p@, és te már túl megszokottá váltál.

...

Valóban, a céltalan ember, aki semmibe se hisz, elvész. Ezért higgy magadban. Meríts életerőt gyerekeidből. A gyerekek olyan aranyosak, hogy megéri értük erősnek lenni. Mibe higgy? Az Isten mese, a Biblia egy horrormese. Dobd a szemétbe a koránodat és a tórádat is. Azokból ered a Biblia, hülyeség. Az ezotérikus istenek is csak hülye kitalációk. A sátán? Az meg ki? Isten(Jahve) szkizofrén megnyilvánulása?

2014. nov. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Vedd figyelembe, hogy a hit belülről fakad!

Nem elhatározás kérdése: "mostantól hiszem Istent", mert a hit fenntartások nélküli elfogadása a dogmáknak. Nincs "szerintem".

Jahve (zsidók), Isten (keresztények) és Allah (muszlimok) nevek mind ugyannak a Teremtőnek nevei.

2014. nov. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ne felsőbb erőkben, hanem célokban higgyél.

Örülj, hogy a "párodtól" ily könnyen megszabadultál, mielőtt még a veséd is rá ment volna. (Az a szekta a teljes kiszipolyozásról szól). Fel kell nevelned a gyerekeket: rajta! A munkatársakkal meg ne foglalkozz.

2014. nov. 29. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Az első lépés az, hogy magadban higyj! nem kívül kell keresni a boldogságot a bibliában, a koránban, vagy a bagavad-gítában, hanem önmagadban! Amikor ezt felismered, akkor indulsz majd el a fejlődés útján.
2014. dec. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Azt te dontod el miben hiszel. De a valos "istenek" Az maga Isten es Satan bar az utobbit nem igen neveznem istennek. Jah es megvalami a bibliabol jo par erdekes sort kihagytak Satannal kapcsolatban.
2014. dec. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

szerintem csak azért írnak sátánról, hogy megfélemlítség az embereket. "féld az Istent!"

Miért féljek én Istenről?

Én hívő ember vagyok, szoktam olvasni mind a bibliából, buddha írásaiből, a bhagavad gítából, de ha megkérdzik milyen vallású vagyok, semmilyen. nem irományokba kell kapaszkodni. Ha megtanulod a biblia összes sorát, attól még lesz jobb ember belőled. Hanem le kell csendesítened az elmédet, és önmagaddal foglalkozni egy kicsit. Amíg önmagad nem vagy boldog, más embernél se tudod megtalálni.

2014. dec. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

előző vagyok

*nem lesz jobb ember belőled, elírtam

2014. dec. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!