Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ez bizonyíthatja azt, hogy a...

Ez bizonyíthatja azt, hogy a lélek nem létezik?

Figyelt kérdés

Ugye a léleknek tulajdonítják sokan az "én"tudatot, az érzelmeket, stb.


De ha valaki Alzheimer-kóros, vagy daganata van, esetleg ödémája, vagy amnéziás, annál nem azt bizonyítja ez az egész, hogy a lélek nem létezik?


Mert ha súlyosabb, akkor a szeretteit, családtagjait, és minden fontos dolgot elfelejt, tehát pl a saját anyja, vagy testvére, gyereke már idegen ember lesz a számára.

Vagy aki saját magára sem emlékszik, ez a tipikus "ki vagyok én?" kérdés, mert van ilyen súlyosabb Alzheimer kór is.


Ez bizonyítja azt, hogy a lélek nem létezik? Vagy hogyan?



2014. szept. 19. 22:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szia!Igen ha jól tudom tényleg biokémiával kimutatható az érzelmek.De ha valaki meghal pl. Egy dankóros akkor halál után egészséges lesz vagy egy amnéziásnak akkor tér vissza az emlékezete (ezek elképzelések) Nem olvastam a válaszokat ha hasonlít rájuk elnézést.Most teloról írok
2014. szept. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
11 es vagyok bocsi teló elküldte :D na azt szeretem volna írni hogy telon vagyok és most nincs kedvem utána olvasni de azt is hallottam hogy halálunk után 0.25g val leszünk könnyebbek vagy valami hasonló :D járj utána itt nem sok értelmes választ fogsz kapni szerintem.
2014. szept. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
nem
2014. szept. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Ez bizonyítja azt, hogy a lélek nem létezik? Vagy hogyan?"


Önmagában ez azt igazolja, hogy az emberi tudat is egy teljesen anyagi, hétköznapi jelenség. Komplex jelenség, de nem transzcendens. Namost, ugyanakkor sokan jöhetnek itt mindenféle nyakatekert próbálkozással, hogy a lélek nélkül egyáltalán semmilyen agyi tevékenység nem lenne, nem létezne nélküle élet, nem léteznének nélküle a természettörvények, stb. És alapvetően annyiban igazuk van, hogy elméleti síkon ez lehetséges, elképzelhető. Ugyanakkor ez a feltevés egy empirikus hatással bíró folyamat, objektum létezését vázolja, és mint olyant, illendő lenne igazolni. A modern tudomány ezt nem tette meg, semmilyen adat nem utal akármilyen szellemi szubsztancia, lélek létezésére semmilyen tudományterületen. Tehát feltételezni lehet a létezését, viszont igazolva nincs. Igazolatlan dolgokban hinni pedig hülyeség, ld. Russell teáskannája.



@9


Értem, tehát a szilárd, pontosan definiált módszertani keretek között dolgozó kutatók, tudósok, orvosok mind hülyék, te a gyiken megmondod a frankót, mindennemű empirikus adat, igazolható, cáfolható állítás nélkül.

2014. szept. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
már megint egy okoskodó, attól,hogy valami nem bizonyított anyagi szinten még létezhet, lásd sötétanyag.
2014. szept. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"sötétanyag"


A sötét anyag ugyanolyan anyag mint a másik, ugyanúgy kölcsönhatásba lép, éppen ezért igazolható a létezése.

2014. szept. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az "én tudat" az az egó, vagyis hamis egó. Hamis, mert akinek hiszed magad, nem biztos, hogy az vagy! Mitől is vagy az, akinek hiszed magad? Érzések, érzelmek, gondolatok, vágyak, elképzelések?
2014. szept. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!