Ez bizonyíthatja azt, hogy a lélek nem létezik?
Ugye a léleknek tulajdonítják sokan az "én"tudatot, az érzelmeket, stb.
De ha valaki Alzheimer-kóros, vagy daganata van, esetleg ödémája, vagy amnéziás, annál nem azt bizonyítja ez az egész, hogy a lélek nem létezik?
Mert ha súlyosabb, akkor a szeretteit, családtagjait, és minden fontos dolgot elfelejt, tehát pl a saját anyja, vagy testvére, gyereke már idegen ember lesz a számára.
Vagy aki saját magára sem emlékszik, ez a tipikus "ki vagyok én?" kérdés, mert van ilyen súlyosabb Alzheimer kór is.
Ez bizonyítja azt, hogy a lélek nem létezik? Vagy hogyan?
Hisz ha létezne, akkor az én-tudatát nem veszítené el, akkor tudnia kellene ilyen betegen is, hogy ki ő, stb.
Vagy nem?
Mert itt meg létezhet a lélek:
"Ezzel szemben két neves agykutató - Wilder Penfild és John Eccles - kutatásai szerint az agy egy leginkább komputerhez hasonlítható bonyolult gépezet, amely azonban nem öntevékeny. Ez azt jelenti, hogy önmagában nem tud gondolkodni, hanem egy láthatatlan központból irányítják. Ez a láthatatlan irányító-központ az ember "én"-je, a lelke vagy a személyisége. A szellemi-lelki "én "-ünk, akik mi valóban vagyunk, az agy, az agyunk segítségével gondolkozik, mint ahogy egy számítógép vagy zongora is akkor működik, ha valaki "játszik" a billentyűzeten. ""
Szkeptikus vagyok, s nem hiszek a lélek létezésében. DE!
De az okoskodásodat sem tudom a magamévá tenni. Miért? Nem biztos, hogy sikerül értelmesen megfogalmaznom, de röviden megpróbálom.
Látsz most engem? Hallod a hangom? Hol ülök? Mit csinálok? Ki vagyok? Semmit nem tudsz rólam. Semmit.
A monitorodon most apró sötét és világos kis négyzetek sorakoznak. Azt mondod betűk? Igen. Azt gondolod, én írtam őket? Igen.
Lehet, hogy én egy számítógép vagyok, ultramodern (tehát holnap már elavult) szoftver hülyít téged, hogy azt hidd, ember válaszol neked.
Ha most megrándítottam volna a vállam, s nem írok semmit, akkor nem létezem? Ha fel sem jövök ide soha, akkor nem is születtem meg?
Az említett emberek nem rendelkeznek számos olyan tulajdonsággal, amelyet a léleknek tulajdonítunk. De ahogyan az én létezésemre nem bizonyíték az, hogy most itt betűs sorjáznak, a nemlétezésemre sem magyarázat, ha nem látsz választ.
Mindegy a lélek miben léte. Legalábbis számomra. Lehet, csak kémia. De nem annak éljük meg. S ez fontosabb, mint a racionális magyarázat.
"Mindegy a lélek miben léte. Legalábbis számomra. Lehet, csak kémia. De nem annak éljük meg. S ez fontosabb, mint a racionális magyarázat."
Ez a mondat nagyon is igaz, de komolyan.
Senki nem tud se teljesen cáfolni, sem igazolni. Élünk annyi biztos. A lényeg pedig annyi, hogy a lehető legjobbat hozzunk ki mindenből.
ha lehetőségem lenne magát a kérdést is lepontoznám , mivel a két dolognak semmi köze nincs egymáshoz.
elmondok egy saját sztorit aztán majd eldöntheted,hogy mint és ,hogy vélekedsz:
Mikor nagyanyám a halálos ágyán annyira súlyos állapotban feküdt,hogy nem reagált a külvilágra,gépekkel tartották életben, magyarul még a szemét se mozdította meg. Nos amikor bementem hozzá , megfésültem a haját végtisztesség gyanánt,mondtam neki pár búcsú mondatot, egyszer csak 1 könnycsepp csordult le a szeme sarkán , ezek után döntsd el magad,hogy mennyi köze van az agyi funkciók működéséhez a léleknek. Egyébként még nagyon régen mesélte egy ember aki egy ideig kómában feküdt élet és halál között,hogy ő is benne volt a fényben, egy hatalmas nagyon réginek tűnő ajtó előtt állt,megjelent neki Jézus és azt mondta,még nem jött el az ő ideje térjen vissza a földre.Nem hiszem,hogy nagyon vallásos meggyőződésű életét élt volna előtte,de engem sikerült meggyőznie.
Ha már spirituális témakörben szerepel a kérdés:
Mit számít hogy emlékszik-e? Ha tényleg van lélek, akkor bele gondolsz, hogy a leszületésed elötti időre sem emlékszel. Ha van lélek, akkor az emlékezés módja valami más, és bizonyos dolgokkal összefügg. Csak ráéremből írtam a kérdésre, hiszen alapból olyat próbálunk cáfolni, ami nincs is bizonyítva.
Állj!
Én nem akarok vitát szítani, sajnos én is elveszítettem nemrég a nagymamámat!
Én is hiszek a lélek létezésében, csak eléggé kételkedek néha.
Főleg mikor olyat olvasok, hogy minden egyes gondolat, minden egyesérzelem kiváltó oka biológiai és kémiai folyamatok, valamint, hogy az agyat sem ismerjük teljesen, így az is közrejátszik.
Tényleg lehetséges, hogy mindenért csak elemek, vegyületek, folyamatok a felelősek? Valaki azt írta, hogy minden szépen megmagyarázható biokémiai folyamat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!