Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hisztek a sors jeleiben, hogy...

Hisztek a sors jeleiben, hogy valami nem véletlen, vagy a megérzéseitekben?

Figyelt kérdés

Pl tánctanfolyamon megismertem egy lányt, későn kapcsoltam, összejött valakivel. De úgy éreztem, nem kell még temetni a dolgot - úgy is lett, hamar végetért!

De nem láttam tőle jeleket. Egyszer hazafele úton, ezen keseregtem, gondoltam még a buszt is elkésem. (Óránként jár, én pont félre értem oda). Erre tessék, pont mikor állit be az a busz?

Aztán egyszer rávettem magam, és eléálltam. "Most jobb egyedül" - másnak emlékezve, révedve ellátogattam arra a helyszinre, ahol ez a tanfolyam volt. Erre mi történik? Metróval oda kb. 8 megálló, mind a 8 megállóban egy olyan pasival utaztam odáig, aki szintén oda járt. Pedig rengeteg lehetőség lett volna elkerülni egymást.

Amikor idáig más lányról kellett mondanom, ott tisztán éreztem, hogy vége, itt még mindig nincs ez meg.


Most nem az a kérdés, hogy sikerül e, vagy sem. De a megérzéseim azt mondják, még nincs vége. És mintha a sors küldte volna ezt a jelet, hogy "ne add fel, látod a busz is csak egészkor jöhet, mégis félkor jött!".

És most van még 4x ennyi dolog, most csak a legérdekesebbeket irtam le.


Tehát, hisztek a sors jeleiben? Hogy valahogy úgy küldi a dolgokat, hogy "megérezd" ? Van valakinek ilyen tapasztalata?


2014. júl. 26. 20:51
 1/8 A kérdező kommentje:
*Amikor idáig más lányról kellett LEmondanom
2014. júl. 26. 20:53
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hiszek. Úgy vélem, semmi sem véletlen, minden okkal történik. És igen, vannak jelek is, amiket követhetünk is. És ha kérünk jelet, akkor is kapunk. Persze ezeket észre kell venni. Szóval szerintem mindennel mindennel összefügg, és ezeket meglehet találni, észre lehet venni.

Igen, a megérzés is egy valós dolog. Mindenkiben ott van a hatodik érzék. Ami elő elő is jön néha. De fejleszteni is lehet. Csak a fejlesztését már születésünk óta elhanyagoljuk.

Tapasztalat? Szerintem már te is éltél át hasonlókat, mint pl. eszedbe jut az illető, mielőtt felhív.

2014. júl. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Szerintem sincsenek véletlenek.. Minden vezetve-irányítva

Van. Az emberek, a gondolatai, érzései, Egyszóval minden.

A "felsőbb erő" így akar rávezetni arra, hogy higgy magadban.

Tapasztalatból beszélek. En mar átéltem mindent amit csak

Elképzelni tudsz. Es igen, minden a megerzeseimmel kezdődött.:)

2014. júl. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Minden véletlen.

Lehet szabályszerűségeket keresni, bele lehet magyarázni, hogy ez nem lehet véletlen, DE AZ.

2014. júl. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Nincsenek véletlenek!....Sokáig hittem az ellentkezöjét,de tévedtem.Hihetetlen dolgok történtek velem....... PL: Ha talákozol egy ismeretlen emberrel, de érzed, hogy te még is ismered.Föleg ha gyorsan egymásra is hangolódtok, az egy jó jel.A megérzésekre érdemes hallgatni.Ám az a baj, hogy nem feltétlen szerelem lesz a dologból.De azért próbálkozz és bizakodj:)
2014. júl. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tök felesleges arról vitázni, hogy vannak-e véletlenek, vagy nincsenek. Mármint akkor, ha objektív válaszra törekszel. A saját felfogásokat és értelmezéseket persze lehet ütköztetni, de ezek rendszerint sekélyes, saját élményeken és anekdotákon alapuló, teljesen szubjektív vélemények, amikből ha leszűröd a szubjektivitás okozta hibákat, szó szerint nem marad semmi. A "velem ez meg ez történt, tehát nincsenek véletlenek", és az ehhez hasonló álláspontok jó példák ide. Szép, érdekes, de az igazsághoz nem visz közelebb.

Ha valóban arra vagy kíváncsi, hogy vannak-e véletlenek, akkor szükségszerűen a determinizmus fogalmához jutsz el. És mivel (tudtommal) nem tisztázott, hogy a világegyetem determinisztikus-e, még nincs objektív válasz. Hétköznapi szituációkban nyugodtan lehet determinisztikusnak tekinteni a világot, ha így nézzük, akkor "nincsenek véletlenek", de ekkor is hiba lenne sorsról, mint valami felsőbb meghatározó erőről vagy hatalomról beszélni, mert egyszerűen a természet törvényeinek engedelmeskedő ok-okozati összefüggésekről van szó. Viszont akkor sem hibázol, ha azokat az eseményeket, amikre ésszerű keretek között nem lehet hatásod, véletlennek tekinted. Miért ne? Ha nem tőled függ, akkor a te szempontodból véletlen.

Ezért mondom azt, hogy értelmetlen ilyen végletesen kijelenteni, hogy mondjuk "nincsenek véletlenek".


A megérzések oka leggyakrabban a megerősítési torzítás vagy egyéb "gondolkodási hiba". Mondok egy példát: repülőútra mész. Szorongasz egy kicsit, ami teljesen általános. Nem félsz, de azért tudat alatt lappang benned, hogy mégis tízezer méter magasan ülsz egy fémdobozban. Ha gond nélkül célba érsz, a szorongás pikk-pakk elmúlik. Ha valami gond lesz, kényszerleszállás, légörvény stb., akkor utólag megerősítést nyer a szorongásod, és ekkor mi jut eszedbe? "Előre éreztem, hogy baj lesz". No, ehhez hasonló módokon tréfál meg minket az agyunk, ezért hisszük, hogy megérzéseink vannak.

A jelek oka pedig téves asszociáció. Jelnek persze tekinthetsz bármit, és követheted is, ugyanakkor hiba feltételezni, hogy valamilyen felsőbb hatalom okozta a jelet. Ha így teszel, akkor átlépsz a hit mezejére, ami szíved joga, csak nem sok értelme marad vitatkozni róla.

2014. júl. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

megint történt valami. Tegnap szigeten állt a sorban előttem egy lány, és olyasvalami történt, ami a legnagyobb nőcsábászokkal is évente max 1: egyből megfogott, de barátja volt. De nem beszéltünk, csak ránéztem, és azonnal megfogott.


Aztán a koncerten pont elém került, és magyar volt :) ez a sziget volt, tehát több tizezer emberből jött ez össze


nem furcsa?! :D

2014. aug. 17. 10:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Előfordul.
2014. aug. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!