Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti feltették már magatoknak a...

Ti feltették már magatoknak a kérdést, hogy "ki vagyok én?

Figyelt kérdés
csak komoly válaszokat köszi

2014. ápr. 24. 12:09
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Mi van 19? mi ez a hisztérikus lerohanás? A kérdésre válaszoltam. Egy szóval sem mondtam, hogy nem kell segítség a szellemi úton. Kell. Tanító, mester. De nem ez volt a kérdés.

"Légyszíves ne okoskodj, és ne magadat fényezd, hogy "dehát ez pofon egyszerű"."

- valakivel összekeversz, jobbulást!

*

Nyelvtanilag is látható a kérdést csak saját magának teheti fel az ember.

*

Egy történet, az üZENet, mondolatok, kóanok c. könyvből,

Pjonjang Ongi, XVI. sz.-i koreai szerzetesről, aki árvaként, 11 évesen lépett a szerzetbe, mestere, Szószan halála után vándor aszkéta, volt koldus, vízárus, birkapásztor…

*

"Ez utóbbi foglalkozást akkor választotta, amikor egy alkalommal egy több száz birkából álló nyájjal találkozott, és rádöbbent, hogy mestere talán nem véletlenül adta neki a Pjonjang - ’Pásztorbot’ nevet. Hogy erről megbizonyosodjon, a számadónál ott helyben felcsapott fizetség nélküli pásztornak. Két éven át terelgette nyáját a hegyi legelőkön, miközben egyre csak azt mondogatta: Ki vagyok én? Ki vagyok én?"

[…]- mást nem mondott […] "Pontosan két évvel azután, hogy pásztornak állott, ugyanolyan hirtelen, mint ahogy belekezdett, felhagyott a munkájával. Ezt írásban jelentette be gazdájának:

’A mai nap elhagytam nagyra becsült házát,

mert transzcendens kapcsolatom az Ön birkáival

ezennel véget ért.’

2014. ápr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!