Lehetséges-e az, hogy egy magasabb dimenzióból manipulálhatóak a benne lévő összes alacsonyabb számú dimenzióban lévő elemek?
D : dimenzió
Tehát, mi a 3D-ben könnyedén tudjuk manipulálni a 2D-t és az 1D-t.
Ilyen alapon pl. a mi 3 dimenziós (jelenlegi) életformánk könnyen befolyásolható a 4 dimenzióból vagy a magasabb számú dimenziókból.
Lehetséges-e az, hogy egy magasabb dimenzióból manipulálhatóak a benne lévő összes alacsonyabb számú dimenzióban lévő elemek... és úgy manipulálhatóak "felülről", hogy az adott dimenzióban lévő lények nem is értik, egyszerűen nem is képesek megérteni, hogy pontosan mi is történik velük.
Ezért persze képzelegni kezdenek... egyik ezt mond, másik mást mond.
A dimenziók olyanok lehetnek, mint a matrjoska-baba?
A 2D-ben benne van az 1D és a 2D; a 3D-ben a 3D, 2D, 1D; a 4D-ben benne van a 4D, 3D, 2D, 1D?
Így működnek vajon a dimenziók?
(ez még szerintem a matematikai elvű univerzum, és nem az eredeti univerzum)
"Tehát, mi a 3D-ben könnyedén tudjuk manipulálni a 2D-t és az 1D-t. "
- Mondj erre egyetlen példát.
1D és 2D nem létezik, csupán absztrakció.
Még elméleti alapon sem. Mivel mi három dimenziósak vagyuk, ezért csak háromdimenziós eszközökkel tudunk dolgozni, és csak a saját három dimenziós környezetünket tudjuk észlelni. A rajzok sem igazából 2D-sak, mivel még ha nagyon kicsi is, de van vastagsága mind a papírnak, mind a rajznak. Elméletileg is mindegyik többdimenziós lény csak a saját dimenzióját képes észlelni, és megváltoztatni. Ha például megpróbálnánk egy második dimenziós objektumot befolyásolni, nem lennék rá képesek, mert ehhez nekünk is kétdimenzióssá kellene válnunk. Fizikailag és logikailag is lehetetlen.
névte2en
A te 3 illetve 4D-ből tudsz manipulálni egy 2 vagy 1 D-ét? Még csak nem is láttad és nem is tudsz róla.
Már ha egyáltalán van.
Engem is érdekel, hogyan manipulálod a többi dimenziót :D
Nem ismerünk semmit, ami 1 vagy 2 dimenziós lenne - minden ismert anyag 3 dimenziós.
„"Tehát, mi a 3D-ben könnyedén tudjuk manipulálni a 2D-t és az 1D-t. "
- Mondj erre egyetlen példát.
1D és 2D nem létezik, csupán absztrakció.“
-Akkor 4D, 5D, stb. sem létezik... és ez az általunk „létnek“ nevezett valami nem túl sokat ér. Egyszerű, szürke, kiszámítható „valóság“. Lezárt terület, nincs belőle átjárás sehová.
...
-Egy példa: fogok egy 2-dimenziós papírlapot és összegyűröm. A 3D-ből hatást gyakoroltam a 2D egy elemére (egy kétdimenziós összetevőre).
Persze, ha van vastagsága a papírnak...
Axióma:
El lehet érni, hogy az elméletek működjenek.
...(...de ehhez homlokegyenest meg kell fordítani az összes véleményeinket, nézeteinket ... mivel a kifordítottságban semmi sem működik ... minden csak a működés látszatával bír... Ilyen a kifordítottság egyre távolodó világa. Az erők szétszóródnak benne. Semmi sem valódi, de mindenből egyre több lesz, a hiány mégis nő...a problémák egyre csak sokasodnak.. )
Véleményem szerint, ami elméleti szinten lehetséges, az akár gyakorlati (=tapasztalható) valósággá (=realitássá) is válhat.
Szerintem (ez) az univerzum is így keletkezett.
Kezdetben volt az „elmélet“ és az idők során tapasztalati szintű valósággá vált.
...
„Engem is érdekel, hogyan manipulálod a többi dimenziót :D
Nem ismerünk semmit, ami 1 vagy 2 dimenziós lenne - minden ismert anyag 3 dimenziós.“
-Én nem három dimenziós létező vagyok. Ebben a dimenzióban egy testnek látszom, de ez valójában egy vetület (egy töredék... egy értelmezési töredék. ..ha töredékekből indulunk ki, nem jutunk megértésre.)
Axióma:
Amennyiben teljes és mindent átfogó megértésre kívánunk jutni, nem értelmezhetünk töredékeket.
(pl. nem indulhatunk ki az emberből és az ember által lakott univerzumból (univerzum-töredékből).
...
-Akkor az elméletekben lehet a kulcs a megoldáshoz. Az empíriából (=a tapasztalatok összességéből) kiindulva valószínűleg hibás eredményekre jutunk.
Ahhoz, hogy valóban működjenek ezek a dolgok (jelenségek), valószínűleg a teljes tapasztalható valóságtól (realitástól) képesnek kell lennünk elvonatkoztatni.
...és nem feltétlenül matematikai alapon. Esetleg valami „meta-matematikát“ lehet használni.
Az elméletei utak egyenesek, a gyakorlati utak görbék. Mi az oka annak, hogy az egyenes görbévé vált (válik)?
Mindezek megérthető dolgok.
Olyan új értelmezések fognak megjelenni, amelyek még nem voltak jelen ebben a rendszerben. Az információ hatványozódik és hatványozódni fog, de a lényegen mindezek egy cseppet sem változtatnak.
A lényeg (valójában) mindig látható. Sem szavak, sem matematika, sem nevek...
Feltételezés (gondolatkísérlet):
Univerzum-töredék, mint az értelmezésre irányuló késztetések alapja
Ebben a „töredék-univerzumban“, ebből az „univerzum-töredékből“ kiindulva kizárólag csak töredék-ismeretekre tehetünk szert.
Valószínűleg ezért nem találunk egyetlen biztos pontot sem, amiből kiindulhatnánk.
Véleményem szerint ebben az általunk tapasztalt „univerzumban“ egyetlen biztos pont sincsen, amiből kiindulhatnánk, amihez bármit is viszonyíthatnánk. (!!! Ha valaki, hát én kerestem... )
Egyértelmű számomra, hogy „Isten“ sem biztos pont - inkább nevezhető önmagunknak és végső illúziónak. (a belépés (a küszöb) őrének - belépés őre - küszöb-őr)
Ha Isten egyetlen biztos pont lenne, akkor nem erőszakkal próbáltak volna az emberekbe a történelem során istenről való „bizonyosságokat“ verni,
hanem mindenki magától felismerte volna és mindenki számára ugyanúgy lett volna felismerve.
A felismerések mindig különbözők voltak, az egyetértés pedig mindig külső és erőszakos eszközökkel kikényszerített volt.
Az a nagy helyzet, hogy millió és millió kategóriát alkottunk, de egyetlen egy sem működik. Mivel mindig hibás volt a kiindulási alapunk.
Súr, kérlek olvasd el a válaszom. Nem, nem lehet manipulálni. Létezhet a második és az első dimenzió is, de semmiképp sem tudjuk manipulálni. Ide nem kell se axióma, se semmi. Nem lehet, és kész. Ébredj fel az álomvilágodból, és fogadd el, hogy a világban semmik vagyunk. Semmik és senkik. Jelentéktelen kis porszemek, nem pedig valami nagynak a "vetületei", vagy pedig a "töredékei". Csupán egy véletlenszerűen kialakult szerves objektum. Nem, nincs értelme a létezésünknek, hiszen nincs semmi, ami erre utalna. Nem kell léteznünk, hiszen az Univerzum, a Naprendszer, de még a Föld is jól elvolt előttünk is. Nem kell, hogy értelmünk legyen. De ha már volt akkora szerencsénk, hogy létrejöttünk, és még egy tudatnak hívott reakcióval is rendelkezünk, használjuk ezt ki, és éljünk egy kellemes életet. Lényegtelen a többi dolog, hiszen hamar kipusztulunk, és semmi nyomunk nem marad pár tízezer év után.
névte2en
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!