Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy tudnék a jelenben élni?

Hogy tudnék a jelenben élni?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta nem megy... összeroppant, megbénít a múlton való rágódás, és a jövőn való aggódás. Annyit gondolkozok, dolgozik az agyam, hogy alig tudok kikapcsolni.

Egyszerűen érzem, hogy "nem vagyok itt" nem tudom ezt jobban leírni.

Akármilyen értelmes tanácsot szívesen fogadok.

25/F



2014. márc. 21. 23:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

"és élvezd az életed!"


Csak tudnám mit lehet élvezni rajta. Tök jó, hogy ezt mindig azok mondják, akiknek semmi bajuk sincs. Nem azért élünk, hogy élvezzük az életet, hanem hogy alkossunk valamit, és hogy minél többet megtudjunk róla. Akik annyira élvezik az életet, pont azok tudják csak a kocsmában tölteni az idejüket, és majd szépen tönkreteszik magukat és meghalnak 40 évesen, köszönöm én nem kérek belőle.


Kérdező, alkoss valamit, rajzolja, vagy tanulj, vagy akármi.

2014. márc. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Az alkohol nem megoldás. Persze néha szoktam mérsékelten fogyasztani(a mértéktelen fogyasztásról is van tapasztalatom), de nem az lesz a válasz.


Az a baj, hogy alkotni és tanulni sem tudok emiatt, nem tudok koncentrálni. A munka az megy, bár elég szétszórt vagyok.


Én nem sajnáltatom magam és nem is panaszkodok senkinek. Ez van ami, tényszerűen beszélek ezekről most nektek, a megoldás keresése érdekében. Az már egy másik dolog hogy esetleg megsajnáltok, de én ezt nem kívánom.

Amúgy azoknak akik ismernek nem beszélek ilyenekről. Persze valamennyire azért látszódhat rajtam.


Voltam már pszichológusnál kb. egy éve(csak hozzá nem járhattam mert családterapeuta, de bevállalt egy alkalmat), akkor még nem voltam ennyire rosszul és ő akkor azt mondta nincs nagy gond, de mindenképp érdemes lenne járnom valakihez. Egy nagyon jónak mondott programból sajnos pont kicsúsztam a korhatár miatt, máshol pedig, kb a fejemhez vágtak hasonló dumákat is mint ti, meg hogy semmi bajom. Időközben a fehér állásom megszűnt ennek köszönhetően a TB-m is. És nem, jelenleg nem keresek annyit hogy még azt is befizessem, vagy a számla/kaja vagy a TB. És nem élek nagy lábon. De rajta vagyok az ügyön, csak hát az ördögi kör.


Vannak célok kitűzve már rég, és kb. félig eljutottam bennük valahogy, de a leírtaknak köszönhetően nem jutok egyről a kettőre. És igen, most úgy tűnhet, hogy csak a kibúvókat keresem, de talán csak kitűnik az írásomból, hogy a megoldást keresem.


Nyilván nem tudom megváltoztatni a múltat, nem is akarom, de "fel kell oldódnia" a múltnak.

Bíró Miklós: most leírod ezeket, oké én is tudom és mi a megoldás?

Jézussal meg arra céloztál, hogy önző vagyok? Hát akkor az vagyok, melyik ember nem az. Sőt szerintem a nálam jobb passzban lévő emberek többsége, pont hogy az egészséges önzőségének köszönheti a szeretetet/boldogságát/harmóniát/vagyonát(ki mibe méri).

Ebből a szempontból viszont nálam ki is merül az önzőség abban, hogy magam körül forgolódok, ugyanis másokkal szemben mindig önzetlen vagyok, az állatokkal, növényekkel és a Földdel szemben talán még jobban.

És igen, az ellentmondások embere vagyok.


Én tudom azt magamról, hogy ha képes lennék normálisan működni, akkor egy sikeres, de legalább átlagosan sikeres ember lehetnék.

2014. márc. 22. 20:53
 13/20 anonim ***** válasza:

Nekem minden napom egy átok, legalábbis hétköznap. A múlton nem rágódok, mert nem változtathatok rajta, legalább vannak dolgok amikből tanultam.


Ne foglalkozz a dolgokkal, úgy is az fog történni amit előre választottál magadnak, magasabb lényed formájában.

2014. márc. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 baldwin13 ***** válasza:
100%
Az életben semmi nem történik véletlenül, tehát nincs okod parázni hiszen úgysem történhet valami másként csak úgy ahogyan megtörténik és sosem fogod tudni megváltoztatni azt, ami csak meg fog történni veled. Jövő az mindig jövő marad.
2014. márc. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nekem a keresztény hit segített. No nem előzmények nélkül, 16 éves koromban kezdtem el „keresni”, s kb. harmincéves koromra (olvasás, plusz élettapasztalatok) állt össze a kép. A kereszténységben az élő, személyes Istennel való kapcsolat lehetséges!

Érdemes megfontolni pl. az alábbi gondolatot is:

„Az ember előtt ez a választás áll: vagy úgy fogja föl magát, mint aki szabad az egész világmindenségtől és csak Istentől függ; vagy pedig Istentől szabad, s ekkor a mindenkori körülmények rabjává válik.”

Luigi Giussani

2014. márc. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Ha az egyháztól, vallástól mentes kereszténységre gondolsz, akkor oké.

Pl.: jezustanitasok.hu-t szoktam olvasgatni.

Csak hogy válasszuk külön a vallást és a hitet.

Tehát hiszek Istenben és Jézusban is, de a vallást és egyházat elítélem.

A Bibliát sem tartom hülyeségnek, de szentírásnak sem.

2014. márc. 24. 19:14
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

„Ha az egyháztól, vallástól mentes kereszténységre gondolsz, akkor oké.”


Attól függ mit értünk „egyház” alatt. Egyház alatt sokan a Római Kat. Egyházra és a pápára asszociálnak. Pedig az Újszövetség szerint, egyház a Jézus Krisztusban mint Megváltójukban hívő emberek összessége (mint tagok egy testben), ami nem egy látható intézmény. Peresze szükség van arra, hogy a hívők kapcsolatot tartsanak egymással, e szempontból a közösség, gyülekezetek hasznosak.


„A Bibliát sem tartom hülyeségnek, de szentírásnak sem.”


Erre azzal tudok válaszolni, hogy megindoklom, miért tartom a Bibliát Isten által ihletettnek, Isten szavát tartalmazó könyvnek.

Számomra Jézus Krisztus személye hitelesíti a Bibliát.

1)Tanításai igen magas erkölcsi színvonalat képviselnek, ezért hihető, hogy Istentől származnak.

2) Megerősítésül pedig tett egy rakás nem hétköznapi csodát (emberek feltámasztása, születésétől vak meggyógyítása, béna lábra állítása, Feltámadás stb.).

3)Eljövetelével ószövetségi próféciákat teljesített be. Magát az ószövetségi próféciák beteljesítőjének tartotta.


A róla szóló Újszövetség hitelességéről:

Hogyan lett könyvvé az Újszövetség?

[link]

[link]


Manipulálta-e az Egyház Jézus üzenetét?

[link]

[link]


Fentiekből visszafejtve hitelesítődik számomra a Biblia egésze (az Ószövetséggel együtt).


Figyelmedbe ajánlok egy rövid írást (on-line)

Fabiny Tibor: Ami változik és ami/Aki örök a Szentírásban

[link]

2014. márc. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 MöjMöj válasza:
Írj
2015. ápr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Újra akartam írni neked,mert hiszed vagy nem,nagy bennem a segíteni akarás.,de ha neked még a Biblia sem szentírás amit nagy-nagy szakállas bácsik írtak évezredek tapasztalatával benne nem egy isteni sugallattal akkor te magasan felette állsz sok-sok nagytudományú,egyszersmind egyértelműen jó szivű baácsinak,meg még néninek is.

Én nem tudok jó tanácsot adni - EKKoRA TUDÓSNAK?! -Épp ezért ,ezennel átadlak az ÉLETNEK, Remélem az majd megtanít levetni büszkeségedet,Gőgödet.

2015. ápr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Szia , érdeklődnék sikerült e kiutat találni? Mert én is ebben élek... 🥺
2022. febr. 12. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!