A materialista ősrobbanás, helyett a spirituális statikus univerzummodell jobban magyarázza a jelenségeket. Mit gondolsz?
ZoltánKvantumfizikus kérdése :
Ma a világban, amikor kézenfekvő lenne a spiritualitás, Isten létezésének elfogadása, keresése az a világ keletkezésében lenne nyomon érhető. Ugyanis az anyagi világunk, az anyagiságánál fogva nem létezhetne magától illetve csupán egy szellemi teremtőtől foganhatna. Hiszen a fizika törvényei szerint anyag nem vész el csak átalakul. Az energia mindíg megmarad, mondja az energiamegmaradás elve, azaz eleve kizárja az anyagon túli spitiualitást,...eszerint nem keletkezhetett az anyag semmiből. Nem defíniálható anyagot megelőző állapot, azt pedig hogy anyag mindíg volt az idő szemlélettel ellenkezik. Ma sajnos az ősrobbanás elméletet népszerűsítik, pont azért, hogy Istenről és a spiritualitás keresésétől elvegyék a késztetést, holott a példának okáért a statikus univerzum jobban magyarázatot ad a fizikai jelenségekre, mint az ősrobbanás ! ...figyeld csak :
Az ősrobbanás elmélete tele van hibákkal. Sokkal több ellentmondást tartalmaz, mint amennyi látszat bizonyítékot, ennek ellenére ezt népszerűsítik akarémiai keretek közt, pont azért, hogy a materialitás filozófiai keretei közt keressék az emberek az igazságot, véletlenül sem egy szellemi teremtőben, melyet röviden és egyszerűsítve Istennek fogok hívni, annak ellenére, hogy vajmi kevés köze van a Bibliai Isten meghatározásához. a spirituális szellemi teremtőt jeléképezi. Másik kevéssé ismert ok az ősrobbanás propagálására, hogy irrgalmatlan dollármilliókat lehet költeni ennek kutatására és a kutatást kollegáim, fizikusok végzik és így a fejlődés nélkülözhetetlen kellékei maradunk, holott a realitás szerint NEM VOLT ősrobbanás !
*
Az a legnagyobb baj az ősrobbanással, hogy túlzottan dominál a világ keletkezésének elméletei közt, meg sincsen említve, hogy ez pusztán elmélet, semmi sem igazolja. Ami az igazolni látszó fizikai jelenségeket illeti, mint mozaikdarabkák összerakható belőlük egy logikusabb statikus univerzum modell is !
*
Most nézzük röviden az ősrobbanás ellentmondásait.
Aki részletezve óhajtja elolvasni, úgy ezekben összegzi a bizonyítékokat, amik ha jobban szemügyre vesszük valójában nemhogy nem bizonyítékok, de cáfolják az ősrobbanást [link]
Ősrobbanás "bizonyítéka"
1. A világegyetem tágulása: A távoli galaxisok és kvazárok megfigyelése során vöröseltolódást tapasztalunk - valójában ez lenne az egyetlen bizonyíték rá, de a vöröseltolódásra magyarázat lehet a fényöregedés és a fénysúrlódás is. Továbbá a galaxisok fénykébocsájtása miatt létezik az eltolódás, mert régen sokkal nagyobbak voltak az atomok. Folyamatosan egyre kisebb lesz az atom, ez okozza a valósi vöröseltolódást !
2. A kozmikus mikrohullámú háttérsugárzás (angolul Cosmic Microwave Background Radiation, CMBR): Itt az a baj, hogy túl izotróp a sugáruzás ! A 3K fokos feketetest-háttér ízotrópiája, az ősrobbanás elméletben igen nagy probléma. Arról van szó, hogy a mikrohullámok intenzitása adott hullámhosszon mindig pontosan ugyanakkora, mindegy, hogy merre fordítjuk a rádiótávcsövet. Ilyen esetben felmerül a kérdés hogy galaxisok hogyan is keletkezhettek ? Ezt nem tudni.
A másik nagy probléma, hogy a mikrohullámú háttérsugárzásában megfigyelt hideg foltok mérete túlzottan hasonló. Ez az érték viszont éppen akkora, amilyenre egy lapos Univerzumban lehetne számítani ! Ezt bővebben itt olvashatod [link] nem részletezem
3. Az elemek gyakorisága: Ezzel az a probléma, hogy a még azt sem képesek realizálni a kozmológusok, hogy a sötét anyag egyszerűen H2, molekuláris hidrogén (ld. ESA IR űr-spektroszkópos vizsgálatok [link] ami jelentősen eltolja az elemek arányát (a hidrogén javára)
Ezen problémák mnerülnek fel a bizonyítéknak szánt állításokkal. Látható, hogy már itt borúl az elmélet,...másik nagy baj még a kvazárok rettentő nagy vöröseltolódása z=10-et már nem lehet magyarázni az ősrobbanás elmélettel. Az ősrobbanás elmélet szerint a szupertömegű fekete lyukból jövő sugárzás nagy vöröseltolódását az erős gravitációs tér adja. Ez persze hülyeség, mert a sugárzás nem származhat közvetlenül a lyukból (onnan max.a nagyon gyenge Hawking-sugárzás jöhet), hanem az akkréciós korongba beeső anyag tesz szert hatalmas energiára, és ez érhet el minket sugárzás formájában olyan hatalmas távolságról.
Másik nagy gond az, hogy találtak az ősrobbanás elméletében foglaltak szerint keletkezett világ életkoránál öregebb csillagokat is. Ilyenek nem létezhetnének !!!! ...ha igaz lenne az ősrobbanás :D [link] Mértek jóval öregebb csillagot is, mint maga a világunk kora.
Az álatalam vázolt STATIKUS univerzum modellben az univerzum nem ritkul, hanem a belsejében folyamatosan anyag keletkezik.
**
Statikus univerzum modell leírása ;
Itt nagyon röviden összefoglalva magyarázom az általam helyesnek szánt valójában helytálló STATIKUS univerzum modellt. Amely ellentmondásmentesebben magyarázza a világot, mint az ősrobbanás !
Bevezetés : Képzeljük, hogy ülünk egy forgatható zongoraszéken, és kezdjünk el rajta forogni. Nyitott szemmel láthatjuk a forgást, azonban becsukott szemmel megállapíthajuk-e hogy forgunk? Karjainkat kinyújtva/behúzva érezhetjük a centrifúgális és a Coriolis erőket, sőt az egyensúlyi szervünk a fülünkben is figyelmeztet erre minket.
Gondoljuk azonban végig, mi lenne, amennyiben hirtelen eltünne az egész világegyetem? Érezhetnénk-e még a forgást? Ha csak mi vagyunk, akkor van-e értelme forgásról beszélni? Úgy tünik, csak akkor, ha van körülöttünk világegyetem, és ahhoz képest forgunk. Mivel a centripetális és a Coriolis erő nagysága a forgó tömeggel arányos, az a sejtésünk támadhat, hogy a tömeg valahogy kapcsolatban van az anyag világegyetembéli eloszlásával. A Mach elv éppen azt a sejtést mondja ki, hogy a tárgyak tömegét az Univerzum távoli részeiben lévő anyag eloszlása határozza meg.
Ha eltünik a világegyetem, akkor a tömegünk nullává válik.
Az "ősrobbanás" pillanatában a tömegek gyakorlatilag nullához közel álltak az elmélet szerint.
Véleményem szerint nem volt ősrobbanás, hanem az idő múlásával az anyagi részek egyre nagyobb anyaggal teli részt láttak maguk körül, és a tömegük egyre nagyobbá vált.
A színképvonalak hullámhossza az atom körül keringő elektron tömegétől függ (azaz fordítottan arányos). Ha az elektron tömege növekszik, akkor a hullámhosszak az idővel csökkennek. A távolról érkező színképvonalak hullámhossza a "régi", alacsonyabb tömegű elektronok miatt nagyobbak. Ez a hullámhossz az elektron "pályájának" méretével is kapcsolatban áll, vagyis a méretek is csökkennek a hullámhossz csökkenéssel. Azaz, az atomok mérete is csökken az "öregedésükkel".
*
Fontos megemlíteni, hogy az elmélet szerint az univerzum nem ritkul, hanem a belsejében folyamatosan anyag keletkezik, így a távoli múltban is hasonlónak kellene látnunk, mint most.
A részecskék tömege azért annyi, amennyi, mert az univerzumban épp annyi anyag található, amennyi. Az anyagi részecske fénykúpja (tehát amit lát) t=0 (vagyis a keletkezése pillanatában) nulla. Emiatt a tömege is minimális. Ahogy a részecske "öregszik", fénykúpja úgy tágul és így egyre több objektummal kerül gravitációs kölcsönhatásba. Így a tömege az idővel növekszik. Ezáltal az atommag tömege megnő és a körülötte lévő elektronfelhő zsugorodik, vagyis az atomok zsugorodnak így az összes objektum zsugorodik. Tehát a tágulás és az ősrobbanás csupán illúzió, a távolság változatlan csupán a mértékegységeink mennek össze.
A galaxisoknál tapasztalt vöröseltolódásra a válasz a következő: Ugyebár fény úgy keletkezhet, ha egy elekron gerjesztett állapotból visszatér egy alacsonyabb energiaszintre. (fotonemisszió) Mivel az atomok zsugorodnak, így az elektronpályák is, ezáltal a fotonkibocsájtás egyre kevesebb ideig tart, tehát a fény hullámhossza csökken és így jön létre a vöröseltolódás. Vagyis amit mi a távolodásból származó Doppler-hatásnak véltünk, az a galaxisok ősrégi (több millió éves) atomjaiból kibocsátott fény vöröseltolódása.
Az elmélet a kvazárok meglehetősen nehezen magyarázható óriási vöröseltolódására is választ ad: A kvazárokat sokszor galaxisok mellett fedezték fel, Arp olyan képeket is készített, ahol gázkar köti össze az óriási vöröseltolódáskülönbségú galaxist és kvazárt. A teória szerint a kvazárok a galaxisok belsejéből dobódnak ki (fehér lyukak), de vöröseltolódásuk nem óriási sebességüket, hanem a bennük lévő anyag csekély korát mutatja. Az is elképzelhető, hogy a kvazárok idővel Seyfert-galaxissá, végül elliptikus galaxissá fejlődnek.
Végül a mikrohullámú háttérre magyarázata: A 3K fokos feketetest-háttér ízotrópiája, az ősrobbanás elméletben igen nagy probléma.
Arról van szó, hogy a mikrohullámok intenzitása adott hullámhosszon mindig pontosan ugyanakkora, mindegy, hogy merre fordítjuk a rádiótávcsövet. Itt ebben a kozmológiában a mikrohullámú háttér a t=0 időpont előtt is létezett csillagokból érkezett fény. Egy jelenség szerint a sugárzás szóródásának hatékonysága fordítottan arányos a szóródást okozó részecskék tömegével. Kis tömegnél a szórás nagy.
Vagyis a t=0-nál létezett kicsiny tömegű részecskéknél a szórás igen nagy és termalizált lesz.
***
Kiegészítés : A fénysúrlódás magyarázata, ami szintén magyarázza a vöröseltolódását a színképvonalaknak és nem feltétlen a tágulás miatt van !
A foton energiát veszít közben amit a neutrinó gáz elnyel és akár a kozmikus háttérsugárzás magyarázata is lehet ha ezt az energiát visszasugározza. Vagyis a háttérsugárzás se a "kozmikus Big-bang" visszhangja hanem a fénysurlódás következtében "felmelegedő" neurtínó gáz okozza.
Ez az elmélet egy immateriális statikus univerzummodell, mely reálisabban egyeztethető össze a fizikai jelenségekkel, mint az ősrobbanás és a tudat önnön teremtésével (saját magunk érzékeljük magunk és a környezetet = világ) magyarázza a keletkezést.
Milyen gondolatokat ébreszt ez benned ? Most hogy láthatod, hogy az ősrobbanás egy hibás elképzelés merre keresed a megoldást ? A világ keletkezését ?
Hali!Én ezt az egészet ciklikusként képzelem el.Ha megfigyeled a természetben minden ciklikus,és kiegyenlitett.Ha csak semmi "volt" kiegyenlitetlen volt az energiája és önmagába fordult.A semmi is valami.Energia,ha más nem is,vagy éppen a kiegyenlitődés miatt jött létre maga az energia,mert csak semmi nem lehet az természetellenes.(ha a mérleg egyik felén több súly van kibillen a nyugalmi helyzetéből).
Szóval szerintem az anyag energiából van.(valahol mintha olvastam volna erről)Az anyagok közötti különbséget a atomjaik rezgésszáma adja.
Szóval Volt a semmi,túl nagy semmi,ez magábaroskadt,mert túl nagy volt az egyenerő,a megváltozott erőhatások miatt az energia jórészének rezgésszáma is megváltozott igy létrejött a mai ismert anyag(atomok).Én személy szerint úgy tudnám elképzelni ezt az egészet,hogy a tér az egy gömb,aminek a felszine tele van lyukakkal,minden lyuk a vele átellenben lévő lyuknak a párja.Az egyik végén bemegy az anyag,vagy energia a másik végén kijön más formában.Igy biztositva a folytonos áramlást.(Szóval bement az energia ezen a horpadáson (lyukon) közben megváltozott a rezgésszáma,és mikor kijött a másik oldalon atom lett belőle.)Mindig megújulna az anyag és az energia,soha nem veszne el,igy őrizheti meg az univerzum az állandó tömegét.És nem omlana össze.Lehet legközelebb az "élet" nyer,és nem a semmiből alakul ki a valami,hanem a valamiből a semmi.De mindig egyenlőségre törekszik a természet.Hogy miért?Passz,igy lett megirva.Hogy miért kell az egyensúly,az az érdekes kérdés,de lehet ez csak nekünk "élő"organizmusoknak a fontos.Amúgy a káosz a nyerő,mert több energia van benne.
Szóval te(Zoltán) azt mondod hogy otthoni "gondolkozzással", megcáfoltad nem csak Stephen Hawkingot, hanem Albert Einsteint, és még kb. Több mint 1000 híres tudóst?
Vagy valami nagy baj van a fejedben, vagy valami igen ütős cuccot szedsz. Én az elsőre szavazok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!