Egyetértetek azzal, hogy ha x évvel ezelőtt nem tudták
elképzelni például a telefont vagy az űrutazást de
mondjuk Verne Gyula képes volt hasonló dolgokat
megálmodni akkor most is lehetnek ilyen dolgok akár az
időutazás is?
Figyelt kérdés
szerinrem ilyen alapon lehetséges...
2014. jan. 24. 19:26
1/5 anonim válasza:
Ezzel egyetértek, a tudományok fejlődnek, és a technika is fejlődik. Az ezotéria viszont jellegében nem tudományos, hanem inkább egyfajta össznépi hiszékenységen, naivitáson alapuló dolgokat boncolgat, tehát szellemek, meg horoszkópia nem fog létezni sohasem. Jules Verne pedig egy remek író, akinek hihetetlen elméje volt ahhoz, hogy hasznos módon megjósolja a műszaki dolgok várható fejlődését, ehhez kétség sem fér.
2014. jan. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
2/5 anonim válasza:
Igen, Verne megelőzte a korát. Nekem nagyon tetszik, ahogy a fosszilis energiaforrások korszakát átugorva olyan eneriaforrásokat emleget néhány könyvében, melyeket ma "zöldenergia" - ként ismerünk. (Vízenergia, vízbontásból nyert hidrogén, napenergia, stb. ) Tisztább és szebb lenne a világunk, ha pár ponton az ő elképzeléseit valósítjuk meg. Vannak más, nagyon tehetséges műszaki beállítottságú sci - fi írók is, akik egész mérnök - generációkat indítottak útjára. Míg Verne ötleteit sokszor magányos feltalálók, a XX. század íróinak álmait inkább kutatócsoportok valósítják meg napjainkban. És bár a lehetetlent nem ismerő hősök kora leáldozott, és manapság inkább az összeesküvés - elméletek és egyéb, kicsit paranoid dolgok kultusza dívik, én az avítt nézetek egyik utolsó bástyájaként hiszem, hogy nincs lehetetlen - legfeljebb olyan dolgok léteznek, melyeknek a valószínűsége alacsony. De aminek nem nulla, az lehetséges!
2014. jan. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
3/5 anonim válasza:
Michio Kaku írt erről egy remek könyvet a "A lehetetlen fizikája" címen. Osztályozta, hogy mely dolgok azok, amik lehetségesek lehetnek a mai tudásunkkal, mely dolgok, amik valószínűleg lehetségessé válnak jövendőbeli tudásunkkal, és mely dolgok, amikről bizonyosan tudjuk, hogy lehetetlenek és azok is maradnak. Az utóbbi csoportba tartoznak azok a dolgok, amikről már tudjuk, hogy a valóság szabályai kizárják a létezésüket.
A futurológia foglalkozik egyébként azzal, hogy bejósolja/betippelje, mi válik valóra.
2014. jan. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
4/5 anonim válasza:
azért az elsőnek üzenném, hogy a mai világban valóban nagyon rosszul csinálják a "horoszkópokat" és kifejezetten szánalmas, de régen amikor még értettek hozzá azt kell, hogy mondjam nagyon pontosan tudtak meghatározni dolgokat, tulajdonságokat és sok ember bele is őrült annyira bonyolult és komplex téma, tehát azért, mert ma csak játék eszköz attól még nem kell elítélni :)
2014. jan. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
5/5 anonim válasza:
Philip K. Dick
Isaac Asimov
Herbert George Wells
Gene Roddenberry
Mindenki megelőzte a maga korát, és olyan látomásaik, elképzeléseik voltak a jövőről amit ma a tudomány igyekszik kiaknázni, létrehozni..
Egyszerűen lebilincselő, hogy valaki a 60-as években űrutazásról, mars kutatásról, vagy teleportálásról ír, vagy kitalál egy eszközt amin kommunikálnak az emberek egymással (lám 15 évvel később megjelenik az első mobil)
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!