Véleményem szerint az Univerzum sem létezne, ha nem lenne benne tudat. Te hogyan foglalsz állást ebben a tudományos vitában?
Zolán Kvantumfizikus kérdése :
A kvantumfizikusok régóta vitatkoznak azon, hogy az univerzum melyben élünk létezne-e tudat mint megfigyelő nélkül. Különböző álláspontokon vannak a fizikusok. Némely szerint részben létezik, mésrészben nem teljesen csak ahol élünk. Más kvantumfizikusok szerint nem létezne semmi.
A probléma részletes ismertetése : A modern kvantumfizika igazolta, hogy a körölöttünk levő világ nem független tőlünk, mivel a tudatunk alakítja azt a számtalan lehetőség közül kiválasztja azt amely megvalósúl, így a materialitás azon tévhite, mely szerint a kívülálló világ önmagában létezik, megdöl, mivel ez nemigaz.
Modern kvantumfizikai ismeretünkkel ismertté vált, miszerint a tudat teremti meg a fizikai valóságot. Olyanná formálódik a világ, amilyenre mi magunk gondolunk vágyainkban. álmainkban.
A kvantumvilág magában foglalja ezt a Newtoni vizuális absztrakcióként értelmezhető világot, melyet Te anyagi fizikának ismersz. Kiderült, hogy van egy mindenhol jelenlevő kvantumvilág, mely magában foglalja ezt a un. Newtoni fizikai világot, a kvantumfizika határesete ez a materiális világ, de akvantumfizika nem korlátozódik pusztán mikrorészecskékre. Atomok, molekulák, bármilyen tárgy és maga a teljes fizikai realitás is viselkedhet kvantumfizikai törvényeknek engedelmeskedve. A kvantumfizika világában megállapított törvényszerűségek a klasszikus anyag kapcsolataként ugyanígy érvényes általánosan.
Amerikai kollegáim megállapították, hogy tömeggel rendelkező elektronok is viselkedhetnek tömegtelen hullámként, mikor a tudatunk nem figyel rájuk, azonban mihelyt tudást szerzünk róluk, azaz tudatunkkal megfigyeljük őket máris anyagiakká válnak ! A kvantumvilágban úgy keletkezik az anyag, ahogy a mi tudatunk hat az anyagra. Ha azt megmérjük az egyik általunk mérni kívánt tulajdonságát azzá változik az anyag, ergó mi a tudatunkkal határozzuk meg a valóságban bekövetkező realitást ! http://www.youtube.com/watch?v=4M3druhbPU0
*
Azaz úgy keletkezik a "valami", hogy mi azt megfigyeljük, eszerint a tudatos figyelmünk előtt, lehet nem is volt semmi és az egész univerzum a létezés, pusztán a lelkek vízióinak kivetülése.
Te mit gondolsz erről?
"Az a kavics ott volt akkor is, amikor semmilyen tudat nem volt, létezett, és létezik ma is, mérhetően."
-ez az, amit te csak hiszel, ez az materialisták ordas nagy BABONÁJA - és ebben az esetben nem zavarja a naiv realistákat, hogy noha mindent mérni akarnak, ez ippeg nem mérhető.
A Buddha-tudat örök - idő és tér feletti.
Akkor ha nem mérhető, akkor hit és nem tudomány. De akkor ne is akarjuk a kvantumfizikával magyarázni!!
Az TÉNY, hogy a kő x milliárd éves. Ki tudjuk mérni, nyilván +- hibahatáron belül, de ki tudjuk mérni. Létezett. Léteznie kellett, mert minden ezt mutatja. És arra is minden jel utal, hogy akkor senki nem állt mellette, amikor létrejött. Innentől kezdve tudományos tény, hogy akkor is ott volt, amikor egy darab jávorszarvas nem sok, annyi sem állt mellette, hogy megfigyelje.
(mióta szitokszó a materialista? :D am annyira azért nem vagyok az, gyakorló katolikus vagyok, ugyanis.)
Lehet hinni a tudatformálta világban, amelyet Buddha irányít a Buddha-tudattal, és a mindenféle kavargó csakrákban meg energiákban, elfogadom, ahogy más is elfogadja, hogy én meg Istenben hiszek. Csak Istent nem akarom kvantumfizikával magyarázni, mert nem ide tartozik. Akkor ti miért próbálkoztok?
"És arra is minden jel utal, hogy akkor senki nem állt mellette, amikor létrejött."
A tudat nem feltétlenül emberi. Sőt, talán "emberi tudat" nem is létezik, csak a tudat emberi megnyilvánulása.
Emellett, ha Istenben hiszel, akkor pedig éppen magadat cáfolod meg, ha tudat szerinted akkor nem létezett.
"Azaz úgy keletkezik a "valami", hogy mi azt megfigyeljük, eszerint a tudatos figyelmünk előtt, lehet nem is volt semmi és az egész univerzum a létezés, pusztán a lelkek vízióinak kivetülése."
És ha tegyük fel, Téged épp nem figyel meg senki, akkor Te sem létezel, nemde?
Én sem vagyok kvantumfizikus, lehet, hogy rosszul értelmeztem, amit olvastam, de inkább az az elfogadott álláspont, hogy pl. a Hold nagyon is ott van, akkor is, amikor nem nézi senki, csak éppen ún. szuperpozícióban van, vagyis bárhol lehet, mindaddig, amíg meg nem figyeled, és azt észleled, hogy egy bizonyos pozícióban van.
Lásd Schrödinger cicája.
Az én hitem szerint Isten mindig létezett és létezni fog, és mindenhol ott van a "tudata".
Oké, akkor mindig is volt és lesz univerzum a te elméleted szerint, mert van Isten, akinek mindig van tudata.
De ennek mi köze bármilyen tudományhoz? Vagy még jobb kérdés: mi a franc köze van a kvantumfizikához?? És hogyan tudod azt bebizonyítani, hogy a tudat miatt létezik vagy nem létezik valami? És az isteni tudat ugyanúgy számít, mint az emberi, vagy egy szorzótényező a különbség? :D
Nem kell oda fizikát keverni, ahova nem való, ez a véleményem, hívőként.
Miket zagyválsz itt össze, kedves Zoltán? A tudomány soha meg nem döntött álláspontja szerint az univerzum 13,7 milliárd éves, a Naprendszer kb 5 milliárd, a Föld 4,5 milliárd.
Ehhez képest a legelső ismert élőlények 3,8 milliárd évvel ezelőtt kialakult végtelenül egyszerű egysejtűek voltak, az emberi tudat pedig alig néhány százezer éves.
Ugyan számolj már egy kicsit, mennyi idő is telt el a világunk kialakulása és az ezt kutatni kezdő tudat között?
Mutasd már meg nekem, hol vitázik ezen a tudományos világ! Legfeljebb te, és néhány hozzád hasonló elmeroggyant gondolkozik ezen, de el kell, hogy keserítselek... az, hogy egy alaptalan hipotézis olyan mértékben ostobaság, hogy a tudományos világ még időt sem pazarol rá, nemhogy nem tudományos vita, de még egyszerű köznapi vitának sem nevezhető!
mert van Isten, akinek mindig van tudata.
az Univerzum sem létezne, ha nem lenne benne tudat.
Ebben az a téves -szerintem- hogy nem "benne van" nem "van tudata"
- hanem az isteni tudatBAN van minden, így: "Őáltala, Ővele és Őbenne"
"A tudomány soha meg nem döntött álláspontja szerint az univerzum 13,7 milliárd éves, stb.stb.stb.
-mehehehhehee -ezen irtó jót nevettem. (nyomás materialisták: reszkető kézzel, dühödten vöröslő fejjel a pirosra! Nullára!!:))))
És hogy szól helyesen: A tudomány mai állása szerint...
Intelligens, őszinte tudós SOHA nem mondja másképp!
"De ennek mi köze bármilyen tudományhoz? Vagy még jobb kérdés: mi köze van a kvantumfizikához"
Sok. Az ún. FIZIKAI IDEALISTA filozófiai irányzat a kvantumfizikusoktól indult ki. Csak találtak valamit, ami tapasztalati úton vezette el őket az idealizmushoz. Érdekes a világ! a tudomány szíve mindig is érte dobogott! De az, hogy eltűnt kezükből az anyag, és határozatlansági relációval közelíthető a kérdés, az az igazán érdekes! Hogy nincs is:)
A CERN egy fizikusa vetített egy rajzos viccet: buddhista fizikusok állnak Genfben és arról beszélgetnek: megtaláltuk a semmit és elneveztük Higgs-bozonnak!
Möbiusz-szalag, a végtelen bölcsesség!
Hopp! de kívülről látjuk, milyen pirinyó ez a végtelen szalagocska.
Feltételezem a K.Zoli fan klub egyik lelkes híve vagy,mert mocskolni mertem a körülrajongott Zoltán nevét.
Nos,ezt arra alapoztam hogy az illető már nem egy röhejes kérdést,és ehhez tartozó agyszüleményét tette közzé a GYIK-on.Ha szeretnéd linkelek is párat.
És különben (ha már személyeskedünk) szerintem a magadfajtáknak még annyi agyuk sincs hogy tudják hogy a möbius szalagot eszik-e vagy isszák.
Különben OFF:
Titeket nem irritál hogy Zoli mindig előadja ezt a "mi fizikusok tudjuk...","Jómagam mint fizikus" meg hasonló szövegeit?
Mert oké,nem bírja ki hogy ne adja ki másnak magát,rendben megértem.
De legalább váltson már új reget (lehetőleg név nélkülit,vagy adjon új nick nevet) és úgy adja már elő magát,mert már fáj ez a "zoltánkvantumfizikus" baromság.
Vélemények?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!