Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit jelent az pontosan a...

Mit jelent az pontosan a vonzás törvényében, hogy -a tiltás létrehoz, és -tagadással állítasz?

Figyelt kérdés
Hogyan kell ezt értelmezni pontosan?
2013. aug. 23. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Arról van szó elvileg, hogy a tudatalattid nem ismeri a "nem" szót.

De inkább egy példa: Ha azt mondom, hogy most ne gondolj egy fekete macskára, akkor most mire gondolsz...?

2013. aug. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt mondod, hogy "Nem akarok kövér lenni, a kövérség undorító" akkor a kövérségre koncentrálsz, tehát ezt kapod, ez jelenik meg a mindennapjaidban. Ehelyett inkább vizualizáld, hogy jó az alakod, keress jó alakra példákat a hétköznapjaidban. (ahhelyett hogy a rossz példákra fixálnál)


A tudatalatti az ÉPÍTŐ JELLEGŰ kritikával képes csak boldogulni.


A kisgyereknek is gyakran mondják sajnos hogy ezt ne csináld azt ne. Nehezen értelmezhető az, hogy hogy lehet ezt va azt "nemcsinálni". Inkább az lenne a helyes, hogy "inkább ezt csináld, vagy azt!" tehát rögtön alternatívát mondasz.

2013. aug. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A vonzás törvényében való hit csak elveszi a szabadságodat. Inkább Istent keresd! Jézus mondta, ahol a Lélek, ott a szabadság.
2013. aug. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze, mert Jézus nem veszi el a szabadságodat, mi?
2013. aug. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A jóra való szabadságodat nem veszi el.

Érdemes elgondolkodni:

„Az ember előtt ez a választás áll: vagy úgy fogja föl magát, mint aki szabad az egész világmindenségtől és csak Istentől függ; vagy pedig Istentől szabad, s ekkor a mindenkori körülmények rabjává válik.”

Luigi Giussani


Ajánlom kérdezőnek, hogy olvassa el az Újszövetséget (János evangéliumát ajánlom elsőre)

2013. aug. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ne vonzz semmit, nem vagy te mágnes.

Ne is várd a mennyei mannát Istentől, mert az se fog jönni!


A sült galamb sose fog a szádba repülni!


Ha akarsz valamit tegyél érte, ne a csodára várj. Amúgy én is azt mondom hogy "nem akarok kövér lenni" és jéééé, nem is vagyok az mert heti négyszer edzek az ügy érdekében, és az étkezésre is ügyelek. Tegyél valamit mert csak az számít. /Bocs az offért, a kommentek miatt írom.-Egyébként mindenki abban hisz, amiben akar. Én magamban./

2013. aug. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt akarta a New Age mozgalom is bevezetni a pozitív gondolkodás címszó alattt, de nem kapták el a lényeget.

Tehát szerintem az a lényeg, hogy ne azt mondd: háború ellenes megmozdulás, hanem inkább azt: felvonulás a békéért.

Általában azt soroljuk, mi a bajunk az életben, mert ezt a sajnálkozást és nyavalygást nevelik belénk a biztonság kedvéért. Ezzel ugyanis nem visszük semmire és maradunk vak nyáj.

Azt kellene felsorolnunk, amit szeretnénk.

Csak alaposan megvizsgált és önmagunk által kontrollált gondolatokat szabad a világegyetembe küldeni, mert nagy hatással van az életre a gondolat.

Éppen ezért úgymond bevonzod, amit folyton ismételsz.

Nyilván a gondolat minőségét és azt is vizsgálni kell, mire irányul. Lelkiismerettel és nem nagyravágyó, gőgből adódó vágyakra kellene gondolnunk.

Sokan panaszkodnak, hogy hiába próbálták meg, nem ment.

Az ember innen lentről nem láthatja jól a dolgok összefüggését. Ezért nem sejti, hogy éppen hátráltató dolgot kér, mert hosszú távon az éppen nem segítség neki. Ekkor felsőbb vigyázók besegítenek az egyén hajójának kormányzásába, amit egyébként saját maga kormányoz az élet nagy részében, ezt is elfelejtjük, hogy mi vagyunk saját hajónk kormányosai, ezért nem kell mást okolni.

2013. aug. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, a hatost más írta, csak a félreértések elkerülése miatt.
2013. aug. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!