Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért telik ilyen gyorsan az idö?

Miért telik ilyen gyorsan az idö?

Figyelt kérdés
eggyik pillanatban reggel 10. akkor távolinak tünik a délután 4 óra.. és amikor eljön a délután 4 akkor olyan mintha az elöbb lett volna 10.. és nemrég voltam 15-éves. mostmeg már 21 és sokára 35 vagy mégse olyan sok idö?
2013. aug. 7. 16:40
 1/9 A kérdező kommentje:
és miért érzékeli mindenki máshogy az idöt?? pl 2 haver kinn ül.. egyik élvezi a kinnlétet.. másik unatkoik.. akkor az egyiknek egy csettintés? a másiknak meg hosszú órák?
2013. aug. 7. 16:51
 2/9 A kérdező kommentje:
meg eggyátalán mi az hogy élet? szar ez a rendszer
2013. aug. 7. 16:51
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Relativitás elmélet! Az időérzékelést az határozza meg, hogy mit csinálsz, ennyi...
2013. aug. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Ahhoz, hogy mit érzel semmiköze a külső világnak. Ott minden változik a maga sebességén, tőled függetlenül.
2013. aug. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Ha "képben vagy", tehát tudatos vagy mindenre, ami körbevesz, más szóval elengedett figyelmedet árasztod a jelenedre, így te is "jelen vagy", amennyire csak lehet, akkor rengeteg minden történik a te valóságodban is. Ezt úgy mondják, hogy strukturálod az időt. Lehet ezt persze sokkal hasznosabban is, mint egyszerűen meglevő dolgokra figyelni, de figyelni természetesen arra is kell, amit teszel. Ha "munka" közben megengedheted magadnak, hogy a jó öreg elengedett figyelmet, jelenlétet is gyakorold, miközben teszed is, amit kell, akkor gratulálhatsz magadnak: ott kezded, ahova a mesterek érkeznek: meditálsz a hétköznapok minden percében, akár a nagyok... Mókás dolog, mert tényleg lehet itt kezdeni, nem kell hozzá Tibetben faggatóznod évekig.


Azt azért érdemes hozzátenni, hogy fordítva tapasztaljuk az időt, mint ahogy valójában van. Mármint nem visszafelé, hanem fonák látásmóddal. Ilyen hogy idő jó eséllyel nincs. Változások, azaz mozgások és átalakulások vannak, amik eseményekből állnak. Ezek az események tagolják a "mozdulatlanságot" hosszabb-rövidebb darabokra. Hogy mégis melyik darab mekkora, abban nagyon sokat segítenek nekünk atomi szintűtől egészen nagyon makroszintűig mindenféle periodikus és időben folytonos jelenségek, amikkel tudunk mértékegységet adni az időnek, és készíthetünk számtalan szerkezetet, ami időt mér több-kevesebb sikerrel. Az idő ettől még leginkább emberi fogalom, ami azért valljuk be, napi tapasztalaton alapulóan belátható, hogy létező dolog (ott a múlt, ott lesz a jövő, és most is folydogálunk előre benne, okoknak következményei vannak később, elindult folyamatok folytatódnak és befejeződnek, ciklikus jelenségeink egytől-egyig a jól kiszámítható ritmusban folytatódnak). Tehát létező dolog, csak valószínűleg önmagában (események, folyamatok, változások nélkül) nem létezne.


Úgy értem: az elme hajlamos úgy tekinteni, hogy az idő "folyása" teszi lehetővé, hogy az események elhelyezkedjenek valahol, de igazából egészen biztos, hogy az események és összefüggéseik definiálják. Merésznek tűnik, de igaz: ahol semmi (változás) nincs, ott idő sincs (nem értelmezhető).

2013. aug. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Idő nem létezik, mint az előttem lévő válaszoló írtam, csak az események sorozata kelti bennünk az idő múlásának illúzióját. Egyébként az univerzumban minden szimultán működik. Nincs tegnap, ma, vagy holnap, csak most létezik. Ebből kifolyólag te határozod meg, hogy mennyire gyorsan telik az "idő". Nekem például mindig mindenre jut elegendő időm, mert nem stresszelek rajt, hanem kijelentem, hogy végtelen idő áll rendelkezésemre, és élvezem az életet. Tehát a kérdésre a válasz: Nem telik gyorsan az idő, mivel nem létezik. Az események sora pedig relatív, tehát a te gondolkodásod szabja meg, mire mennyi idő jut. Ja és nem öregszünk, ez csak egy társadalmi betegség. A tudósok sem találnak bizonyítékot az öregedésre. Ez is, mint minden más, az agyban dől el. Te alkotod meg a valóságodat.
2013. aug. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
14:59- F.M. voltam.
2013. aug. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hogy alkossam meg a valóságomat?
2013. aug. 11. 15:25
 9/9 Toth Imre 93 válasza:
100%
Az elmed ket reszre van osztva.Az egyik a tudat, amely fogadja az uj informaciokat, logikusan elemzi azokat, ezert vagy olyan ugyetlen eleinte a munkaban, fociban stb.A masik a tudatalatti, amely sokkal gyorsabban tud reagalni es nem analizal.Ha az agyad atkapcsol tudatalattira, akkor te nem iranyitod teljes mertekben az esemenyeket addig ameddig vissza nem valtasz a tudatodra.
2019. júl. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!