Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Személyiséged határai?

Személyiséged határai?

Figyelt kérdés
Van esetleg, aki hasonlóképp tapasztalja meg ezt az egészet? Nekem olyan, mintha meglenne az a kód, személyiség, amivel meg amin keresztül meg tudok nyilvánulni. Megvannak szabva a határai, jó dolgai, hülyeségei... De mindezt nem érzem úgy, mintha tényleg én lennék. Sokszor mintha csak reagálnék (főleg emberek között) bizonyos dolgokra... helyeslően, ellentmondóan, agresszíven... de legbelül tök nyugodt vagyok, nem tudom magam kellemetlenül érezni még akkor se, ha hatalmas hülueséget csinálok, leégetem magam, mert annyira nincs hozzám köze ennek a "szerepnek"... mert ha megveszek, se tudok másmilyen lenni.

2013. júl. 21. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
????Példát nem tudnál mondani?
2013. júl. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
simán! elég lobbanékony természetű vagyok. ha valaki nagyon felcsesz, összeveszünk, kiabálunk, és miután vége, azt veszem észre, hogy ennek semmi köze hozzám. ezeket a géneket örököltem apámtól, így reagálok valamire, ha nálam túllépik a határt. de ennek semmi köze hozzám, ez csak egy reakcióm... és nem azért, mert nem vagyok eléggé észnél, vagy nem vagyok elég tudatos. ha megpusztulnék, se birnám elviselni az adott szituációt. és épp ezért, mert utána rögtön kapcsolok, hogy megint csak reagáltam valamire, ami nekem nem volt megfelelő, rögtön le is nyugszok, mert nem érzek lelkifurkát se, meg semmit... mert nem érzem, hogy az egésznek köze lenne hozzám. már kismilliószor megtörtént, meg meg is fog, de ez csak egy "kód" a személyiségemben, amit örököltem, nem én vagyok.
2013. júl. 21. 20:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ember attól intelligens, hogy nem ösztönszerűen él . A viselkedésen meg lehet változtatni és bizonyos idő után változni is fog (a lelki fejlődésnek köszönhetően) .


OM

2013. júl. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pont ugyanezt tapasztalom én is, főleg, ha valamire hirtelen reagálok, hogy egyszerűen a döntésem, válaszom nem tükrözi a gondolkodásom. Sokszor elítélem a saját tetteimet, vagy azt, amit mondtam. A különbség az, hogy nekem van miatta lelkiismeret furdalásom.

Úgy veszem észre, hogy alkohollal fokozódik a jelenség, mintha a tudatom gátolná a kódolt személyiségem hülyeségeit, de az alkohollal csökkenne a kontroll.

2013. júl. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem tudom, mennyire fog változni, vagy mennyire lehet változtatni, majd kiderül. lehet, hogy nem is szeretném. :D egyábként az alkohol meg egy külön történet ilyenkor :D ... pont az a vicces, hogy eleve lazító, kis mennyiségben tudattágító hatású, tehát nekem mondjuk élénkebb a figyelmem kisebb mennyiségű piától. elég vicces tud lenni, hogy csak figyeli az ember azt a sok sületlenséget, amit beszél :D
2013. júl. 21. 23:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez igazán érdekes, hiszel az ilyesmiben, hogy reinkarnáció? Ez az auotomatizmus, amit megfigyeltél szerintem a felvett éned lehet, hogy ha nem te vagy az, akit játszol, de rosszul érzed magad, akkor változtatni kell, csakhogy te nem érzed rosszul magad.


Én hobby szinten író vagyok és hiszek a reinkarnációban, valamilyen szinten előre meghatározott sorsokban. Már azon is elgondolkodtam, hogyha világokat tudnék teremteni, akkor néhol pont olyan embereket használnék mint te, hogy biztosítsam a story kimenetelét, mert ők csak tennék azt amit kell. Szóval így a leírásodból te nem vagy más, mint egy program.


Üdv mindenkinek a Mátrixból! (Bocsi nem hagyhatam ki).



Valamilyen szinten minden ember ilyen. A rohanó világunkban megszoktuk, hogy reakcióinknak gyorsanak kell lenniük. Ezért csak "felületes énünket" használjuk a mindennapokban, amikor emberekkel társalgunk. Én inkább olyan vagyok, hogy néha pár másodperc múlva rájövök, hogy nem is ezt akartam mondani, aztán vagy kijavítom vagy nem.


Az élet dolgai különösebben engem sem izgatnak, de teljesen más okok miatt. Én inkább ilyen megfigyelő típus vagyok. Több mint 2-3 fős társaságban gyakran azon veszem észre magam, hogy semmit nem mondtam, mert csak figyelek.

2013. júl. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Antimod ***** válasza:

Érdekes, amit írsz, én is megfigyeltem már magamon, hogy felcseszem magamat valamin automatikusan, pedig előre belül tudom, hogy ez fog történni, és egyáltalán nem kívánom.

Ugyanakkor az is fontos, hogy az egódra (amelyik "felcseszi magát") tudj hatni. Ne csak megfigyelni és előrejelezni a viselkedésmintákat, hanem megelőző módon befolyásolni is (=önuralom, egó kontrollja). Ez az, ami igazán nehéz (nekem, személy szerint, lehet, hogy másnak ez megy könnyebben).

2013. júl. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!