Miért van az, hogy az emberek sokkal inkább fogékonyak a hülyeségre, mint az okosságra?
"Mondj már pár dolgot, amit tudósok mondtak, és később kiderült, hogy nem igaz!"
A legfontosabb ilyen: a tér merev, az idő folyik. Newtoni téridőszemlélet. Kiderült, hogy nem igaz. A tér nem merev, az idő sem folyik. Ha a tér nem merev, akkor két tetszőleges pontja közti távolság megváltoztatható, tehát szükségtelen nagy távolságokat megtenni ahhoz, hogy messzire eljuss. Ha a tér nem merev, akkor az idő múlása sem fix. Hány olyan sztori van, hogy elment az ipse, és 100 év múlva jött vissza, már rég kihalt mindenki körülötte. A Bibliában is van egy ilyen, hogy elküldték a gyereket fügét szedni, aztán ami neki 1 óra volt, az a valóságban 100 év volt. Vannak ilyen sztorik lejegyezve japán és indiai krónikákban is, pedig a korabeli embereknek semmi fogalmuk nem volt a relativitáselméletről, meg ilyesmiről. Ha egy 200 évvel ezelőtt élt embernek elmondanád, hogy lehetséges 1 nap alatt eljutni innen Japánba, ugyanezt mondaná, mint te.
Attól mert valakinek fogalma sincs valamiről, még éppen kitalálhat ugyanolyan dolgot, ugyanis van az a dolog, hogy fantázia. Ha meg éppen igaz dolgot sikerült megálmodnia, akkor jöttök ti ezósok, prófétát, meg csodát kiáltva.
Pajzsok sincsenek még, mai ember azt mondaná nem lehetséges. Viszont ha pár száz év múlva mégis lesz, akkor se lesz George Lucas meg a többi egy vallás alapja, csak mert hamarabb megálmodtak egy dolgot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!