Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi történik egy kineziológusná...

Mi történik egy kineziológusnál? Hogyan tud segíteni egy kineziológus?

Figyelt kérdés
Aki volt már ilyen helyen, írja le légyszives, hogy mi történt!
2013. máj. 17. 14:53
 1/4 anonim válasza:
Én 2 éve voltam, kiváncsiságból mentem el, meg akkor kezdtem el antibébit szedni és egyből nullán volt a libidóm, gondoltam kipróbálom mit tudnak. 60 perc volt a foglalkozás, ebből sajna kb 20 percig mesélt a csaj h mi a kineziológia, milyen iskolák vannak, ki hogyan kezel és ezek között ő éppen melyik módszert tartja jónak. Tehát maradt sajna 40 perc, kérdezett pár dolgot rólam, miért jöttem, hány testvérem van, van-e gyökérkezelt fogam és melyik az ha van (ez volt a legfurcsább kérdés). Aztán felállított és magában kérdéseket tett fel a testemnek, amire figyelte az én válaszreakcióimat: tartottam előre mind a két kezem, ő pedig egy-egy kérdés után nyomta le picit a karomat, az ellenállásból érezte a válaszokat. Aztán kilyukadtunk oda h vannak csomagjaim, a testem apámra és az egyik volt barátomra haragszik. Akkor megkért, hogy gondoljak minden rosszra, amit valaha férfi tett nekem, mindenféle sérelem és közben ő elkezdte kopogtatni 2 lábujjamat... ezt csináltuk egy darabig, illetve házinak is ezt kaptam: gondoljak a rossz élményekre és érzésekre és közben kopogtassam azokat a lábujjaimat - elvileg ezzel újrakódolja a hibás működést. Megkért, hogy mondjak el egy mondatot, ezt én nem tudtam egyszerűen végigmondani, el is kezdtem a sírást, addig várt, amíg nem tudtam minden szót kimondani. Amikor már könnyen ment, akkor meg egyre többet mondatta velem. Igazából ennyire emlékszem. A végén "megkérdezte" a testem, hogy mikor van szüksége újabb gyógyításra, a testem "válasza" az volt, hogy 3 hét múlva, szóval megkért, hogy 3 hét múlvára nézzek időpontot. Néztem is, de aztán lemondtam, mert 7000 forint volt és sokalltam, picit humbugnak tűnt ez így nekem. De lehet én nem voltam jó kineznél...
2013. máj. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 DarkLantern ***** válasza:

A kineziológia olyan személyiség-és képességfejlesztő módszer, amely preventív (megelőző) céllal is alkalmazható. Ötvöződnek benne a kínai öt elem tanától a legújabb idegélettani eredmények az általános


és fejlődés-lélektani, viselkedéspszichológiai, környezet- és táplálkozástudományi ismeretekkel.


Eszköze az izomtesztelés: agyunk, így testünk is minden történésre emlékszik, s ezek az emlékek az izmokon keresztül lekérdezhetők. Mit jelent ez?

Az alkar izmaira enyhe nyomást gyakorolva megtudhatjuk, hogy egy adott történés, személy… milyen érzelmi viszonyban van velünk: elgyengít?,

stresszel?(negatív érzelmek). Megmutatva ezzel, hol vannak egyensúlytalanságok a testben. Hol szükséges a blokkolt energiaáramlást oldani. A kérdezgetés, oldás technikájában a kineziológus eszköztára széles,

az egyéni megoldások tárháza napról napra bővülő.


A kezelés célja a stresszoldás, - hogy a jelenbéli stresszek és azok múltbeli kapcsolódásai oldódjanak

elősegítve az öngyógyító mechanizmusok működését.



A gugli a barátod

2013. máj. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

DarkLantern szerintem a googlet ő is tudja használni, ahogy a kérdésben benne van, nem az elméletre kíváncsi, hanem arra, hogy mi történik ott és konkrét tapasztalatokat vár.


Ahogy én is arra számítottam, mikor megtaláltam ezt a kérdést.

2013. jún. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Első, azt hiszem, a Te történetedet találtam meg egy másik kérdés alatt zanzásított változatban. Ott válaszoltam is a témában, ha bármelyikőtöket érdekli, itt van:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__4..

2014. jan. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!