Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lopásnak számít?

Lopásnak számít?

Figyelt kérdés

Tegnap látogattam meg azt a helyet, ahol gyerekkoromban szánkóztam. A nagy hegyet. Van ott egy Szt. Margit szobor. Pontosabban szólva van egy félig nyitott barlang, amiben van a szobor, na az egy vasráccsal van védve és a vasrács és a szobor között volt sok-sok virág meg mellette volt egy csoki. (Snickers).

Én meg elcsórtam a csokit, és hazafele úton megettem.... A virágokhoz nem nyúltam hozzá.

ez lopásnak számít?


minden választ és véleményt előre is köszönök.



2013. febr. 17. 17:31
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Egyébként igen visszavittem arra helyre egy ugyanolyan csokit mint az előző, épp onnan jövök :)

Köszönöm szépen mindenki válaszát, nagyon hasznosak voltak a számomra. Mindenestre tanulságos volt.... :)

2013. febr. 18. 18:12
 22/32 anonim ***** válasza:
Jól döntöttél :) Könnyebb lett a lelkednek?
2013. febr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Igen, habár bevallom akkor lett könnyebb amikor az egyik hozzászóló a megértéséről tett tanúságot ( asszem pont az előttem szóló a 19-es. Na akkor.
2013. febr. 18. 20:27
 24/32 A kérdező kommentje:
bocsának nem 19, hanem 20 de a többiek is sokat segítettek
2013. febr. 18. 20:27
 25/32 -B válasza:

Egy utolsó gondolat mindenkinek aki ide írt:

Isten nem bocsát meg nekünk semmiért, csak Jézus Krisztus áldozata miatt nézi el a bűneinket. Ezt mondja a Bibliában:

"Mert az Isten őt (Jézust) rendelte engesztelő áldozatul azoknak, akik az ő vérében hisznek, hogy igazságát megmutassa. Isten ugyanis az előbb elkövetett bűnöket elnézte" (Róm 3,25)

Ez saját 'jó cselekedeteinktől', vagy attól, hogy 'kis-vagy nagy bűnt' követtünk-e el, független. Most te is úgy érzed, hogy 'kijavítottad' ezt a 'kis' bűnt. Teljesen tök mindegy, hogy mit csinálsz, mert nem attól nézi el a bűnt Isten. Mert a Biblia ezt mondja (és senki nem idézett a Bibliáól, máshonnan meg honnan veszi bárki, hogy Isten mit gondol?):

"Hiszen kegyelemből van üdvösségetek a hit által, és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez; nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjék." (Ef 2,8-9)

Ingyen elfogadható, nem kell hozzá zarándokút, csoki-visszavitel, semmi cselekedet. Tisztán megmondja: ingyen adta Jézust, mert szeret:

"Ez a szeretet, és nem az, ahogy mi szeretjük Istent, hanem az, hogy ő szeretett minket, és elküldte a Fiát engesztelő áldozatul bűneinkért." (1Jn 4,10)

Csak ezt az áldozatot kell elfogadni. Ez Isten titka, és erről szól és tesz bizonyságot az egész Biblia.

2013. febr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
55%
Büntető Isten? Érdekes paradoxon...
2013. febr. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Nem számít lopásnak, mivel nincs károsult

De akkor is nagyon rosszat tettél, hogy megetted, mert a Snickers nagyon egészségtelen.

Inkább tényleg loptál volna egy almát egy falusi kertből, olyan fáról, amin kukacos almák is vannak!

2013. febr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
ez most gúny akart lenni?
2013. febr. 18. 23:21
 29/32 anonim ***** válasza:
Egészen biztos, hogy Snickers volt? Sok-sok évet megéltem már, és tapasztalatom szerint ami földön van és barna, csak a legritkább esetben csokoládé...
2013. febr. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Nagyon vicces! felbontatlan Snickers zacskóban volt, szóval igen
2013. febr. 28. 23:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!