Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Voltak olyan kutatasok, amik...

Voltak olyan kutatasok, amik megerositettek a testen kivuli elmenyek valodisagat?

Figyelt kérdés

Tortentek olyan kutatasok, amik a testen kivuli elmeny hitelesseget kutattak. Pl. A mutoben elhelyeztek egy bizonyos targyat/kepet, amit a "lebego", ujraelesztesre varo lelek, asztralis test, nevezzuk akarminek kellett volna lasson, ha valoban testen kivuli allapotban volt az ujraelesztes elott/alatt. Ezekre a tesztekre azert van szugseg, mert sok balesetet szenvedo szemely allitotta azt, hogy latta a rajta elvegzett orvosi beavatkozast, beszamolt rola. Ezt tekintik a halal utani elet bizonyitekanak. En eddig csak negativ eredmennyel vegzodo, a testen kivuli elmenyek valodisagat cafolo kutatasokrol tudok. Voltak olyan kiserletek is, amik pozitiv eredmenyeket kaptak? Ezek a bizonyitekok megalltak a helyuket? Megtudnal nekem nevezni egy-ket ilyen esetet?


Elore is kosz a valaszokat!


2013. jan. 24. 21:02
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy pl. Raymond Avery Moody vegzett ilyen kutatasokat?

A kerdesem a temaban jartasabbaknak az, hogy ezek csak anekdotikus vagy valamikeppen igazolt allitasok?

Roviden a testen kivuli elmenyek valodisagara az anekdotikuson kivul milyen bizonyitekok vannak meg, ha egyaltalan leteznek ilyenek?

2013. jan. 24. 22:43
 12/18 anonim ***** válasza:

Ha a tudomány nem tud választ adni erre, akkor jön a logika és a filozófia.


Én egy ismerősömtől is hallottam ilyet, hogy látta azt, ahogyan műtötték. El is gondolkoztam a lélek létezésében, de a kommenteket olvasva egy racionálisabb magyarázat jutott eszembe. Ez sem túl megfogható, de a mai tudomány ezzel tud is mit kezdeni.


Alapból a testen kívüli élménnyel van egy nagy probléma. Mai tudásunk szerint csak az lát, akinek erre van látószerve. Egy léleknél ezt nehéz elképzelni, igazából lehetetlen. A lélek ebből a megközelítésből nem láthat, tehát már csak egy hely maradt, ahol az újraélesztésen áteső emberkénk képeket láthat, ez pedig a saját agya.


Újraélesztés alatt az emberi test a legnagyobb krízisben van, ilyenkor igen nagy mennyiségű ópiátszerű anyag jut a vérbe, és okoz hallucinációt az agyban. Valahogy kialakulhatott egy ilyen reflex, hogy az ember a halála közelében a saját környezetét a bejutó információk alapján próbálja feltérképezni képzeletben egyfajta külső szemlélőként vízionizálva, hogy jobb rálátása legyen.


Hogy miért történik ez?

Az evolúció folyamán alakulhatott ki, az embernek ilyen élet-halál közti helyzeteknél nagyon hasznos, ha bármilyen módon, de fel tudja térképezni a helyzetét, mert alapvetően amíg nem voltak a kórházak, addig az emberek/ősemberek általában a környezetben kerültek ilyen vészhelyzetbe, ahol ha fel bírnak ébredni ebből az állapotból, akkor könnyen lehet, hogy azon nyomban cselekedniük kell.


Ez csak most jutott eszembe, talán sok helyen cáfolható, de nekem tetszik. :)

2013. jan. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Hát ez is egy elmélet amit leírsz, igen! :) De ha mindent meg lehetne tudománnyal magyarázni, akkor semminek semmi értelme nem lenne, ugye? Akkor mi értelme az életünknek?

Megállja a helyét az elmélet miszerint a tudomány mai állása szerint csak a szemével lát az ember, de ugye a tudomány nem tud sok dologra válaszolni!

Szerintem. :)

2013. jan. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Antimod ***** válasza:

"Egy léleknél ezt nehéz elképzelni, igazából lehetetlen. A lélek ebből a megközelítésből nem láthat, tehát már csak egy hely maradt, ahol az újraélesztésen áteső emberkénk képeket láthat, ez pedig a saját agya."


Miért?

Ha tényleg olvastál/hallottál halálközeli és testenkívüli élményeket, akkor azt is tudod, hogy ilyenkor a látás minősége teljesen más: élesebb, "360 fokos" (ez eléggé megmagyarázhatatlan jellegű), és több dolgot "lát" egyidejűleg. Miért csak a szemeddel (pontosabban: agyaddal) érzékelhetnéd a fizikai valóságot, és miért csak a testben?

2013. jan. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Miért csak azzal? Mert mást nem tudok, és senki sem tudott meggyőzni.

360°-os látás lehetséges, kérdezd meg a galambokat, de én olyan földhözragadt vagyok, hogy ezt csak agyi érzékelésben tudom elképzelni. Amíg valaki nem tud elfogadható választ adni a testen kívüli érzékelésre, addig szerintem kár túlmisztifikálni ezeket a képzelgéseket.

2013. jan. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Az álmodásról hallottál már? A fizikai szemeddel ilyenkor nem látsz, érdekes mi?
2013. jan. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Álomban is az agyunkkal "látunk" pontosan úgy, ahogy az elméletemben írtam, nem is értem mibe akartál belekötni. Továbbá még ez is a materializmus relatíve szűk határain belül mozog.
2013. jan. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

[link]

Michael Sabom, Raymond Moddy es hasonlo kutatok csak beszamolokat gyujtottek ossze, vagy a hietelesseguket is teszteltek valahogy?

Az lenne a kerdesem, hogy voltak-e ellenorzott kutatasok, ahol peldaul korhazakban elhelyeztek kepeket ujraeleszteskor? Volt pozotiv eredmenyu kutatas, amiben az ujraelesztett szemely megtudta nevezni a kepet, stb.?

Megkerek mindenkit, hogy konretan a kerdesre valaszoljon!

Osszesitve: Milyen HITELES bizonyitek van a testen kivuli elmenyek valodisagara?

2013. jan. 25. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!