Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hisztek a sorsban? Ha valamine...

Hisztek a sorsban? Ha valaminek meg kell történnie, az megtörténik? Ha valaminek nem szabad megtörténnie, azt nem hagyja a sors megtörténni?

Figyelt kérdés

Nagyon rég óta szeretnék elbeszélgetni valakivel komolyan az érzéseimről(ő nem tudja,hogy mire készülök).De amióta ezt elhatároztam,valahogy soha nem jön össze a találkozó..vagy neki,vagy nekem jön közbe valami.Ez már kb 2-3 hete megy...Közben elgondolkodtam,hogy lehet,hogy még nem kéne,túl korai,elijeszthetem...Vehetem jelnek azt,hogy mióta ezt szeretném,nem tudok vele találkozni?


19/L



2012. dec. 20. 01:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez ostobaság.

Miért szabad megtörténnie természeti katasztrófáknak, gyerekek lemészárlásának, stb-stb-stb...

2012. dec. 20. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem veheted jelnek, mivel nincsenek jelek.


Azonban ez nem jelenti azt, hogy nincs előre megírva a jövő.

Egyszerű a menete, vegyünk először egy izolált billiárdasztalt. Ismerjük a golyók súlyát, a surlódási erőt, még a földi centripetális erőt is belevehetik az ínyencek. Ha lemodellezzük, akkor egy bizonyos erővel meglökött golyónál pontosan tudjuk, hogy mely golyókhoz fog ütközni, és mi lesz a végállapot. Ergo előre tudhatjuk a jövőt.


Ugyanez nagyon elméletben leírható a világyegyetemre is, hiszen minden fizikai történés lemodellezhető, de ugye ennél még a legkisebb anyagokat és a legelhanyagolhatóbb hatásokat is figyelembe kell venni, és akkor kiszámolható az anyagok jövőbeli elhelyezkedése. Ehhez viszont valószínúleg soha nem lesz elég fejlett technológiánk, de azért nyugtasson meg a gondolat, hogyha összejösz a sráccal/lánnyal, akkor annak pont úgy kellett lennie. :)

2012. dec. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha valóban így működne a dolog, akkor értelmetlen lenne az élet, mert minden előre meg lenne írva, és a szabad akarat teljesen hiányozna.
2012. dec. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mert minek kell a szabad akarat az élet értelméhez? Az élet értelmére 5 perc alatt kigondolt elméletemnél pl tök felesleges a szabad akarat. Több elmélet is van ezen kívül tudományos körökben, amik nem követlik meg a szabad akaratot.
2012. dec. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem simán lehet, hogy tudat alatt szabotálod magadat, mert félsz a beszélgetéstől. szinte mindent meg lehet magyarázni a tudatalatti jelenségekkel... de ez csak az én véleményem, ne támadjatok le.
2012. dec. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És te meg honnan tudod,hogy nem úgy kellene működnie?
2013. márc. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egészen pontosan ha valaminek nem szabad megtörténnie, azt a sors folyamatosan hagyja megtörténni.

Nekem ebből lett elegem egy életre.

2013. nov. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!