Mi lesz a halál után?
"Antimod: aha persze. ha nem az agy csinálná a halál közeli élményt, akkor mégis, hogy emlékszik rá a fazon utólag? :)"
Az emlékek tárolását sem az agy végzi, erre sem találtak semmilyen bizonyítékot. Az előhívásukat végzi - valahonnan, ez a funkciója meg tud sérülni.
"amúgy meg akinek van egy kis tapasztalat pszichedelikus szerekkel az tudja, hogy milyen trükkökre képes az agy. a halálközeli élmény kismiska :D vagy legalábbis olyasmi. szóval nem kéne lenézni szegény agyacskát :)"
Arról viszont fogalmuk sincs, honnan és miért származnak ezek az élmények. Miért állítaná elő ezeket szükségszerűen az agy? Lassan megdől ez az elképzelés. Másik szempont, hogy a tudatmódosító szerek hatása és a HKÉ között nagy különbség van. Ráadásul az agy aligha képes komplex élményt előállítani, mint a HKÉ, vérkeringés és agyhullámok hiányában.
Senki nem nézi le szegény agyacskát, de nem kell felruházni olyan képességekkel sem, amivel nem rendelkezik. Szerencsére egyre több olyan kutatás van, ami ezzel foglalkozik.
Antimod:
ha az nem bizonyíték, hogy ha az agy sérül, akkor a memória is, akkor ennyi erővel lehet nem is a számítógép memória tárolja az információt csak valahonnan előhívja :) ilyen extra entitásokat fölösleges bevezetni, amíg nincs rá semmi ok. mi utal arra, hogy az agy csak előhívja valahonnan és nem tárolja?
"Miért állítaná elő ezeket szükségszerűen az agy? Lassan megdől ez az elképzelés"
ez alatt mit értesz? tudsz valami forrást esetleg? (de az is jó persze ha elmondod)
20:É hogy lehetnék gyökér, ha többen láttuk?
Akkor mindenki gyökér, de ez sem magyarázza meg, hogy ugyanazt láttuk!
Előtte természetesen én is szkeptikus voltam, de nem gyökereztem le másokat, ha ilyet mondott...
"ha az nem bizonyíték, hogy ha az agy sérül, akkor a memória is, akkor ennyi erővel lehet nem is a számítógép memória tárolja az információt csak valahonnan előhívja :)"
Mindig sántít, amikor egy élő szervezetet számítástechnikai eszközökhöz hasonlítunk, bár tudom, manapság nagyon divatos. Csakhogy a számítógépet áramtalaníthatod, és attól még újra működni fog. Az ember ugyebár bizonyos idő elteltével nem, és ez csak az egyik lényeges különbség.
Nem sikerült még lokalizálni a memória helyét az agyban - az emlékek "tárolásának" szerepét mindig más agyterület vette át. Végeztek erre egeres kísérleteket. A következtetés: az emlékek maguk nem ott tárolódnak, hiszen akkor megtalálták volna a helyüket.
A másik, ami ezt támasztja alá, az a halálközeli élmény: regisztráltan agyműködés nélküli állapotban észlelnek, tapasztalnak és emlékeznek emberek később igazolható részletekre és élményekre. Ha az agy tárolná a memóriát (és egyáltalán a tudatot), aligha volna képes mindezekre agyhullámok, azaz aktivitás nélküli állapotban.
#17
azért az még nem a "túlpart", csupán egyfajta "tranzit", ha jártál ott, tudnod kell... amúgy igazad van, valóban az vár, amit elgondolsz róla - "kinek-kinek hite szerint" - ahogy az írás mondja... és ami foglalkoztat, amihez kötődsz, az ott is megmarad, ezért javasolják a keleti filozófiai rendszerek a "nem kötődés" elsajátítását, de ebbe most nem mennék bele, mert ez valóban hit, ill. meggyőződés kérdése...
Halál után nincsen semmi. De a semmi az micsoda? Senki se látta még a "semmit". A semmiből lett az univerzum de az a semmi akkor az valami, mert semmiből csak semmi keletkezhet.
Szóval ahlál utána a semmi fogalom sem fog létezni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!