Az aurafotózás hogyan működik?
Valaki emeg tudná mondani, hogy az aurafotózás min alapul? Egyszer voltam egy ilyenen. Első ránézésre egy sima web kamerának tűnt a dolog, de volt mellette egy másik eszköz is amit meg kellett fogni. A kettő valahogy össze volt kapcsolva. A működési elve érdekelne. Valaki biztos legyártotta ezt a dolgot, valaki biztos tudja hogy működik?
Ezt most attól függetlenül kérdezem hogy hisz-e benne valaki vagy nem. Mivel az ilyen készülékek valós létező dolgok, és valahogyan valóban működnek - legalábbis előállítanak egy képet. Kérem hogy csak azok írjanak akik tudnak valamit erről. Akik arról szeretnének írni hogy ez hülyeség, meg hogy lehet-e benne hinni azok ne írjanak, mert nem a hit része érdekel, hanem a valóságos létező eszköz és annak a működési elve.
> Másokon akkor segítünk ha megmondjuk az igazat és nem erősítjük a hazugságot!
Már ne haragudj, de te is félreértetted a kérdést. A kérdés NEM arról szólt, hogy van-e aura vagy nincs. A kérdés a készülék működési elvére vonatkozott. A készülék egy létező fizikai dolog amit emberek készítettek el. Nyilván nem olyan módon hogy a hasukra ütöttek, hanem valami terv alapján. Ezért a működési elve valaki számára ismert kell hogy legyen, és teljesen valóságos. Nincs ebben semmiféle hazugság amit meg lehetne erősíteni.
Az eddigiek alapján hajlok arra hogy szemfényvesztésnek tartsam az aurafotózásnak azt a változatát, amit az emberek webkamerával készítenek pénzbegyűjtés céljából.
A működési elvéről meg a következő véleményem alakult ki:
* Van egy készülék ami a bőr elektromos ellenállását, és még más számomra ismeretlen dolgokat mér. Ezek fizikai mérések.
* Valaki kitalálta, hogy ezeknek a méréseknek közük van az aurához, annak méretéhez színéhez alakjához stb.
* Az aura létezése nem bizonyított, és a nemlétezése sem. Ha a mérés és az aura között van valami (nem bizonyítió erejű) kapcsolat, akkor arról kellene hogy legyen elérhető valami tanulmány. De ilyenről nem tudok.
* A mért értékek alapján egy szoftver előállít egy képet. A kamera valószínűleg azért van használva hogy a képen rajta legyen a vizsgált személy arca. Más célja nem nagyon van. Azaz: a kamera képe és a mért értékek között nincs összefüggés.
Végülis nagyjából most már sejtem hogyan működik ez a készülék. Köszönöm a segítséget!
Az aurafotók nem Kirlian módszerével készülnek, mert ilyenkor nagy áramerősségű és frekvenciájú áramot vezetnek át a fényképezendő tárgyon, és a koronakisülést fényképezik le. Ezt élő emberrel nyilván nem célszerű megcsinálni. Az aurafotó-gép a következőképp működik: amit megfogsz, az egy fémből készült, egyszerű vacak, ami a bőröd elektromos ellenállását méri. Az ellenállástól függően különböző színű ledek villannak fel a gép belsejében, ezeknek a fényét ráteszik a fotódra, amit közben a kamera készít. Ennyi. Nincs semmilyen összehasonlító adatbázis, nincs semmilyen bonyolult módszer, amivel a tenyereden át feltérképez a gép. Ha kipróbálod egyszer picit nedves, egyszer száraz kézzel, totálisan más "aurát" fogsz kapni. Ráadásul az apróbetűben le is van írva, hogy a gép nem az auráról csinál képet, de ugye ez ritkán érdekli a vendéget.
Ignoramus
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!