Ti hisztek a reinkarnációban?
Nem hiszek benne, hisz halálunk után mind felkerülünk Allah országába.
Lehet benne kételkedni, de a halál után úgy is kiderül.
"Számomra ez egy hipotézis amit még senki nem cáfolt meggyőzően."
De nem is bizonyított.
Én hiszek benne, kétlem hogy teljesen megszününk létezni. m.youtube.com/#/watch?v=YdzptJEfqEc&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DYdzptJEfqEc&gl=HU.
ez meg érdekes.
>"Számomra ez egy hipotézis amit még senki nem cáfolt meggyőzően."
>De nem is bizonyított.
Kedves ötös! Így ahogy mondod: ez nem bizonyított. A világ nagy része nincs tudományosan megvizsgálva és bizonyítva. Ami meg van vizsgálva és bizonyítva van, annak a nagy része kollektív tudás, és nem a te személyes tudásod. A tudomány által összegyűjtött kollektív tudás amiben osztozunk, az személyes alapon nézve egy személyes hit, és nem tudás.
Ami a tudományokat illeti: a tudomány kizárólag a fizikai világot képes objektíven vizsgálni. A fizikai anyag és energia körülbelül 95%-ról fogalmunk nincs hogy hol van és mit csinál. Elneveztük sötét anyagnak és sötét energiának, de nem vizsgáljuk és nem bizonyítjuk. Ha tárgyilagosan nézzük a dolgokat, akkor:
* a nem fizikai világot nem vizsgáljuk tudományosan (de ez nem jelenti azt, hogy nem létezik)
* a fizikai világ 5%-ról van kollektív tudásunk
* a teljes kollektív tudásnak nagyon kis részéről van tudomásod (néhány ezrelék)
* ebben a kollektív tudásban te személyesen úgy osztozol, mint a kollektíva egy tagja. De amikor személyes (és nem kollektív!) véleményeket formálsz, akkor nem erre a kollektív tudásra alapozol, hanem a bennük vetett személyes hitedre.
Számokban kifejezve, még a fizikai világról is túlságosan kevés tudásod van. Amiket eddig leírtam azok tények!
Nem lehetséges emberként élni ebben a világban úgy, hogy minden körülötted zajló történést tudományosan megvizsgálsz. Ez túlmutat egyetlen ember kapacitásán. Ha egész nap mást sem csinálsz csak vizsgálódsz, akkor sem fogsz megtudni túl sok dolgot. Ezért az embereknek szükségük van magyarázatra. Ezért van az, hogy a megfelelő tények ismerete nélkül az emberek gondolatokat és érzéseket cserélnek a fizikain túli világról, illetve a fizikai világ általuk nem ismert (vagy félreismert) részéről. Bár tudományosan ezek a dolgok nem vizsgálhatók, de a kollektív tapasztalataink összegyűlhetnek az ilyen eszmecserék során.
Egy biztos: arra hivatkozni, hogy valami azért nem létezik mert tudományosan nem bizonyítható, az egy tévedés. Ebben az esetben ráadásul nem csak arról van szó hogy nem bizonyítható, hanem ráadásul tudományosan nem is vizsgálható. Azaz: kívül esik a tudomány területein. Annyira semmi köze nincs a tudományhoz, hogy bármilyen tudományra alapozott kijelentés nem képes róla eldönteni vagy mondani semmit sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!