Tényleg az aurámat láttam?
Két dolog lehet :
vagy optikai csalódás : néha az agyunk megtréfál minket, ha hosszabb ideig egy irányba figyelünk.
vagy lehet az aura. Valami weboldalon olvastam, hogy így kell kifejleszteni az auralátás képességét-
Kérlek szépen, kedves kérdező, és minden kedves válaszoló, olvassátok ezt végig!
A szemedben a szemlencséd rávetíti a látott képet a retinádra, ott csapok és pálcikák milliói érzékelik a fényt. A pálcikák csak a fényerősséget, a csapok pedig típusuktól függően csak vörös, zöld és kék színeket. Ezek aránya adja az agyadban az érzékelt színeket.
Ezek az érzékelők nem olyanok mint egy kameránál. A csapok és pálcikák kifáradnak és kipihenik magukat. Van bennük egy látóbíbor nevű anyag, ez folyamatosan képződik. Ha fény éri, kisül, és ingert küld az agy felé. Ha nem éri fény, vagy csak kevés éri, ritkábban sül ki, és a látóbíbor felhalmozódik.
Ezért van az, hogy a sötét után a hirtelen erős fény kellemetlen, mert egyszerre sül ki nagy mennyiségű látóbíbor, így erős ingert küld az agyba. Szép lassan megszokod, ahogy a mennyiség lecsökken. Akkor is kellemetlen, ha pl. erős vörös fény után nézel erős kék vagy fehér fénybe, mert ekkor a kék színt érzékelő csapok fognak egyszerre tüzelni, melyek a vörös fényben pihentek.
Innen már meg fogod érteni a jelenséget. Ha folyamatosan nézed az ujjad, a retinádon folyamatosan képződik ugyanaz a kép. Így a sárgás színű ujjad kifárasztja a sárga színt érzékelő csapokat, a háttér színe pedig a retinád többi részén más színt képez, így ott más arányban fáradnak ki a csapok. Az ujjad, a fejed és a szemed kicsit mozog, így az ujjad képe is kicsit mozog a retinádon. A kék színű burkot azért láttad, mert a sárgás ujjad képe pihentette a kék csapokat, így amikor az ujjad képe izeg-mozog, a kék színű csapokból páran át-átesnek a másik színbe. Ott pedig sok a kék fény, így a kék csapok az ujjad körvonalánál gyakrabban fognak tüzelni.
Próbáld meg, hogy elveszed az egész ujjad. Ugyanolyan szín marad az egész ujjad helyén egy pillanatra, amilyen a burok volt.
(Egyébként a nézd 30 másodpercig a képet és aztán nézz a falra c. optikai csalódások ezen az elven működnek. Folyamatosan ugyanazt a képet nézed, így a kép sokáig ugyanott marad a retinádon, és ahol mondjuk sárga a kép, ott a kék retináid pihennek, így kirajzolódik egy kép. Ha a fehér falra nézel, a kép sötétebb vonásai kisülnek, így képet látsz.)
Remélem érthető volt. Adjátok tovább. Az "aura-látásoknak" ez a magyarázata, baromi egyszerű és általános iskolás biológiából levezethető.
Aura az kimutatott tény, hogy van, és lehetséges is látni, én is ezzel a fehér falas módszerrel jöttem rá.
A hosszú kifejtő válaszólónak jó a leírása, bár ez a tipikus "mindenre magyarázatot" közeg.
ma 10:12: Na mondd el nekem és bizonyítsd, hogy bárhol is tényként kezelnék az aura létezését.
És itt nem zakkant ezósok véleményére vagyok kíváncsi, hanem tudományos kísérletek leírására, ahol bebizonyították, hogy létezik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!