Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ezeket a kellemetlen helyzetek...

Ezeket a kellemetlen helyzeteket bevonzzuk?

Figyelt kérdés

Ha valaki szégyell magán valamit, és túl nagy jelentőséget tulajdonít neki (bár ki se mondja mások előtt, nem beszél róla), akkor nagyobb az esély rá, hogy azzal a dologgal cikizni fogják, mintha gondolatban sem foglalkozna a problémájával?


Pl. duci az illető, de elfogadja magát, nincs kisebbrendűségi érzése, és ez sugárzik belőle, kimondatlanul is, így aki heccelődni akarna vele, megérzi, hogy más ajtón kell kopogtatnia, nem jó a célpont, mert úgyis leperegne róla, ezért mást fog megtalálni a kritikáival, megjegyzéseivel. Hiszen, ha nem is tudatosan, de azért fektet be valaki energiát valamibe (itt a cikizésbe), hogy annak eredménye legyen. Ha nem kecsegtet eredménnyel, felesleges csinálni.


Azért kérdezem ezt, mert volt már ilyenre példa többször is, hogy a társaságban nem a legducibbat találták meg, nem a legbutábbtól kérdezték, hogy "még ezt se tudod?", nem a legcsóróbbnak mondták, hogy "mindegy, te ezt úgyse engedheted meg magadnak". A legducibb, legbutább, legszegényebb (stb...) emberke meg vígan elvolt a társaságban, őket senki sem piszkálta.



Lehet ez attól, hogy a gyenge pontokat ösztönösen kiszagolják a kevésbé empatikus emberek, és szinte öntudatlanul lecsapnak? Lehet a viselkedésünkkel palástolni, hogy mik a fájó pontjaink, vagy mindenképpen belülről kell megváltozni a sebezhetetlenséghez?



2012. szept. 25. 12:43
 1/2 anonim ***** válasza:
95%

Igen, ezeket a kellemetlen helyzeteket simán be lehet vonzani. A jó hír az, hogy ugyanolyan erővel be lehet vonzani a kellemes élményeket is.

Rajtad áll... Nem egyszerű, de nem is olyan nehéz.


Elsősorban próbáld meg megfigyelni a spontán gondolataidat, beszólásaidat. Ha túl sokat mondogatod magadnak, hogy jaj de buta vagyok, hülye vagyok, megint elszórtam, ez nekem nem sikerülhet, mindig pechem van vagy valami más efféle lelkesítő dolgokat, gyorsan hagyj fel velük.

Kezdd el mondogatni - tudatosan - szép vagyok, csinos vagyok, utánam fordulnak a srácok, minden helyzetben feltalálom magam, ötöst kapok ma a suliban....

Tetszés szerint variálhatod a pozitív mondatokat, gondolatokat, a lényeg, hogy ismételgesd jó sokat magadban, sőt, esténként el is képzelheted a számodra kellemes helyzetet.


Mindezt egy olyan nő írja neked, akinek kamaszkorában állandóan sikerült leblamálnia magát mások előtt... Aki mások szerint igen csinos volt, mégsem járt 19 éves koráig senkivel... (Aztán behoztam a lemaradást :)

2012. szept. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jól leírtad, ahogy mondod!

Ha valakinek van egy komplexusa, akkor mindig az jár a fejében.... "jajj valaki észre veszi, más is látja?" Ezzel megteremti azt, hogy mások tényleg arra fognak figyelni, és azt fogják legelőször észre venni. Azért mert valakinek túlsúlya van lehet még csinos, vonzó, és ami a legfontosabb ott vannak a jellemvonások: kedves, humoros, jó társasági ember. Ezen pozitív tulajdonságok, mindent vernek! Ezekre kell koncentrálni, és erre fognak felfigyelni az emberek.

2012. szept. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!