Mi értelme az ezotériának?
A materializmus egy vallás.
materializmus = anyaghit
ősrobbanás a(z alap) teremtésmítosza,
az ősóceán az élet teremtésének mítosza,
és a hatodik nap, pedig az emberi evolúció.
Amúgy is a materializmus ->eddig mindig<- a panteizmusból fejlődött ki a történelemben. Most legutóbb a keresztény panteizmusból. Tehát a modern materializmus egy keresztény szekta. Bár a szekták sokszor tagadják az anya-/szülővallásukhoz kötődő kapcsolatuk.
Halló Kérdező!
Te mit nevezel ezotériának?
# 14/16 Időpont tegnap 13:09
Biztos a filozófia tanároknak is ezt mondod majd az ELTE-n, akiktől hallottam. ;-)
Jaj, filozófia, hagyjukmá (: Kérlekszépen én meg kémia, fizika, és biológiatanároktól tanulok az ELTÉn, és nagyon nem úgy tűnik, mintha csak hinnék, amit tanítanak.
A tudomány aduásza a megismerés módszere. A tudósok megfigyelnek, mérnek, számolnak, következtetéseket vonnak le, kísérleteznek, és bármi is jön ki eredménynek, összegzik, leírják, és egyeztetnek a többiekkel. Minden ma érvényes elmélet így született, de ha kiderül valami új, akkor pontosítanak, sőt, akár el is vetik az eddigit, ha kell. De ez már nem nagyon fog megtörténni, már eljutottunk oda, hogy az alapokat _tudjuk_, maximum a részleteket pontosítjuk.
Míg a hit, az csak kb hasraütésszerűen kitalált valami (plána az ezotéria), amit egymásnak mesélnek, úgy terjed, és amit kitalálnak, az onnantól úgy van, és kész. A tudomány objektív, alkalmazkodó felfogását egyetlenegy más világnézet sem mondhatja magáénak, és nem meglepő, hogy a tudományon kívül egyetlenegy más világnézet sem tud működő gépezeteket, előrejelzéseket tenni (puszta hittel elég nehéz számítógépet építeni).
A materializmus meg a tudomány köznyelvi (és negatív felhangot szerzett) megnevezése. A gond csak az, hogy az alkalmazkodás miatt kikerülhetetlen, nem pusztán anyagiasságot jelent, hiszen ott vannak a sugárzások is, de bármivel is próbálkoznak, hogy az márpedig ezen kívül esik, csak tudni kell gondolkodni, és rájövünk, hogy dehogy esik kívül. Ami történik, az valahogy történik, a tudomány meg ezt a valahogyot deríti fel, ennyi az egész. Innentől mindenféle természetfeletti hit értelmét veszti.
Kérdező!
Az ember úgy működik,hogy időnként valamilyen erő a keresés,kutatás,kíváncsiság útjára hajtja,hogy megértse az őt körülvevő világot!Ez az emberi tudat kialakulása óta így működik!
Mivel nem azonos a kiindulópont,ezért az utak is eltérnek!Mindezek ellenére időnként találkoznak,sőt hatalmas azonosságok alakulnak ki,néha anélkül,hogy a keresők ezt észrevennék!
Szerintem az ember akkor tud objektív lenni,ha a lehetőségekhez mérten tökéletesen körüljárja a vizsgálat tárgyát!Legyen szó élő vagy élettelen,vagy akár egy olyan dologról mint az emberi elme termékéről,a gondolatról!Ami szerintem élettelen és élő is egyben!
De,hogy konkrétabb legyek itt egy példa:A fizika minden törvénye visszavezethető a legkisebb hatás elvére!Ami érdekessé teszi a dolgot,az az analógia,hogy ez igaz élőre és élettelenre egyaránt!Sőt igaz az elménkre is!A természet törvényei tökéletes rendszert alkotnak,ember ilyent nem tudott még alkotni!Szerintem rendszer nem működik rendszerező,alkotó,fenntartó nélkül,nevezd azt akárhogy!
Szóval el lehet vetni valamit csuklóból és körül lehet járni úgy,hogy közben analógiákat keresel!
Az emberi elme,ha nem vagy az ura,néha körülveszi magát falakkal!Ezek az izmusok:spirit,mater,liber...és ígytovább!
Szerintem akkor vagy szabad gondolkodó,ha ezeket nem rakod magad köré!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!