Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy lesz a kapott figyelemből...

Hogy lesz a kapott figyelemből energia?

Figyelt kérdés
Szokták mondani, hogy ha figyelmet szentelsz valaminek vagy valakinek (akár egy gondolatnak, akár embernek), azzal energiát adsz neki. És ha megnézzük pl a média sztárokat, sokan a negatív viselkedésükkel hívják fel magukra a figyelmet, így a többségnek ellenszenvesek lesznek, de még így is megéri nekik. Persze mondhatnánk, hogy a pénz miatt, de azért egy átlagember még sok fizetésért sem vonná magára százezrek haragját vagy gúnyolódását. De ez a sztár dolog csak egy példa volt. Sokan uszítanak, pártokra szakadásra késztetik az embereket, aminek látszólag semmi értelme, csak azt érik el, hogy velük (vagy az általuk felkínált témával) foglalkozzunk, dühöngjünk miattuk, vagy bármilyen érzelmeket fektessünk bele. Valóban átadjuk az energiánkat a figyelmünkkel? Ha igen, hogyan működik ez?

2012. ápr. 6. 12:17
 1/4 Diavolino44 ***** válasza:

Ha ezt lehetne mérni akkor nem ezotériában, tennéd fel hanem a tudományos rovatban.

Amúgy akit nem szeretnek azzal is ugyanúgy foglalkoznak, ez egyszerű marketing! A reklámoknak is ez a szerepük!

2012. ápr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A tudomány rovatban lehet, hogy rögtön lehurrogják az ilyesmit, ezért tettem ide.

A reklámok célja az egyértelmű, de vannak olyan propagandák, amikkel nem szereznek pénzt, csak simán egymásnak ugrasztják az embereket. Valami hasznot biztos remélnek tőle, különben nem csinálnák. De ha ez a haszon nem a pénz, akkor micsoda?

2012. ápr. 6. 12:47
 3/4 Diavolino44 ***** válasza:

A haszon a reklám!

Az hogy foglalkoznak vele, hogy megjelenik a médiában. Hány öngyilkos jelölt van aki csak azért megy fel a híd tetejére hogy végre figyeljen már rá oda valaki, leugrani meg nyuszi!

Amivel foglalkozol, energiát fektetsz, vagy csak megragadja a figyelmed az ugyanúgy az életed része!

Pl. Fujj de gyűlölöm SP-ét mert egy nyálas homokos b+zi. Majd látsz egy szalagcímet a neten hogy valahol kifütyülték rá fogsz kattintani a cikkre mert érdekel! Pedig abszolút nincs hasznod belőle!

2012. ápr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy a másik oldalnak mi haszna belőle. (Ha most az anyagiakat félre tesszük.) Miért érdekük, hogy én otthon magamban azon puffogjak, hogy milyen izé az S. P. Ezzel valóban energiát adok le, de nem másnak adom át. Vagyis, ha egymáshoz viszonyítva nézzük, akkor én gyengébb lettem, így ő meg erősebb, ez igaz.
2012. ápr. 6. 20:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!