Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha ma visszamegyek az időben...

Ha ma visszamegyek az időben 1 napot, és holnap visszamegyek arra az időre, amiben épp a tegnapba mentem, akkor időcsapdába kerülök? Vagy mi történik?

Figyelt kérdés

2012. jan. 17. 23:59
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Annyit hozzátennék, hogy nem maga a relativitás-elmélet szab olyan korlátot az időutazásnak, hogy az időgép megépitésénél nem lehet visszább menni, hanem csupán azt ezt kutató tudósok vélik igy, mert ezzel a korlátozással kiküszöbölhetik pl. a nagypapa-paradoxont.

Egyébiránt a jövőbe történő utazás minden további nélkül lehetséges, csak meg kell közeliteni a fénysebességet. EZ viszont tényleg a relativitás-elméletből következik.

2012. febr. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam, hogy van olyan anyag, ami gyorsabban mozog, mint a fény. Ez az anyag ismeretlen, "információhordozó". Nagyon régen olvastam, a lényege, hogy egy foton részecskét kettébontanak és mikor az egyik megszűnik, azonnal megszűnik a másik is. Ezt alkalmazták úgy, hogy egy helyről ellenkező irányba lőtték ki a társfotonokat. Ahogy az egyik célba ért, azaz megszűnt létezni, úgy a másik is. Viszont ez azt jelenti, hogy annak a valaminek, ami az információt szállította egyiktől a másikhoz 0,000s alatt kellett megtennie az x távú utat. Ha erre rájönnek, hogy miként létezik ez a jelenség állítólag bukik a relativitás elmélet.
2012. febr. 20. 01:25
 23/24 A kérdező kommentje:
2012. febr. 20. 01:28
 24/24 anonim ***** válasza:

Hűha...

Namármost, egy kis korrigálás. A foton "részecskét" nem bontják ketté, nem is lehet, valamit nagyon félrehallottál. Egy pár fotont lőnek ki ellentétes irányban, amiknek más-más a polarizációjuk, de függ az egyiké a másikétól. Mivel itt a méréssel beavatkozunk az eredménybe, ha megmérjük az egyik polarizációját, akkor abban a minutumban a másiké is lesz valamilyen. Úgy lehet egyszerűen elképzelni, hogy mittomén a két foton közül az egyik polarizációs iránya felfelé, a másiké lefelé mutat. Ugyanolyan nem lehet, de nem tudjuk, melyik melyiké, csak a kilövés után jóval mérjük meg. De hogyha az egyiké a fel, a másiké csakis a le lehet, és ezt azonnal "tudja" a másik foton is.


Viszont ez nem egy újkeletű jelenség, elég régóta ismert távolhatás vagy EPR-paradoxon (Einstein-Podolsky-Rosen) néven, és abszolút nem akarja megbuktatni a relativitáselméletet, hanem inkább a kvantummechanika koppenhágai értelmezését piszkálja. John Gribbin: Schrödinger kiscicái, és a valóság keresése c. könyvében több értelmezést is megvizsgál, amik magyarázatot tudnak adni erre a távolhatásra. A kedvence John Cramer időben előre- és visszafele haladó hullámos értelmezése, ami mindenre választ ad, csak nem annyira ismert. Még. De ez is megvan vagy 30 éves.


Ja, és még a cikkben is azt írják, hogy "De ha ez be is következik, ez sem jelenti majd azt, hogy Einstein teóriáját sutba lehet vetni, legfeljebb néhol további magyarázatot kell fűzni hozzá."

Úgyhogy tessék leállni szépen ezekkel a "jaj, bukik a relativitás"-dumákkal...

2012. febr. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!