Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szkeptikusok, akik szerint...

Szkeptikusok, akik szerint nincs se Isten, se Menny, se Pokol, se reinkarnáció, se ördögök, se lélek, se semmi, azok hogy képzelik el a halál utáni állapotot?

Figyelt kérdés
És miből gondoljátok, hogy a fent említett dolgok valóban nincsenek??
2012. jan. 11. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Agnosztikus ateistaként, nagyjából úgy, mint a megszületésem előtti állapotot...
2012. jan. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%

Amíg nincs kézzel fogható bizonyíték a létezésükre, addig számomra nem léteznek. Ennyi.


A halál utáni állapoton sem szoktam gondolkozni, inkább élek helyette, de nem hiszem, hogy bármi is lesz utána. Megesznek a kukacok, és kész. Nem kell túlspilázni.

2012. jan. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

DEV/null


bizonygatni a létezésüket az kicsit korlátolt. Minden kultúra és vallás kitalált valamit a halál utáni "időszakra", az ember maga dönti el miben hisz. De tényként kezelni ezeket az szűk látókörűség.


A vikingek haláluk után minden nap harcolnak -és meghalnak-, majd thor a kalapácsával feléleszti mindet és esténként egy hatalmas bulit csapnak. Dél amerikában a halottak az élők közt járnak és segítik őket.

Az ember fél a haláltól, ezért talált ki ilyen világokat. Te itt nőttél fel, ezért az ezen a környéken népszerű túlvilági sztorikban hiszel. Ha innuit lennél, halálod után te lennél a sarki fény, ha pedig valaki fütyül neked, akkor levágod anna ka fejét.

2012. jan. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Antimod ***** válasza:
46%

A címben szereplő emberek nem szkeptikusok, hanem materialista ateisták.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy kijavítottál. Üdv neked is!
2012. jan. 11. 13:39
 6/11 Antimod ***** válasza:
72%

Nem rosszindulatból írtam, de a szkeptikus én vagyok, aki nem utasít el mindent, hanem vizsgálódik, amíg meg nem győződik valaminek az igazságtartalmáról. Én a halálközeli élmények eredetét kutatom egy ideje, valószínűsítek pár dolgot, de az nem ebbe a topicba tartozik. Gondolom, már értitek, miért.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem rosszindulatból írtad. :*
2012. jan. 11. 14:01
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

Megszűnik a tudatom, nem tudok semmiről, nem vagyok egyáltalán, tehát a szemszögemből tökmindegy, sőt, nincs is szemszögem, mivel nem létezem. Ennél teljesebb béke a világonnincs.


Szerintem minden halál utáni cucc csak a félelem szülte emberi kitaláció, elég csak rájuknézni: mindegyik túlságosan hasonlít az itteni világunkhoz, mégpedig azért, mert nem akarjuk itthagyni. A mennyországban a legjobb kocsikkal furikázunk, meg bulizunk, a pokolban meg éget a meleg tűz. Ezek itt is jónak meg rossznak számítanak, csak átvitték a túlvilágra. Aki emg fénylényekben, energialényekben, asztrálsíkban, lélekben hisz, az maga se tudja, hogy miről is beszél. Olyan szinten meg yez, hogy "valami olyan izé, azt jóvan, érezni kell!", és akkor mi vagyunk a hülyék... A reinkarnációt meg az égvilágon semmi nem indokolja, és sok technikai problémája is van a "kész" (értsd: nagyjából összehadovált) elméletnek.


Én nem akarok halál után létezni, engem hagyjanak békén.

2012. jan. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Antimod ***** válasza:
47%

"mindegyik túlságosan hasonlít az itteni világunkhoz, mégpedig azért, mert nem akarjuk itthagyni. A mennyországban a legjobb kocsikkal furikázunk"


Ezeket hol olvastad? Hónapok óta kutatom a halálközeli élményeket, egy ilyenről sem hallottam! Éppen azért baromi nehéz interpretálni ezeket a tapasztalásokat, mert semmire sem hasonlít, ami az itteni világunkból való... ezért jönnek a képbe a vallásos motívumok, a szubjektumok.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az átlagember fejében ilyesmik járnak, és ezzel elvannak.
2012. jan. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!