Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Működik a WBTB technika?...

Működik a WBTB technika? Mennyire valóságos egy tudatos álom?

Figyelt kérdés

Lelkes újonc vagyok a TÁ-zás területén, kb 4 napja kezdtem a gyakorlásokat.Még nem tudtam kipróbálni ezt a technikát, mert tegnap nem igen tudtam aludni.

Nagyon szeretném átélni az első tudatos álmomat.

Azt hallottam, hogy király.

A második kérdéshez:

A tudatos álom annyira valóságos, mint a való világ?

Azt tudom, hogy emlékszek rájuk, mert álomnapló segítségével az álmaimra is igen jól emlékszek már.

Az ízekre, érintésekre, érzéskre is emlékszek, mint egy rendes emlékben?

Ha van valaki, aki ugyan úgy kezdte, mint én és pár napon belül már sikert is ért el, jelezze:)


2011. dec. 30. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:

A tudatos álmot te irányítod, azt is megszabhatod mennyire legyen valós a környezet.

Én már 3 hónapja próbálom, nem túl keményen, de nem sokszor jött össze. Milyen módszert használsz pontosan, mert ha gyorsabb és biztosabb megírhatnád privátban? :D

2011. dec. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fura, én nem hallottam erről és mégis próbálok, mozogni az álmomban, illetve ugyanúgy éreztem, mintha a valóságban lennék.

Egyszerűen, valamiért ugyanúgy elkezdek gondolkodni álmomban, mint a valóságban.

2011. dec. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer spontán volt tudatos álmom kb. fél éve, azóta foglalkozom a TA-al. A tudatos álmaim nagyon valóságosak, érzem, ha valamit megtapintok, érzek illatokat is. A tudatos álmot a legkönnyebben úgy tudod elérni, hogy: 1.Naponta többször, komolyan tegye fel magának azt a kérdést,ébren van-e vagy álmodik?

2.Intenzíven képzelje azt eközben, hogy álmodik!

3.Ellenőrizze közvetlen és távolabbi múltját! Nem ütközik emlékezetkihagyásba?

4.A kritikus kérdést minden olyan szituációban tegye fel magának,amely egy álomra is jellemző' lehetne!

5.Akinek visszatérd álmai vannak, minden olyan szituációban tegyefel magának a kritikus kérdést, amely hasonlít valamelyik visszatérőálmához!

6.Gyakran él át olyan extrém álomszituációt, amely a realitásbannem élhető át, mint pl. a lebegést vagy repülést? Ha igen, próbáljameg magát éber állapotban egy ilyen élménybe beleképzelni, ésközben ügyeljen a 2. sz. pontra!

7.Azzal a gondolattal aludjék el, hogy tudatos álma lesz! Ezt atechnikát akkor is alkalmazza, ha napközben alszik, vagy ha újraelalszik!

8.Ha kezdetben általában rosszul emlékszik normális álmaira,vezessen egy darabig álomnaplót!

9.Határozza el, hogy álmában megvalósít egy bizonyos egyszerűcselekményt!

10.Rendszeresen, de ne eltökélten gyakoroljon! Ne tűzzön ki határ időt, és őrizze meg türelmét! Egészen biztos, hogy sikerülni fog.

2012. jan. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja igen és villanykapcsoló teszttel is lehet. Méghozzá úgy, hogy nappal is nekiállsz kapcsolgatni a lámpát le fel le fel...álmodban is fogod, ha megszokott cselekmény, viszont olyankor kapcsolgatod és azt veszed észre, hogy kapcsolod le fel de a lámpa folyamatosan ég. Van fordulóteszt is...álmodban ha sarkon nyomsz egy félfordulatot a külvilág pont az ellenkező irányba fordul, mint a valóságban. Az álomban maradás is lehetséges úgy, hogy nézed hosszan a kezed, vizsgálod, így élesedik az álomkép. Illetve nézel össze vissza a szemeddel...ez azért jó mert a REM gyors szemmozgásos és ha egy irányba nézel, akkor felkelsz, ha mozgatod a szemed, akkor marad az álom. Mondjuk sokszor csalóka, mert nekem volt annyira valóságos álmom, hogy minden reális volt, semmi furcsa mozgás semmi furcsa ember először azt hittem álmodok de aztán mégiscsak meggyőzött az álmom, hogy valóság...közben mégis álmodtam. Előző voltam, remélem hasznos válaszokat adtam! Sok szerencsét az elsajátításhoz!
2012. jan. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!