Nem értem teljesen a karmát. Valaki elmagyarázná jobban?
Elvileg nem marad "kifizetetlen számla". Szóval tegyük fel, hogy én valakit becsaptam pénzzel. Akkor én azt elvileg vissza fogom kapni? Valaki be fog csapni engem is, vagy valamilyen módon pénzt kell veszítsek. Akkor az a valaki, aki engem átvert, ö is vissza fogja kapni valakitöl? Ez egy körforgás, aminek soha nincs vége?
Bocs ha értelmetlen a kérdésem de ez most nagyon foglalkoztat, mert aktuális.
Igen, valahogy így működik.
Azonban, ha becsaptak, akkor nem feltétlenül kapod vissza a pénzt. Nem lehet tudni, hogy a karma honnan indul. Lehet, hogy előző életedben Te ártottál annak, aki most becsapott, és visszakaptad.
A karma velünk jön, van amitől sikerül megszabadulni, az életünk során a maradékhoz jó sokat szedünk még össze, és visszük tovább.
Ezért érdemes mindig helyesen cselekedni.
ok okozat ugye?????
verj pofán és szétbaszom a fejed nagyjából ennyi az értelme semmi több!!!!!!!!!!!!
A karmának igen. Ha valaki pofán vág, és te is megütöd, akkor mindketten karmát gyűjtötök.
Viszont.
Ha téged megütnek, és nem teszel semmit, akkor a fájdalom által te veszítes a karmádból, az aki megütött, meg gyűjtött magának.
Ez a verbális küzdelemre is éppen annyira igaz.
Tudom, mindíg az a következő mondat, hogy akkor hagyni kell magam? Igen!
Bár ez is csak akkor igaz, ha hajlandó vagy az átlagnál magasabb erkölcs, és magasabb eszmék szerint élni.
Nem könnyű, de a lélek meghálálja.
No meg ha így élsz, nem is kerülsz kapcsolatba olyanokkal, akikkel szembe védekezned kellene.
karmát kétféle módon lehet a filózófusok szerint ledolgozni:
cselekvés jógája, teszed amit a szíved diktál de csak a szívedre hallgatsz
a másik az h elfordulsz a világtól passzív leszel kevés új karmát csinálsz magadnak, és jelenlegi életeddel le is dolgozol a karmádból ami van kiszabva neked.De mindenki döntse el melyik a jobb a mai világban??
Megütnek és csak állsz bambán,passzív állapot és azon gondolkozol h mindez miért volt és vmi erkölcsös gondolatokat gyártasz magadban, vagy odamész és levered -cselekvés jógája amit adtak visszadod.Azt mondják akeleti bölcsek mindkettő a sors feladatainak a ledolgozásához vezet.
Szia.
A karma az egy rendszer, amit ok-okozat törvényének is nevezhetünk, és azért van fenntartva egy bizonyos Dolog részéről, hogy az egyének tetteinek legyenek visszahatásai, hogy azokat tudják értékelni, és fejlődhessenek ezáltal.
A karmán való túllépéshez egyetlen dolog szükséges, hogy az egyén megszabaduljon, vagyis felismerje önmagában azt a bizonyos Dolgot, amit előbb szóba hoztam, felismerje, hogy az önmaga, s természetesen el is fogadja ezt, és azzal azonosul. Ehhez vannak racionális tanítások, amik persze logikusan vannak felépítve.
Amit az utolsó válaszoló ír nem teljesen megfelelő hozzáállás, ugyanis létezik egy harmadik választás is...biztos ismered azt a mondást, hogy "Ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel.", ami annyit tesz, hogy se nem visszaadod, ha bántanak, se nem bambán állsz, hanem megbocsátasz, és segíted a vétkest, segíted őt abban, hogy felismerje hibázik, ha mást bánt, s ezzel nem másnak, hanem önmagának árt. Tulajdonképpen a feltétel nélküli szeretet nevében cselekszel ekkor, mivel ez juttat túl a karmán, s az, hogy őszintén megbánd esetleges hibáidat(bűneidet), tehát végső soron magadnak is megbocsátasz.
Egyébként a buddhista tanításokban hívják megszabadulásnak, amikor a karmát túllépjük, mivel ekkor azzá válunk, ami a karmát fenntartja, s ezt a kereszténységben megtérésnek nevezzük, valós megtérésnek Istenhez(ne keverjük össze ezt a szenteltvízzel való meglocsoltsággal, amit a templomokban végeznek, ez elmében zajlik le).
üdv
26/F
LastOne.Left
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!