Mi az álom?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 15:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
2011. júl. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Amit álmodsz.
2011. júl. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
64%
Nagyon poénos hozzászólás volt, utolsó. -.-'
2011. júl. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Miért,az álom nem az,amit álmodsz,amikor alszol?
2011. júl. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A mellkasra nehezedő nyomás!

De szerintem ez annál több!

2011. júl. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Anno ezt találtam róla:


Álom és önismeret


Az álmoknak évezredek óta kiemelkedően fontos szerepet, tulajdonit az ember, ám az álomkutatás még mindig gyerekcipőben jár. Abban egyetértenek a tudósok: az álmokra szükség van a lelki egészség megőrzéséhez. De vajon hogyan születnek az álmok? És mit üzennek?

A kutatók szerint minden ember álmodik, a gyors szemmozgásos, úgynevezett REM állapotban. Még az is, aki egyáltalán nem emlékszik az álmaira. Vannak emberek, akiknek a tudattalan és tudatos énjét szinte átjárhatatlan fal választja el egymástól. Ők hiába álmodnak, álmaik nem jutnak át ezen a falon, így ébredés után semmire nem emlékeznek. Emiatt azonban nem fenyegeti őket károsodás. Egyes felmérések szerint ezek az emberek gyakran sikeres vezetők vagy sportolók.

Aki nem álmodik, előbb-utóbb beteg lesz. Álmán keresztül oldja fel, ugyanis az ember a lelki feszültégét, és próbál megbirkózni feldolgozatlan benyomásaival. Az álmok szövevényes módon visszaállítják a pszichikus egyensúlyt. Az álomkutatók azt tapasztalták, hogy az éjszaka első felének álmai inkább a valósághoz kapcsolódnak, többnyire az előző nap eseményeit idézik fel. Az éjszaka második felében, hajnalban látott álmok kevésbé kötődnek a napi történésekhez, sokszor teljesen irreálisak. Mégis, ébredéskor ezekre, az álmokra emlékszik leginkább az ember. Érdemes is figyelni rájuk: amilyen különösek, olyan fontos üzeneteket hordoznak.

Az álmok sajátos jelképrendszerét évezredek óta próbálják értelmezni. Freud az álomjelképek jelentéseit és magyarázatait a tudományos lélektan száméra hasznosította. Felismerte, hogy ezek a szimbólumok a tudatalattiból jövő jelek. A tudatalattiban sok csalódás, negatív érzés rejtőzik, amely aztán az álomvilágban, jelképes formában felszínre tör.

De nem csak a negatív tapasztalatok és az érzések, hanem a vágyak és a remények is kifejezésre jutnak az álmokban. Azt is lehet mondani, hogy az álom nem más, mint ablak, amelyen keresztül az ember mintegy betekinthet a tudattalanjába. Bizonyított tény, hogy aki komolyan foglalkozik álmai tartalmával, többet megtudhat önmagáról.

2011. júl. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
valószínűleg azért van, mert mikor alszunk az agyunk szelektálja a hasznos és hasztalan információkat (most tényleg hasztalanra gondolok, mittudom én, láttál egy fűszálat az út közepén) és így valahogy összeáll egy álom. Ugyanakkor néhány álom üzenet a tudatalattidtól, és erre érdemes figyelni.
2011. júl. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Az álom az emberi elmének az egyik állapota a 3 ból. Van egy ébrenléti, ahol koncentrált, szabályokra épülő tapasztalat jelenik meg mentálisan, eztán következik egy "foltos", nem olyan szinten koncentrált, amit álomnak nevezünk, ami szintén mentálisan van jelen, és a harmadik, ami az alvó állapot, ahol nem jelentkezik semmiféle tapasztalat, és az ember öntudatlan.


Az emberi elme az ébrenléti tapasztalat megélésénél a legtávolabb van a központi forrástól, a "tudat legmélyebb szintjétől", és ez a napközbeni folyamatos hatások miatt gyengül, mármint az érzékelés, az emberi elme visszahúzódik. Aztán elér egy "közelebbi" szintet, ahol önmaga teremt világot, amiben tevékenykedik, ez az álom. Végül pedig teljesen visszahúzódva, a forrásba kerül, amit mély alvásnak hívunk, de mivel az emberi elme hozzászokott a folytonos változáshoz, az időhöz, ezért pihennie kell, ha nem kerülne bele a mély alvásba, pontosabban ha nem aludna sok ideig, az emberi elme annyira leterhelődne, hogy a fizikai testre is kihatna ez keményen, az egyén elhalálozna.


Az emberi elmének van egy negyedik állapota is, amikor felülkerekedik a fizikai megjelenésen, amikor belátja, hogy önmaga(elme) "magasabb rendű", mint az "anyag" és a téridő, ekkor felölve éli meg minden egyes pillanatát, kinyílik az úgynevezett harmadik szeme, pontosabban látni lesz képes azzal.


Az álom tehát egy hallucinációnak minősülő effekt, ami végül is egy ajándék is lehet, bár büntetésként is cselekedhet. Az álom javarészt vágyaink és félelmünket tükrözik, de nagyon sok esetben útmutató, jósló jelleget is felvehet.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. aug. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Úgy az álomfejtéshez általában, egy példán bemutatva, hogy hogyan alakulhat ki egy álom:


Este lefekszem, de félek, hogy a vekker cserbenhagy és nem kelt fel. Valóban így is történik, későn ébredek, rohanok a munkába, a buszt már éppen nem érem el, egy másik közben majdnem elüt, mert nem figyeltem eléggé. A főnök a késés miatt majdnem kirúg, a lemaradást túlórával behozom, de már késő este van mire hazaérek, az utcán valamilyen randalírozó cigányok belém kötnek, de valahogy megúszom ép bőrrel a dolgot. Lefekszek, elalszom és a következőket álmodom:

Futok a buszmegálló felé, de minél közelebb érek, annál nehezebben haladok előre, mikor végre odaérnék a busz már megindul, lekésem, de közben majdnem elgyúr, a busz sofőrje a főnököm, az ablakon bepillantva látom hogy a kilométer óra helyén a vekkerem van beépítve és az utasai csupa cigányok és tömve van velük a busz.


Mit jelent ez?


A nap folyamán a következő dolgokkal kapcsolatban éltem át a félelmet:

1) Vekker – féltem tőle hogy cserben hagy

2) A „lábaim“ – nem lesznek elég gyorsak, hogy utolérjem a buszt

3) Busz – lekésem („elszalad“ előlem), majdnem elgyúr

4) Főnök – majdnem kirúg

5) Cigányok – majdnem megvernek


Mivelhogy félelem csak egy van, csak éppenséggel mindig más dologgal kapcsolatban jelenik meg, ezért az álomban amikor a napközben átélt események feldolgozódnak, akkor az összes vele kapcsolatos „szimbólumot“ egyszerre jeleníti meg, egy sajátos logika szerint:


1) Vekker – ez mutat valamit, ami fontos lett volna nekem, itt a tachométert helyettesíti, mert a buszban ez bír hasonló fontossággal

2) A „lábaim“ – elnehezülnek, amikor már majdnem célban vagyok, kifejezik azt amitől féltem, hogy nem bírják majd az iramot

3) A busz sofőrje – a buszban a sofőr van hasonló helyzetben, mint a munkahelyen a főnök, ő dirigál az utasoknak

4) Cigányok – félelemkeltőek ha sokan vannak, a buszban a tömeg szintén hasonlóan kellemetlen.


Még megjegyzem, hogy azt, hogy egy félelem van, ezt olyasféleképpen kell érteni, mind azt, hogy egyféle szesz van, de szeszesital már számtalan, de mindegyik ugyanattól a szesztől lesz szeszes ital. Az álom ebben az esetben a félelem lényegét ragadta meg. Bővebben erről: Sigmund Freud: Álomfejtés.


Még megjegyzem, hogy nem minden esetben így alakul ki egy álom. Ez csak az egyik fajtájára vonatkozik.

2011. aug. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Teljesen fölösleges bármiféle misztikumot belemagyarázni a dologba.


Amikor alszol az agyadnak bizonyos részei kapcsolatba kerülnek amik egyébként nem szoktak. Ettől furcsák az álmok.

Ez egyébként benne vana biológia tankönyv apróbetűs részében, azt hiszem talán a 10esben.

2011. aug. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!