Tényleg csak egyszerű állatok vagyunk, nagyobb agykapacitással?
Ezt sulykolja belénk a világ, de ne higgy nekik!
Nagyon jól látod, ha az ember egyszerűen csak bonyolult állat, vagy még durvábban, bonyolult anyagdarab némi életfolyamattal, akkor semminek, de semminek nincs értelme.
Az életünk, a vágyaink, az eszméink, a szeretet, a gondolkodás, minden csak illúzió. Nagyon könnyű kimondani, hogy "csak állatok vagyunk", de még nem találkoztam olyannal, aki le tudott volna számolni illúzióival.
Azt, hogy az ember sokkal több, mint egy állat, mindenki érzi a szíve mélyén. Hogy miben is több? A legfontosabb: tud jó és rossz lenni, képes önző lenni és SZERETNI
ma 10:04
Nem arról beszéltem hogy az állatoknak van lelkük, hanem arról HOGY SE AZ EMBERNEK, SE AZ ÁLLATNAK NINCS, legalábbis nem tudunk róla, így nem mondhatunk biztosat. Te úgy írtad hogy az embernek van, az állatoknak meg nincs. De ezt honnan tudod? A kérdező nem azt a lelket kérdezte, amiről itt beszélnek, ami mindenkiben van, aki nem a velejéig gonosz, hanem arról ami egy természetfeletti dolog, és a mennybe kerül, vagy utána újjászületik ahogy sokan váltig állítják, de persze nem tudnak róla semmit. Ezért írta a kérdező hogy akkor semmi értelme az egésznek, ha ez nem így van. Mert akkor csak hústömegek vagyunk minden magasabb cél nélkül, csak fizikai létünk van
Ez tipikusan az a kérdés amibe a vallást belekeverni hülyeség (lehet, hogy mindegyik olyan). Azt tudhatjuk, hogy genetikailag az agyunkat leszámítva aslobrendűek vagyunk:
lassú futás, gyengébb izmok, gyengébb áll, és semmi "fegyverzet": agyar vagy karmok. Lélektanilag meg nem tudhatjuk és mér lenne lelkünk és a majmoknak nem, pedig ugyanaz a közös ősünk. Amúgy minden élőlénynek ugyanaz a közös őse. Ezért ugyanazok a külső és belső szerveink: szem, száj, tüdő, vese: ugyanazok vagyunk, de másképp.
Az biztos,hogy a logika,a problémamegoldó képesség az állatvilágban is ugynigy jelen van. nem csak egyszerű problémákat,hanem byonolultabb,összetetebb feladatokat is képesek egyes fajok megoldani ,amikhez szükségük van előrelátásra,és régebbi tapasztalatok használatára is.
Néhány példát emlitsek,főemlősök,polipok,aptkányok,delfinek stb
Tudunk szeretni,ez alatt ki mit ért? Egy anya szereti a gyermekét? fajfenttartási ösztönnek hivják ezt. "Szeretnie",óvnia,védelmeznie,ragaszkodnia kell hozzá,hogy tovább vihesse a géeneket,ezzel együtt fenn tudjon maradni az adott faj. Az állatvilágban erre is számos példa van,az elefántok temetik ,"siratják" egymást,a közösségben élő állatok gondozzák egymás kölykeit,tisztogatják a másik,etetik ha sérült vagy beteg stb.
Lélek nem létezik a tudományok világában,az érzelmeknek mind biológiai,hormonális okaik vannak. Nyilván meg van a funkciója,hogy a szex miért "ragaszt" egymáshoz két embert akarva,akaratlanul,a kommunikáció ,egy jó beszélgetés miért vált ki pozitiv érzelmeket,miért van szükség barátokra,ezeknek mind van logikus,egyszerű,"állatias" magyarázata.A párválasztást pedig ugyanolyan tényezők befolyásolják tudat alatt,mint mikor "lemásztunk a fáról".
Engem nagyon érdekel ez a téma,egyelőre úgy gondolom,hogy mindent összevetve az embert tényleg csak a nagyobb agykapacitása választja el az állattól.Ezt sokaknak nehéz beismerniük (ahogy látod) ,de tényleg nem hiszem,hogy bármiben is jobbak,fejlettebbek,fejlebbvalóak lennénk az agyunkat leszámitva.
Talán (és ezt nem a magam/magunk fényezésére mondom) ha mindenki igy gondolkozna,és kicsit nagyobb alázattal fordulna atermészet felé,nem tennénk tönkre a saját élőhelyünket. Ja igen,ezt kifelejtettem,ezt egyetlen egy élőlény sem csinálja rajtunk kivül.Nagy dicsőség:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!