Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hisztek abban, hogy ha valamin...

Hisztek abban, hogy ha valaminek meg kell történnie, az meg fog?

Figyelt kérdés
Nem tudom, ez e neki a megfelelő kategória, de hátha. Szóval én nem nagyon hittem/hiszek az ilyenekben, de többször előfordult velem, hogy mikor feladni készültem valamit, elbizonytalanodtam (a választandó pályámmal kapcsolatban), valami teljesen váratlan helyről jött a segítség, ami eloszlatta a kétségeim. Tegnap például a metró megállóban álltam, azon agyaltam, hogy ott hagyjam-e az egész egyetemet. Erre egy random 50éves nő elkezdett nekem mesélni magáról, hogy ő most kezd elölről mindent, és nem adja fel. És ettől hirtelen eltűnt minden bizonytalanságom, és úgy éreztem, hogy nekem is ezt kell tennem. Veletek történt már ilyen?
2011. jún. 30. 08:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon jól írtad le a kérdésedet, mert én szó szerint hiszek ebben, hogy "Aminek meg kell történnie, az meg fog."


Nekem 2 dolog volt az életemben, ami ezt 100%-osan bebizonyította.

Az egyik nekem is az egyetem.

Jártam egy egyetemre, nem írom most le, hova, kezdettől nem tetszett, de csináltam, csináltam, küszködtem, de nagyon rosszul éreztem magam. Az albérletet szerettem egyedül, meg a lakótársakat, de onnan meg el kellet költöznünk, mert eladták. Szóval csak nyűglődtem, amíg úgy nem alakult, hogy ki kellett hagynom egy évet.


Aztán véletlenek folytán át tudtam jelentkezni az utolsó pillanatban egy másik egyetemre, ugyanarra a szakra, ahol végre megtaláltam magam.

Tényleg az utolsó pillanatban volt, az utolsó nap, amikor még be lehetett adni a papírt.

Véletlenül néztem meg, mert unatkoztam, gondoltam, nézegetem már annak az egyetemnek a honlapját, amit a lelkem mélyén szerettem volna.


A másik meg egy nagyon felkavaró, sorsdöntő találkozás volt, ami szó szerint megváltoztatta az egész életemet.

Ha 10 perccel később megyek be arra az összejövetelre, amire egyébként nem is akartam elmenni, de magam sem tudom, miért, de elmentem, akkor soha nem találkoztam volna azzal a férfival, aki szó szerint új embert csinált belőlem.

Nem ő, hanem ez a szerelem. Ő csak megmutatta, hogy egy férfi, egy kapcsolat ilyen is lehet.

Nem tudtunk volna találkozni más úton, mert nem is lakunk egy városban. Esélye sem volt.

És mégis!


Szóval én hiszek benne: Aminek meg kell történni, az meg fog történni.

2011. jún. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, nincs előre megírva a sorsod, az akaratodon és a cselekedeteiden múlik az hogy hogyan alakul a jövőd.
2011. jún. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Editte ***** válasza:
Szerintem a Jelekre azért figyelni kell, ha elbizonytalanodunk. Senkinek nincs a zsebében a Bölcsek Köve és a megérzések sokat tudnak segíteni. Az életünket nem csak Mi irányíthatjuk, hiszen sokszor teljesen rajtunk kívülálló okok (pl.:hozzátartozó balesete,) másfelé fordítja az eddig általunk felépített életünket.
2011. jún. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták te magad irányítod a dolgokat, vagyis a te kezedben van. Én hiszek a véletlenben. Ez azért van, mert az élet útjai kifürkészhetetlenek. Ha nem így történt volna, akkor történt volna máshogy, és lehet, még jobb lenne, és azt írnád le. Az is lehet hogy rosszabb... mindig megnyílik egy új út
2011. jún. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy "kell". Nincs teleológia. Nincs kontrollesemény, avagy nem tudhatod meg, mi lett volna, ha nem az történik, ami.
2011. jún. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!