Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Veletek volt már ilyen?

Molly086 kérdése:

Veletek volt már ilyen?

Figyelt kérdés
Néha eszembe jut 1-2 kép ahol mintha jártam volna már, de nem tudom hogy tényleg jártam-e ott, vagy csak álmodtam. Nem tudom hogy kivel vagy mikor,vagy hol történt,de ezek visszatérő képek. Mi a véleményetek ezekről?
2011. jún. 17. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:

De javu?

lehet hogy kis korodban jártál ott,is rémlik hogy itt mehetünk volna például ovodás koromban.


am nekem olyan volt olyan álmom végén volt valami ami kb 1 év mulva vagy hamarabb meg is lett.

voltam a helyszínen ugy volt hogy elmarad az a program de a év végén derült ki hogy mégis csak lesz az a program és a helyszínen pont azokat láttam és ahogy reagálni fogok (meglepődni nagyon hogy nem gondoltam hogy előre álmodtam am és amikor voltak az ismerős képek beugrott az az álom(képszerűen)) az álmomban :O

meg van még pár ilyen esettem hogy előre álmodtam :)

am de ezek pár mp-k voltak sajnos :(

2011. jún. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem Deja vu, az is szokott lenni, de az tudom hogy milyen. Az is érdekes, mert tudom hogy mit fogok mondani, mi fog történni. :)

Én is arra gondoltam hogy kiskoromban jártunk ott, de annyira nem emlékszem semmi másra, csak arra az egy-két mozzanatra...fura. De aztán lehet hogy csak álmodtam régebben és megmaradt a fejemben.

2011. jún. 17. 12:33
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi agy különös valami. Néha összekeveri az emlékképeket a megtörtént dolgokkal, és közéjük helyezi.
2011. jún. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez is a dejavu kategóriába tartozik.

Az emlékezet úgy működik, hogy mikor észlelsz, gondolsz valamit, annak van egy aktivitásmintázata. Az agyban van egy azért felelős terület, hogy ezeket a mintázatok elraktározza és előhívja. Akkor emlékezünk. Ha valami miatt egy kicsit megborul a rendszer (mert ez egy érzékeny rendszer és az érzékenységnek a sok előnye mellett van egy kis hátulütője is) akkor nem tudjuk eldönteni, hogy az az aktivitásmintázat most emlék vagy épp az amit észlelünk.

Ennek ez a magyarázata

2011. jún. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! :)
2011. jún. 17. 13:43

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!