Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Létezik varázslat? Vagyis van...

Létezik varázslat? Vagyis van rá bizonyíték, és ki hisz benne? én nem tom hogy most higgyek e vagy ne?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 21:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

... attól függetlenül hogy éppen értjük-e vagy sem.


vannak atomfizikai jelenségek, amiket A) nem értenek B) lehet már van rá magyarázat de én nem értem.. ettől függetlenül nem varázslat. csak a környezetünkről alkotott képet kibővítjük az új információkkal, ennyi.

2011. jún. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Természetesen létezik varázslat a baj ott kezdődik a bizopnyítással hogy egyes folyamatok annyira összetetten mennek végbe a varázslat megejtése után hogy gép legyen a talápán amlyik mérni tudja. Még az emberek sem mindig fogják fel mi és hogyan működik nem hogy a hozzánk képest is elmaradt technológiánk.


Amíg nem lesz áttörés ( gondolok itt a quantum fizikára részecskefizikára és az egész emberi látásmódra) addi ezen jelenségek megmaradnak a varázslat titulusánál.

2011. jún. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Smartguy86 ***** válasza:

18:26 - onnan, hogy tudományosan megmagyarázod, onnan az nem varázslat, hanem tudományos tény. Varázslat azt jelenti, hogy a tudomány által deklarált kereteken kívül állóként teszel olyan dolgokat, amikre nincs magyarázat.


Ilyen például a lebegtetés - az már többé-kevésbé tudományos tény, hogy a Föld gravitációja vonzza a tárgyakat. Tegyük fel, hogy egy vasgolyót használsz, ami normál körülmények között 1000 kísérletből 1000-szer leesik, ha elengeded - és te jössz, a "varázsló" és 1000-szer megcsinálod, hogy elengeded a vasgolyót és 1000-szer nem esik le. Na ez varázslat lenne, mert nincs rá tudományos magyarázat és a fizikai kereteken túlnő!

2011. jún. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
és nem ér mágnessel trollkodni!
2011. jún. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

18:33- ahogy írtam addi a varázslat címszó alat fog menni a dolog amíg a tudomány nem fejlődik el addig hogy megértsen jelenségeket amiket ma még nem ért ám igen is létező dolgok.


Tárgyak lebegtetése csak egy dolog és nem is esik a bizonyos nagybetűs varázslat címszó alá.


Az inkább a parapszihológia témakörébe tartozik.


Varázslatnak neveznék sokkal ikább olyan összetettebb folyamatokba avatkozást mint pl időjárás, sorsok stb.. Ezek sokkal több tényezős rendszerek mint egy egyszerű vasgolyó. Amellett mindenki tudja hogy a gravitáció nagy úr. Ezzel tisztában vannak a mágusok varázslók boszorkányok stb... küzdhetünk ellene de ahhoz mint írtam sokkal inkább a parapszihológián át vezet az út.


Habár a kettő - mágia ,parapszihológia - sokszor összemosódik. És ne gondold hogy a mágia elvakult hit kérdése nayon is számításba veszi a tudományt és nem vaskalapos bigotsággal utasítja el. Az elég nagy butaság lenne és rövid időn belűl megfeneklenénk.


Azonban tény hogy vannak olyan törvények, törvényszerűségek és jelenségek, amikkel a tudomány jelenlegi állása nem tud mit kezdeni.

2011. jún. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Smartguy86 ***** válasza:

Szerintem az időjárás és az emberek sorsa is elég kemény rendszer ahhoz, hogy egy személy bele tudjon szólni...


Az időjárás főleg, mivel azt nem csak földi, hanem a földön kívüli erők is befolyásolják, mint a kozmikus sugárzás, a Napszél és még ki tudja, milyen távoli kitörések.


A sors meg hit kérdése - van aki hiszi, hogy sorsa van, van aki a döntésben hisz, van aki a véletlenekben. Az időbe látás megint csak kemény dió, ami egy mágusnak se menne... De ezzel már a kronológia foglalkozik - pl időparadoxon, önbeteljesítő jóslat. Ezek sem varázslatok, csak szimpla logika!

2011. jún. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nem tudom az időbelátáson mit értessz de ha a jóslás felé kacsingatunk akkor azért van rá példa.


A jövő megismerhető mert az sem más csak változások sora különböző külső tényezők által befolyásolva.


Legjobb ha egy flipperhez hasonlítjuk. A golyó vagyunk mi a sok villogó gomb meg a lehetséges befolyásoló tényezők amelyiknek nekiütődsz és lepattansz az befolyásol ami nem az nem de még létezik, elternatíva.


A jóslás lényege hogy ne a golyó szemszögéből lásd a világot hanem mint a játékos aki rálát az egész asztalra. Így meg tudod mondani kb merre fogsz menni minek ütközöl stb...

2011. jún. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Smartguy86 ***** válasza:

00:34 - pont ezt értem alatta. Ha belelátsz a jövődbe, akkor az önbeteljesítővé válik, tehát nem fog kiderülni sosem, hogy akkor is megtörtént volna, ha nem jósolják meg neked. Ha viszont direkt úgy cselekszel, hogy ne történjen meg, akkor meg a jóslat volt hibás!


Másfelől: nem látható át az egész asztal, mert annyi tényező van, ami befolyásolja a világot, meg a személyedet, hogy úgysem vagy képes átlátni mindet.


Egyébként vannak ígéretes kutatások ebben a témában a kvantum-összefonódás elmélete által, de azt nem írom itt le, inkább linkelek egy cikket:


[link]


Nem könnyű olvasnivaló, de ha érdekel a téma, akkor mindenképp olvasd végig ;)

2011. jún. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Smartguy86 ***** válasza:

Előző vagyok: A jövőbelátás problémájára jó film a Felejtés bére - igaz, hogy akciós, meg tudomisén, de van benne a problémafelvetésre egy jó példa


Nevezetesen: Megjósolom, hogy összeomlik a tőzsde. Bekerül az újságokba. Mi fog történni? Összeomlik a tőzsde. Ennyi. Ha nem került volna be az újságokba a jóslat, senkinek nem jut eszébe eladási pánikba esni...

2011. jún. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
Az egész élet egy varázslat, de nem úgy ahogy a rajzfilmekben. Ha érdekel a téma olvass spirituális könyveket, és akkor rájössz mi az igazi "varázslat".
2011. jún. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!