Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Azzá válunk akit szeretünk....

Azzá válunk akit szeretünk. Igaz ez? Te voltál már így?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igaz. Én én vagyok. A párom meg a párom. Azért szeretjük a másikat, mert olyan, amilyen. Ha megváltozom, pont az a lényeg veszik el belőlem, ami miatt a párom belémszeretett. És akkor mit fog szeretni? A megszokást?
2011. máj. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Olyanná válsz, akivel hálsz. Mondja a közmondás, és szerintem van is igazság tartalma. Nekem sok barátom változott már meg akaratlanul, kezdett hasonulni a párjához. Bizonyos kereteken belül ez nem feltétlenül rossz dolog.
2011. máj. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem lehet altalanositani, de igen jellemzo az, hogy a tarsak akaratukon kivul atveszik egymas szokasait.
2011. máj. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 pendejHo válasza:
Nézd. Ha van a környezetedben olyan idősebb házaspár akik szeretik egymást és 20-30-40 éve élnek együtt.., szerintem magáért beszél, hogy egyet fújnak. Saját tapasztalatom, hogy két ember akkor marad hosszabb ideig együtt, ha valaki mindig enged ezért a "gyengébb" formálódik az "erősebb"-hez... Ez az én tapasztalatom ;)
2011. máj. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Létezik, a kány akit szeretek rideg felém és én is eléggé rideggé váltam mióta ismerem. Magányos vagyok... O_o
2011. jún. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A kérdésben foglalt válasz nem igaz. Ellenben, amit nagyon

akarunk és ismételünk magunkban az könnyen bejöhet. De ez nem valaki, akivé válunk, hanem egy kívánt élethelyzet.

2011. jún. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 14:47-essel. Én is tapasztalom, hogy az ember változik egy kapcsolatban, felvesz ezt-azt a másik szokásaiból, szavaiból. Szerintem ez nem probléma. Aki szereti a másikat, az idomul hozzá egy kicsit. Én már olyat is láttam, hogy a srác először felvette a barátnője gondolatmenetét, aztán csak visszatért a sajátjához :D
2011. jún. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Végsősoron mind egyek vagyunk.

De van igazság a kérdésben. Minden egyes párbeszédkor úgymond beszélgetnek olyan részeink is, amit az egóvel nem fogunk fel. Sőt, mindig mindenki a saját képére formálja kicsit a környezetét. Olyan ez mint a mágnes a katódsugárcsöves tévé közelében. Ha nem lattál ilyet próbált ki rövidebb ideig, eltorzítja a képet ha elhűzod előtte, de minél tovább otthagyod annál maradandóbb a nyom. Persze embereknél szerepet játszik az affinitás is egymás felé, tulképp hogy mennyire engeded közel a másikat. Ha valóban szereted akkor gyorsan megy a formálás, de az fa**ság hogy az erősebb meg a gyengébb stb. A kémiai vonzalom meg a különbözőségen alapul immunrendszer szempontjából (az illatod összefüggésben áll azzal hogy mivel szemben vagy ellenálló, minél inkább különböztök, a gyerekeitek annál többfélére lesztek ->szelekciós előny), de ez az ösztönös szag alapján működő dolog kb egy év alatt elveszíti a prioritást, ha addig nem engedted magadhoz közel a másikat, nem tanultatok meg két egymás számára kölcsönösen fasza transzformátortekercsként működni akkor vannak gondok. Manapság sok ember képtelen erre (pl aki az mondja hogy erős meg gyenge), ezért van vége egy év után nem sokkal a legtöbbnek.

2011. jún. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem a szerelmen, hanem az együttélésen (lightosabb formájában a gyakori találkákon) múlik. A család, közeli barátok vagy pl. albérlőtárs szokásait, szófordulatait ugyanúgy átveheti az ember, mint a házastársét.
2011. jún. 6. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én csak azt hallottam még eddig , hogy "azzá válsz,amit eszel" . Ez tuti nem igaz de lehet hogy szokásokban tényleg hasonlitani fogsz egy idő után arra akit szeretsz mert pont azt látod jónak amit ő csinál.
2011. jún. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!