Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ki kedveli a tigrisvas ásványt?

Vas Zoltán kérdése:

Ki kedveli a tigrisvas ásványt?

Figyelt kérdés
2011. máj. 21. 06:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak tigrisvas ásványod van? Miért vonzódsz annyira hozzá? Ismered a mentális hatásait?
2011. máj. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem csak tigrisvasam van. De ez az ásvány több szempontból is fontos nekem. Először is három ásvány egyesülése( tigrisszem, vörös jáspis és hematit. A tigrisszem és a vörös jáspis az oroszlán horoszkóp kövei. A hematit pedig vasérc. Gyűjtöm a vasérceket (a név kötelez) Meg aztán a mentális és gyógyító hatásai is nagyon jók. És nem utolsó sorban esztétikailag is szép.
2011. máj. 21. 16:32
 3/10 anonim ***** válasza:
Én kedvelem, szép.
2011. máj. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Felkeltetted az érdeklődésemet! Be fogok szerezni egy két darabot. Én mindenféle ásványt gyűjtök mostanában. Honnan tudod, hogy eredeti a tigrisvas?
2011. máj. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az jó kérdés, hogy honnan tudom, hogy eredeti. Ez szerintem tapasztalat dolga. Ha nagyjából ismered az ásványokat, akkor nem tudnak becsapni. A tigrisvas nem az a fajta ásvány, amit érdemes lenne hamisítani (nem olyan veszett drága, mint az ékkövek). Meg aztán mivel is hamisítanák. Nagyon jól elkülönülnek az összetevői. A tigrisszem jellegzetes rajzolatú és színű, a hematit fémes szürke és mágnesezhető, a vörös jáspis is jellegzetes. Egyébként sokan nem ismerik és ezért nem is keresik, emiatt a kereskedők sem szerzik be. Én is egészen véletlenül bukkantam rá. Kb. egy éve ismerem. Külön külön (tigrisszem, hematit, vörös jáspis) már régóta szeretem őket. Nagy szerencse, hogy egyben is megtalálható. Ezáltal összeadódik a szépsége és a hatása. Én leginkább az ásványoknál az esztétikára megyek, de azért már annak is utána járok, hogy milyen más tulajdonságokkal rendelkeznek, milyen történetek vannak róla. Ezáltal nem csak a szépségével, hanem más értékes tulajdonságával is hódít. Meg aztán lehet róla mesélni, azzal adja el magát a kő és a tulajdonosa.
2011. máj. 25. 16:35
 6/10 A kérdező kommentje:
Majd el felejtettem, olyat vegyél, ami ki van fúrva. Azaz nyakba lehet akasztani vagy karra lehet húzni. Mert az a lényeg, hogy a bőröddel érintkezzen. Akkor jó a hatása Én is a nyakamban hordok egyet egy bőrszálon. No meg van egy nagyobb darab kövem, vagy inkább kavicsom. Ez nyers, nincs felcsiszolva. India valamelyik folyójából származik. Ezt jó megfogni, marokban tartani.
2011. máj. 25. 16:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Köszi a leírást, nekem a marokkövek a kedvenceim, nagyon sokféle van: ametiszt, hegyikristály, rózsakvarc, hematit, magnetit, vörös jáspis, tigrisszem, achát, citrin, karneol, mokait, lápisz lazuli,és türkiz. Imádom mindegyiket meg még sokfélét szeretnék is beszerezni. Amit most szeretnék az egy olyan medál, amiben a bolygók kövei vannak, hogy a hatásukat pozitívan fejtsék ki. Ilyen navaratna féleség. Én is szeretek róluk beszélni azoknak, akiket érdekel, meg könyveim is vannak.
2011. máj. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy hova valósi vagy, de a jövő héte (június 3-5)Budapesten a Millenári parkban Ásványbörze és Geo napok lesznek. Ha tudsz menj el, valószínűleg én is elmegyek és megnézem.
2011. máj. 27. 17:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Veszprémi vagyok, már terveztem, hogy felmegyek egy ilyen ásványbörzére úgyhogy majd hamarosan. Erre a mostanira sajnos nem tudok elmenni munka miatt. Köszi, hogy említetted!
2011. máj. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nagyon kedvelem a Tigrisvasat. Lenyűgöző egy-egy különleges példánynál, ahogy a vörös jáspis gyűrűk átfutnak a hematiton és a tigrisszem rétegek vakító arany színnel csillámlanak benne. Azt is fontos megemlíteni, hogy az elektroszmog elleni kövek egyik legerősebb hatású drágaköve. A három kőfajta(jáspis, hematit, tigrisszem) külön-külön is rendkívül jó minden fajta sugárzás ellen. Egyformán hatásosa geopatikus stressz és a mesterséges elektromágneses mezők (wi-fi, wlan, stb.) elleni védelemre. Sőt még többre is. Mindenkinek csak ajánlani tudom a viselését!
2016. nov. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!