Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek, hogyan lesz vége...

Szerintetek, hogyan lesz vége a világnak? Nem tűnhet csak úgy el a Föld a semmibe?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 11:39
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Ha meg érezzük-ha nem,akkor is vége lehet egyszer Ez tőlünk teljesen független lesz az biztos Az ember nagyon kicsi ahhoz hogy elpusztítsa.És a természet inkább újra teremtené!
2011. ápr. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

3. világvége elmélet létezik.


Az első amit szinte mindenki nagyon jól ismer az-az hogy egy kb. akkora méretű aszteroida csapódik be a Földbe amekkora kipusztította a dinoszauruszokat is.

A második miszerint az emberiség fogja önmagát elpusztítani pl.: Atomháborúval (persze ettől még nem pusztul ki az egész emberiség de az idővasfoga még okozhat problémát az életben maradásban).

A harmadik egy idegen invázió.

2011. ápr. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
a Föld vége nem a világ vége, egyébiránt semmi sem vész el, csak átalakul.
2011. ápr. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
72%
Föld vége vagy világvége, mindegy mert mire elpusztul a Föld addigra mi már réges-rég nem leszünk rajta hogy tanúi legyünk annak.
2011. ápr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim válasza:
41%
Ha tényleg tudni akarod, keress fel pár Jehova tanúját, ők megmondják neked :)
2011. ápr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim válasza:
Nézzétek meg a Képlet (Knowing) címú Nicolas Cage filmet, abban is van egy verzió. Szerintem nagyon jó kis film.
2011. ápr. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 vaszily katalin ***** válasza:
szerintem elönti a viz.s bum.de ez már megkezdödöt,szélsöséges idöjárás.megérzés ha kérded honnan tudom.ne agodj.uj nap uj lehetöség.nehéz ne probáld boldogan. ültes fát sokat.ez külföldieknek is szol.
2011. ápr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 vaszily katalin ***** válasza:
szerintem elönti a viz.s bum.de ez már megkezdödöt,szélsöséges idöjárás.megérzés ha kérded honnan tudom.ne agodj.uj nap uj lehetöség.nehéz de probáld boldogan. ültes fát sokat.ez külföldieknek is szol.
2011. ápr. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 treffhetes ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: 04-12 13:10


arra a sorozatra gondolsz, amelyiknek az eredeti címe Life after people?

2011. ápr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim válasza:

Érdekes a kérdés - főleg azért, mert rosszul tetted fel. "Szerintetek, hogyan lesz vége a világnak? Nem tűnhet csak úgy el a Föld a semmibe?"


Nos, a világ vége alatt mit értesz? A Föld végét? A világegyetem végét? Valószínűleg inkább ez előbbit, mert a második kérdésben arra utalsz... de ha mi meghalunk, ha elpusztítjuk magunkat atomháborúval, ha megtámadnak a földönkívüliek, attól a Földnek nem lesz vége, sőt, az életnek sem feltétlenül. A válaszolók többsége inkább az emberi civilizáció pusztulásáról írt, nem az igazi világvégéről. És ha 2012-ben tényleg akkora ökörségek történnek, amit a sok álmágus meg áltörténész állít? A Föld attól még ugyanúgy létezni fog, maga a világ, a világegyetem pedig még a Föld után is...


De ha három kérdésre akarsz választ kapni, akkor tessék, itt van:

1. Az emberi civilizáció vége. Ez gyakorlatilag az elkövetkezendő ötszáz éven belül megtörténhet, ha így haladunk tovább. Persze csodák bármikor történhetnek.

2. A Föld vége. Hát ez már egy kicsit nagyobb időintervallumra van kihatással. A Napunk nagyjából 10 milliárd éves életének a derekán jár, így kb. még öt milliárd év múlva vörös óriássá duzzadva elnyeli a kőzetbolygókat, a Merkúrt, a Vénuszt, a Földet. A gázbolygók megmaradnak, s a Nap a lakmározást követően fehér törpévé zsugorodik. A Föld maga így fog megsemmisülni. A felduzzadó Nap elnyeli.

3. A világegyetem vége. Ez a legkeményebb dió. Annyira kemény, hogy már lassan száz éve az összes kozmológus ezen gondolkozik. Eleinte azt hitték, hogy a gravitáció vonzása mindent egy pontba fog vonzani, és végül az egész egy nagy fekete lyukba omlik össze, de azután kiderült, hogy a sötét energia, ez a természetes anti-gravitáció erősebb magánál a gravitációnál is (a legelterjedtebb becslés szerint ez alkotja a világegyetem tömegének mintegy 78%át, míg az atomok, antiatomok, pl. a bolygók, galaxisok, csillagok, vagy mi 4%-át). A sötét energiának köszönhetően az univerzum tágul, minden távolodik egymástól, és egy elmélet szerint (a neve "Nagy Brrr!") minden olyan távol kerül egymástól, hogy vaksötétség és dermesztő hideg lesz. De hogy mikor fog megszűnni minden létező, maga az anyag, a sötét energia, az összes természeti törvény, a tér, azt senki sem tudhatja.

2011. ápr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!