Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ki hisz a sorsszerűségben?

Ki hisz a sorsszerűségben?

Figyelt kérdés
Ki hisz abban, hogy mindennek, vagy majdnem mindennek oka van, nem véletlenül történnek a dolgok? Például elkerülsz egy munkahelyre, ahol megismerkedsz a pároddal, de, ha nem mész oda dolgozni valószínűleg az életben nem találkoztok, vagy találkozol valakivel aki megváltoztatja az életed...
2011. ápr. 6. 15:42
1 2
 11/17 Bretso ***** válasza:
Én nem, de könnyű arra fogni, ha valami szarul megy az életben.
2011. ápr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Akár hiszel a sorsban akár nem, az van........ én már sok mindent átéltem már amire rá lehet fogni hogy a "sors akarta így". Felállítottam magamban egy saját elméletet arról hogy mi is valójában a sors és mi célt szolgál illetve mért van, de elmagyarázni és megértetni azt túl bonyolult és hosszú lenne.
2011. ápr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Ha tényleg van sors akkor soha nem lehetne saját döntésem, soha nem lehetnék igazán szabad. Sorsuk csak a rabszolgáknak van.
2011. ápr. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

21:17. Nem.


A sors nem irányít minket csak követhetjük azt, járjuk azokat az utakat amelyet a sors épít nekünk de mi hozunk döntést hogy melyik utat válaszuk.


A sors azért van hogy minket erősítsen, hogy erősebbé váljunk régi önmagunkhoz képest azért tud kegyetlen és gonosz lenni mert csak a mi érdekünkben teszi azt, sokan ezt nem értik meg és kérdéseket tesznek fel holott a válasz mindig ott van előttünk csak épp észre kell venni azt valaki később-- valaki hamarabb látja meg. Én a sorsnak köszönhetem azt aki most vagyok mert ha olyan maradtam volna amilyen akkor voltam valószínű hogy elvesztem volna az élet körforgásában.


De hát mindenki más hogy vélekedik erről.

2011. ápr. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én hiszek a sorsban, de nem úgy, hogy elkerülhetetlenül meg kell tenned, amit a sors akar.

Választhatsz: erre mész, vagy arra.


Én inkább úgy gondolom, hogy a sors felkínál lehetőségeket, illetve véletlenül eléd hoz helyzeteket, embereket, akik tovább visznek az utadon, vagy egy jobb élet felé vezetnek, de az rajtad áll, hogy élsz-e a lehetőséggel.


Mondjuk, ha külföldön megismerkedsz életed nagy szerelmével, teljesen véletlenül, akkor dönthetsz úgy, hogy hátrahagysz mindent itthon és vele fogsz élni.

Vagy dönthetsz úgy, hogy hazajössz, mert a racionális énedre hallgatsz, és azt mondod, hogy nem adsz fel mindent, mert hátha mégsem ő az igazi.


Tehát választhatsz, de a szíved mélyén mindig érezni fogod, hogy mi a helyes út. És azt kell követni.

Ebben segít a sors, hogy ezt megtaláld.

2011. ápr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nos nem éppen azonos az én "Sorsról" felállított elméletemmel, de ez is nagyon ésszerű és összefüggő magyarázat arra hogy mi is az.
2011. ápr. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
én hiszek benne. a sors a karma megynyílvánulása. a múlt és a mostani élete(i)dben elkövetett cseleketeidnek a visszhatása. szóval a tetteid következményét nevezzük sorsnak. és ezt csak is te "írod", nem más.
2011. ápr. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!