Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért hisznek az emberek a...

Miért hisznek az emberek a horoszkópjukban?

Figyelt kérdés

Sose értettem hogy miért. Minden újságban vagy internetes weboldalon teljesen más a napi horoszkópja az embernek. Pl a mérlegnek az egyik újság azt írja hogy - sportoljak és használjam ki a jóidőt, barátaimmal is stb.stb. A másik meg azt írja - húzódjak vissza az otthonomba mert meglepetések fognak érni. Most akkor hogy is van ez? És minden egyes weboldalt megnézek és újságot, akkor teljesen más eredményt kapok.

Vki megtudná magyarázni hogy miért? Pl.: a mérleg horoszkópjának egyformának kéne lennie minden weboldalon és újságban, nem? A csillagok állása mindenkinél ugyan az. Még is eltérő jóslásokat kapok. Az egyik havat mondd a másik meg nyarat. Meg azt sem értem hogy ezeket hogyan állapítják meg hogy mi fog történni az emberrel 1-2 napon belül vagy 1 hónap vagy 1 év alatt.


2011. márc. 21. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert valamiben jó hinni.

Na jó, meg vannak olyanok, akik tényleg bekajálják ezeket a dolgokat...

2011. márc. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
84%

ez egy ősi szokás, hit kérdése és mindenkinél változó. ha nem hiszel, hát nem kell hinned benne. megsúgom, hogy én se értem teljesen ezt a dolgot, nem is foglalkoztat.

az emberek márcsak a pénzért csinálják.


aki elhiszi az éppen olvasott horoszkópot annak igen nagy löketet, lelkesedést, hitet, reményt tud adni arra, hogy például -ahogy te is írtad- kimozduljon otthonról. ezzel már pozitív hatástért el ez a dolog, nem?:)

2011. márc. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Igazából a legtöbben szerintem nem is annyira hisznek. Ez csak olyan szórakozás, érdekesség, hogy na, ugyan mennyire illik rám a jellemzés? Ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy nagyon kevesen vannak azok, akik valóban az újságok heti horoszkópjától, vagy a netes "válassz egy színt/virágot/képet, megmondom, ki vagy" féle "jóslatoktól" tennék függővé a döntéseiket, vagy az életüket.
2011. márc. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
A napi / heti / évi / stb horoszkópokban szerintem az emberek 99%-a NEM hisz... A legtöbben a csillagjegyek jellemzéseiben látnak igazságot, aki meg ezeket olvassa, az nem azért teszi, mert elhiszi, hanem csak mert mondjuk unatkozik, vagy megszokásból elolvassa, vagy ilyesmi. Nagyon kevés ember lehet az, aki ilyen NLCafé-s napi horoszkópnak valódi jelentőséget tulajdonít, legalábbis én ilyen emberrel még Soha nem találkoztam.
2011. márc. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A nagymamám hisz benne, de ő mindenben hisz. Ha azt mondom neki, hogy kék a fű, akkor addig nézi, míg annak nem látja. :) De ő 83 éve ilyen. :)

Szerintem is kevesen hisznek benne.

Én, ha horoszkópot olvasok, akkor általában a röhögés kerülget.

S sokszor annyi általánosság van bennük, hogy tuti egy-egy mondat igaz lesz rád is. :)

2011. márc. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

A személyes megerősítés téveszméje, alias a Forer-hatás miatt. Picit bővebben:

[link]

2011. márc. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Azért hisznek az emberek a horoszkópokban, mert némelyek azt gondolják, hogy ha előre tudják mi fog történni velük akkor elkerülhetik megelőzhetik a sorsukat, amit egyébként is ők alakítanak. Ezzel csak az a gond, hogy a tudatuk ördögi körbe kerül.

Ugyan olyan mint lottót játszani, ha nem jön be újra megpróbálod, mert azt hiszed hogy ... nah majd most be fog jönni.

2011. márc. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti --> nagyon jó a link :)
2011. márc. 21. 16:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy az emberek 99%-a NEM hisz benne. Akkor miért olyan menő, trendi, hogy minden nőcis oldalon ezerféle horoszkóp van? Mert KELL, mert kelendő.

De hogy miért hiszik el, akik elhiszik.... Passz.

Néha el szoktam olvasni, főleg utólag ha 1-1 a kezembe kerül valahonnan, és visszagondolok, hogy aha, na ez sem jött be, sebaj :D

2011. márc. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!