Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek isten tud csinálni...

Szerintetek isten tud csinálni egy akkora hamburgert amit nem tud megenni?

Figyelt kérdés
Mert ha tud csinálni akkor nem mindenható hiszen nem tudja megenni. de ha nem tud akkor meg egyértelmű.
2011. febr. 24. 03:46
1 2
 1/19 anonim válasza:
59%
isten nem, mivel így leírva nem mindenható, de ez így nyelvtani probléma. Ha Isten-re gondoltál akkor ugyebár egy paradoxon amit megemlítettél, méghozzá a mindenható paradoxon. A valódi paradoxonok már csak arról híresek, hogy feloldhatatlan ellentmondásokról szólnak.
2011. febr. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

ha az egy Istenről kérdezed ezt, akkor elárulom azért képtelen olyan hamburgert kreálni, amit nem tud megenni, mert mindenható...ugyanis bármit csinál, az még mindig a minden része lesz, így képes rá hatni. így tehát saját mindenhatósága korlátozza ebben a feladatban, nem pedig az, hogy nem mindenható. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Nincs annyi pénze, hogy befizesse a hamburgeradót!
2011. febr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Hülyeséget kérdeztél: Istennél nincs olyan, hogy "nem tud".
2011. febr. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
ennek nem sok értelme van!
2011. febr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
56%
Az istenek nem esznek hamburgert, arrafelé manna van :D
2011. febr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
mióta a hamburgeradóval fenyegetőznek, eszébe sem jut a hambi.
2011. febr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Vicces a kérdés :) de azt ugye tudod, hogy ez hülyeség?


ilyen alapon, tud e akkora futópályát építeni, amit nem tud lefutni 5 másodperc alatt, tud e akkora könyvet írni, amit nem tud elolvasni 2 másodperc alatt.


A "trükk", vagy hiba az, ezekben a kérdésekben, hogy végtelen dolgokat állítasz szembe. Ha végtelen nagyságú hamburgert tud készíteni, és végtelen nagy dolgokat is meg tud enni, akkor értelmetlen összehasonlítani ezeket a képességeket. Bármekkorát elkészít és bármekkorát megeszik. Ha készít egy óriási hamburgert és megette, azzal nem győzte le saját képességét, mert készíteni tud egy még nagyobbat. Amit szintén meg tud enni, és így tovább...


Én a paradoxonokban nem hiszek: szerintem a paradoxon csak hibás logikát, hibás gondolatmenetet mutatnak, hibás ismeretet a világról. A végtelent nem úgy kell elképzelni mint egy számot, amivel számolni lehet. A végtelen csak egy jelző arra a mennyiségre ami már olyan nagy, hogy nem is érdemes vele számolni: értelmetlen az összehasonlítás.


Matematikában lehet vitázni azon, hogy 8/0 az mennyi. Az én álláspontom, hogy az végtelen. De mások azzal érveltek, hogy 8/0 nem lehet végtelen, hiszen ha utána beszorzom 0-val, akkor nem 8at kapok vissza megint. Illetve hát: mennyi lenne: 4? az is lehetne, mert 4/0 is végtelen lenne. Szal a végtelennel számolni rossz, értem? :)

2011. febr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Szerinted, ha van Isten, akkor ezen gondolkodik? Szerintem a hamburger tuti nincs a napirendjén!
2011. febr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Isten nem gondolkodik felesleg(es)ben.
2011. febr. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!