Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az hogy aki nem...

M@x kérdése:

Miért van az hogy aki nem hisz az ezotériában az mind lehurrogó választ ír? Miért kell idejönnie annak aki nem hisz benne?

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 15:00
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
52%
Nem dicsekedni akartam. Arra utaltam, hogy tudományegyetem, és nagyon sok olyan emberrel találkoztam, aki az alapvető fizikai reakciókat is valami isteni erőnek tulajdonítják, pedig az általános műveltség részét képezik. Én meg már belefáradtam az Isten kontra fizika, vagy UFO kontra csillagászat, esetleg még valami egyéb baromság kontra kémia csatákba. Hiába mondom el tisztán, világosan, mindig kezdhetem előlről, mert jön valami hülye, hogy a nappali falára kitett SZűz Mária sírva fakadt. Sok a hülye ember, ennyi. És tudom, hogy vannak tudósok, akik hívők, és nem tudósok, akik nagyon okosak, de azért ez mégsem óvaoda, hanem a XXI. század, emberek!!
2011. febr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
47%
Azért, mert azt hiszik, hogy ettől okosabbak, mert itt az oldalon -meg máshol is- az terjedt el, hogy aki hisz benne, az hülye, aki meg nem, az fú de ért a természettudományokhoz és k****jó a logikája meg racionális, meg ilyenek :-) Meg mert nem értenek semmit az egészhez. Azt hiszik, hogy akik hisznek a horoszkópban, azok szerint 12-féle ember létezik, hogy aki hisz a lélek létében, az automatikusan a hupilila jetiben is hisz, satöbbi. Én is az ELTE-re járok amúgy :D:D
2011. febr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
DE aki nem hisz benne, az miért ír ebbe a rovatba? Miért olvassa az általa vélt baromságokat? Nem kötelező!
2011. febr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Bölcsész tesó... XD
2011. febr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

15:29

Így már érthető, bocs! Én is jártam már itt úgy, hogy hiába mondtam, hogy az észlelt ufó valójában egy csillag. :D

2011. febr. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
37%
Azért kell az ilyenbe beleszólni, mert nincs veszélyesebb az egy bolond százat csinál effektusnál
2011. febr. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
74%

A középkorban az volt a tudósok (és az egyház) által elfogadott nézet, hogy minden bolygó, de még a Nap is a Föld körül forog és hogy a Föld, az lapos. Kismillió embert végeztek ki az miatt, hogy egy idő után azt merték állítani, hogy a Föld gömbölyű, ráadásul a Föld forog a Nap körül és nem fordítva.


Talán ezekből a ma még tudománytalannak tűnő dolgokból is kiderül egynéhányról, hogy mégiscsak igazak.

2011. febr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Utolsó megmondta a frankót!
2011. febr. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
BOCS, mármint ma 15:35 mondta meg a frankót! :)
2011. febr. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Azért Kisibolyával egyetértek. Nem is olyan nagyon sokat kell visszamennünk az időben, mikor még körberöhögték azokat, akik azt merték állítani, hogy a betegségeket apró, szabad szemmel nem látható kis lények okozzák. Aztán kiderül, hogy mégis léteznek vírusok és baktériumok.

Szóval lehetnek még a tudomány által felderítetlen területek.

Ettől függetlenül mégis azt mondom, nem kell minden babonának bedőlni és a ezoterikus tanok még felszínesnek is csak a legnagyobb jóindulattal mondható ismeretével sem kell dobálózni, mintha legalább sejtenénk, miről van szó.

2011. febr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!