Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az hogy aki nem...

M@x kérdése:

Miért van az hogy aki nem hisz az ezotériában az mind lehurrogó választ ír? Miért kell idejönnie annak aki nem hisz benne?

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 15:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
35%
Hát igen,ez az,ebben csak hinni lehet,mert az égvilágon semmi kézzelfogható dologra nincsen bizonyíték,mindenki okoskodik-egyesek jelentős anyagi hasznot is húzva a hívők hiszékenységéből.Hát ezért.Csak ma annyi minden hülyeségben akarnak hinni az emberek,komolyan mondom,rosszabb,mint a sötét középkor.Mert ők azért hittek effélékben,mert még nem volt egzakt a tudomány jelentős területeke.Ma pedig ennek ellenére akarnak hinni benne,ez több,mint szomorú.
2011. febr. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen a kérdés. ha tényleg nagyon hülye kérdés akkor tutira lelesz oltva, amit nem csodálok, mert néha annyira eszméletelnül ostoba kérdések vannak, hogy az hihetetlen.

De vannak normálisabb kérdések, mikor nem értem , hogy hogy tudnak idejönni azok akik nem hisznek benne egyáltalán(?) És még azt gondolják,h ogy mert azt kiírják, hogy biztos az agyad tréfált meg, drogos voltál, nincs rá bizonyíték- attól még a te szemszögedet, a véleményedet nem fogja megváltoztatni, hiába írja le hogy ő nem hisz benne. Az ilyen szánalmas embereket nem értem.

De ha ebben látja örömét...erről is megvan a véleményem.

Még annyi, hogy én sem írok oda ahova nem tudok mit hozzászólni, vagy nem vagyok jártas a témában stb...Én feltudom fogni, más hogy miért nem azt nem tudom..De elég gáz.

2011. febr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
erről beszéltem
2011. febr. 4. 15:11
 4/28 anonim ***** válasza:

Én hiszek, mégis a legtöbb kérdés olyan, amit egyszerűen értelmetlen babonának tartok. Na most ezért természetesen nem hülyézek le senkit, csak elmondom, hogy nem egészen erről szól az egész és nem kell mindent elhinni, csak azért, mert ezósan hangzik.

Erre sokan elküldenek a pi....-ba, ha nem is szó szerint, hogy mit keresek itt.


Mondjuk gondolom, nem is az én ingem a kérdés, inkább az olyanoknak szól, akik alapból leszólnak mindenkit, aki nem csak a kézzel fogható dolgokban hisz.


De van egy ilyen oldala is a dolognak, amit leírtam.

2011. febr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

"erről beszéltem"


Ez az elsőnek szólt.

2011. febr. 4. 15:12
 6/28 anonim ***** válasza:
53%
Én az ELTE-n tanulok. Azért írnak lehurrogó választ, mert ez az egész egy baromság. Aki egy kicsit is jártas a modern tudományokban (nem kell, hogy az eltére járjon, elég ha az ezoTV helyett néha national geographicot néz) az tudja, hogy MINDEN természerfeletti esemény hátterében teljesen egyszerű, megmagyarázható esemény áll.
2011. febr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Akkor leírom újra, mint már párszor tettem.

Aki szereti ezt a jellegű tmát, ilyen tinis hüleségekre "láttam akiskutyám szellemét" "ufo szállt le a kertünkben" eleve nem reagál.

Mi az a kézzelfogható bizonyíték? Isten léte/nem léte a mai napig nincs bizonyítva! (azt hiszem nem is lesz) Legalább annyi érvet tud felsorolni egy Istenhívó, mint egy ateista. Kinek van igaza? Én szerintem , aki hiszek Istenben, nekünk, Istenhívőknek. Az ateista szerint ostobaság az egész.

Szóval pl. itt az asztrológia. A napi, heti jóslatok teljes egyszerűséggel nem tudományosak, mert ugye 500.00 Kosnak nem lehet ugyanolyan napja pl. De maga az sz asztrológia tudományos alapokon és megfigyeléseken nyugszik. És aki azt hinné, hogy az asztrológia kamu, mert a csillagképek változnak (ami igaz is), annak leírnám, hogy folyamatosan nyomonkövetik a változásokat és új rendszerekkel számolnak.Mármint azok, akik ezt hivatalosan teszik.

A távgyógyítás , kamukártyavetéshez meg no comment. Naiv, hiszékeny emberek pénzszedői.

2011. febr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
64%

Jesszus! Én meg nem tanulok az ELTE-n! Talán ezért is nem értem, hogy kapcsolódik a kérdéshez, ki hol tanul? :D

Ismerek igencsak tanult embereket, akik hisznek Istenben (mondjuk nem ezotéria témakör, de szintén nem tudományosan bizonyított), vagy a földönkívüli életben, esetleg abban, hogy az álmok sokszor szimbolikus jelentéssel bírnak. Vagy éppen doktorátust szerzett nőt, aki reikizik.

Ismerek kevésbé tanult embereket is, akik hisznek benne.

Nem látok összefüggést a kijárt iskolák és a hit, a világnézet között.

2011. febr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

ELTE tanuló,

az aura is ezoterikus, pedig már van olyan fényképezőgép ami az állítólagos aurát lefényképezi.


minden csak idő kérdés, lesz amiről kiderül hogy teljesen baromság(ezo tvt nem nézek, nem is hiszek a benne lévő dolgokba) és lesz amiről kiderülhet hogy igaz

2011. febr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
93%
a legnagyobb baj hogy pont az ELTE tanuló félék az ostobák hogy azt hiszik hogy minden ezo fan mindenben hisz.
2011. febr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!