Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ezoterikus tanok szerint mit...

Ezoterikus tanok szerint mit jelképez Angkor Wat városa?

Figyelt kérdés

Nem a története érdekel, hanem, hogy van-e valami jelentése. Illetve a tornyoknak és az elhagyatott városoknak van-e jelentősége.

Direkt nem álomfejtésben tettem fel!


2011. jan. 22. 00:26
 1/4 anonim ***** válasza:

XX. századi kontextusban leginkább Pol Pot és a Vörös Khmerek hatalomra törekvési vágyait, valamint az antiurbanizációt és a racionalizmus helyett az idealizmus követését, egy primitívebb, elszigetelt rendszer kiépítését egy őt körülvevő modern világban. Nálunk ezt az irányvonalat a Jobbik és a Fidesz képviseli.



Egy kis érdekesség: Az Angkor szó várost jelent és a hindi nyelvből vették át a khmerek, ami az indo-európai rokonság miatt rokonszava az orosz "Gorod" szónak, ami szintén várost jelent.

2011. jan. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szilvo79 ***** válasza:
semmit.national geograpits egyik száma írja,miért néptelenedtek el.nem kellene mindenbe ezoteriát keresni,inkább olvass utána.bocs,ha kioktatóan hangzott,nem annak szántam.
2011. jan. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát kioktató is volt. Tudom, mi Angkor Wat, tudok sok dolgot róla, de mostanában egyre gyakrabban bukkan fel álmaimban, egyéb dolgokban. Szóval, engem igenis érdekel ezoterikus szempontból. És a tornyok, romvárosok szimbóluma is.
2011. jan. 23. 00:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés! Még sosem gondolkodtam ezen. Talán, ha tudnánk, kik, mikor építették, mettől-meddig állt fenn kulturájuk és hova tűntek? Valószínű, az vezet közelebb a válaszhoz, ha megtudjuk, miben hittek, azaz milyen vallásuk volt. Az biztos, hogy buddhisták voltak, de szerintem nem a ma ismert ágat követték, talán annak valami oldalágát. Mert - szerintem - a vallás, a hit és az ezotéria valahol összefügg. Célszerű lenne először az építői és azok vallása után kutatni. Talán a Vikipédián lesz valami utaló nyom.
2011. febr. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!