Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ki az, aki NEM fél haláltól?

Ki az, aki NEM fél haláltól?

Figyelt kérdés
2010. dec. 12. 19:03
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
én sem félek tőle.
2010. dec. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Zizo ; ***** válasza:
100%

A halál egy olyan dolog, ami elkerülhetetlen.

Mindenki dönthet: félhet vagy nem.

Ha az előbbit választod, akkor rettegésben élhetsz egy olyan dologtól, amit úgysem tudsz elkerülni.

Ha az utóbbit, akkor nyugodtan élhetsz, nem kell félned attól, ami mindenféleképp bekövetkezik egyszer.


Személy szerint egyáltalán nem félek, sőt, kíváncsi vagyok.

2010. dec. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 Cirmos kandúr ***** válasza:
én se félek a haláltól, emberi testben élni csak 1 állomás
2010. dec. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Az utolsónál a pont. A megvilágosodott, tudással rendelkező emberek nem félnek a haláltól, mert a tudat nem hal meg, csak a test. Néhány jógi képes rá, hogy mikor eljön az ideje szenvedés, és félelem nélkül, meditáció során önként hagyja el a testét.

Aki viszont azt gondolja hogy ő egyenlő a testével, és mikor az meghal ő is megszűnik, az tévedésben él.

2010. dec. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Egyszer mindenki meghal.Ha jó ember vagy-voltál akkor szerintem a túlvilágon jobban fogja érezni magát.
2010. dec. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Cirmos kandúr ***** válasza:

Ez nem azon múlik, hogy milyen ember voltál, hanem, hogy mennyit tapasztaltál, mennyit fejlődött a tudati szinted.

A lélek azért költözik testbe, hogy tapasztaljon, fejlessze tudatát. Ha ügyesen csinálja akkor ismét 1 testbe fog költözni, ha rosszul csinálja, bolyongni fog az univerzumban.

Viszont azt is tudni kell, hogy ahhoz, hogy a lélek 1 testbe költözzön annak az esélye annyi mintha a Csendes óceánon elhelyeznénk 1 karikát és várnánk mikor halad át rajta 1 teknős, tehát nagy szerencsénk van, hogy emberek lehetünk, akik rendelkeznek önálló tudattal, nem úgy mint az állatok.

2010. dec. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
A védikus írások szerint csak rajtunk múlik hogy emberként születünk-e meg újra, tehát nem a vakszerencsén múlik.
2010. dec. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Aki tudja mi a való.

Aki tudja, hogy az értelem az anyag felett áll, és bármikor változtathatunk a hozzáállásunkon, legyőzve még a félelmet is a haláltól...:)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Zizo ; ***** válasza:

"...hogy a lélek 1 testbe költözzön annak az esélye annyi mintha a Csendes óceánon elhelyeznénk 1 karikát és várnánk mikor halad át rajta 1 teknős..."


<-- Azért arra kíváncsi lennék, ezt ki találta ki, és hogyan...


Az a baj, hogy a mai világban sok a tudatlan ember, akik ilyen hülyeségeket elhisznek, mert nem tudják a dolgok magyarázatát. PEDIG! Nektek is megvannak azok az eszközök, amikkel kideríthetitek az igazságot.

Megadatott, hogy legyen értelmes elménk, legyen kezünk, amivel létrehozhatjuk mindazt, amivel megismerhetjük a világot. Vizsgálhatunk, kisérletezhetünk, megfigyelhetünk, tévedhetünk, amiket később kijavíthatunk.

EZ viszi előbbre az emberiséget, nem pedig az, ha minden hülyeségben hiszünk!

2010. dec. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 Cirmos kandúr ***** válasza:
És szerinted mennyi esélye volt annak hogy te vagy én emberek lettünk? Szerintem igen csekély, ha belegondolsz mekkora az univerzum és hány létforma létezhet benne.
2010. dec. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!