Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Nem unjátok már egymás fikázását?

BlackSword kérdése:

Nem unjátok már egymás fikázását?

Figyelt kérdés

Alapból állapítsuk meg, hogy ebben a témában nincsenek szkeptikusok... Vagy végkép nem írnak ide... Azért az emberek nagyrészének van véleménye az ezotériáról... Vagy egyetért, vagy tagadja... De ven véleménye...


Általában minden választ elolvasok az elejétől a végéig... Persze vannak kivételek, de erre most ne térjünk ki...


Az lenne a kérdés lényege, hogy miért nem lehet elfogadni a mások véleményét... Vagy miért kell nem emberhez méltóan megnyilvánulni...


Félreértés ne essen én szubjektív idealista vagyok, tehát az egész témakör idegen a felfogásomnak, és tudom vannak FAKE kérdések, mint a kissrác, aki vámpír akar lenni, és 404, akit nem az UFO-k vittek el... De ha véleményed van, azt miért nem lehet emberi hangnemben elmondani???


2010. dec. 3. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert nem vagyunk egyformák ennyi...van aki így nyilvánul meg van aki így.Szerintem felesleges volt megnyitni ezért ezt a kérdést de te is fogod látni...lerágott csont effektus efféléken filózni van benne igazság de felesleges dolog.Ezen ne fáraszd magad.
2010. dec. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én nem unom de elmúlt a megvázásom
2010. dec. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Mond csak neked ez miért fáj? Ezótéria eddig is játszótér volt:D.
2010. dec. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nézd, nekem nem fáj... Csak érdekelt, hogy a két habzó szájú tábor miért csinál már-már keresteshadjárat szintű támadásokat, holott a legtöbb (amit még értelmesnek lehet mondani) kérdésnél a kérdezőnek segítség kell, és nem az, hogy két tábor egymást anyázza... Mert így csak az oldal veszti el az eredeti célját: Azt, hogy segítsünk másoknak...
2010. dec. 3. 22:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Mert:

1. Istenben hinni nem ugyanaz, mint szellemekben, démonokban, vérfarkasokban, mit tudom én, hogy mikben. (Ha bővebben akarod, akkor szívesen kifejtem...)

2. Földönkívüliek létezésében hinni, nem ugyanaz, mint a köréjük kanyarított, különböző szándékkal és tulajdonságokkal felruházott mesebeli lényeket hinni és azokat tényként megjeleníteni.

3. Az, hogy vannak megmagyarázhatatlan paranormális jelenségek, a jelenlegi materiális tudásunkat meghaladó jelenségek, még senkit sem hatalmaznak fel arra, hogy egyértelműen kijelentsék, hogy van egy misztikus szellemvilág, amelyben sátánok, ördögök, boszorkányok stb dolgoznak, jelennek meg, lökik le a tányért az asztalról, rontást hoznak az emberre.

4. A megmagyarázhatatlan jelenségeket nem a középkori szinten kellene megmagyarázni, hanem azt kellene kutatással feltárni, hogy jelenleg miért nem tudunk rá magyarázatot adni.

5. És azért az ellenszenv, a türelmetlenség ezekkel a divatos, vagy beléjük nevelt, butasággal párosuló kérdésekkel szemben, mert érdekes módon az emberek többsége nem találkozik ezekkel a varázslatokkal. Néhányan meg azt hiszik, (vagy akarják hinni) ha ők részesei voltak ezeknek a jelenségeknek, akkor ők valamiféle kiválasztottak és különbek a racionálisan élőkkel szemben. És az sem biztos, hogy ők látták, átélték ezeket az élményeket. Annyit mondták már nekik a környezetükben, annyira rákattantak, hogy egy idő után már nem tudnak különbséget tenni a valóság és az általuk is elfogadhatónak áhított képzelet világa között.

2010. dec. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Fényhordozó ***** válasza:

Szerintem az egyik oka az, hogy egyesek nem tudják elfogadni, hogy valaki hisz természetfeletti dolgokban, és mindenkit ki akarnak ebből nevelni.

Másrészről, vannak, akik minden hülyeséget elhisznek, amit a filmekben látnak.

Harmadszor pedig vannak, akik az okkultisták által elfogadott dolgokban hisznek, tehát nem minden hülyeséget vélnek valósnak, de az ezotériát sejtik minden mögött.

És ennek a három típusnak a találkozásából ez születik végeredményképpen...

De ez az én véleményem. Ha valaki másképp vélekedik, az ő véleménye is érdekel...

2010. dec. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ne is vedd őket figyelembe kérdezö:) ez egy dedó osztály:) így válaszolnak, megvan a szintjük is
2010. dec. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Fényhordozó ***** válasza:

11:21-es válaszadó,

Ez mindenkire értetted?

2010. dec. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
csak azokra akik piszkálják
2010. dec. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!