Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » LastOneLeft, lehet egy kérdésem?

LastOneLeft, lehet egy kérdésem?

Figyelt kérdés

valamelyik kérdésnél azt olvastam, hogy neked megmutatttak valamit, amitől rájöttél az élet értelmére, és az egész működésére. mi az? mik azok az összefüggések, amikről mi nem tudunk?

de lehet hogy 404 kolléga írta ezt, ha így van, ezesetben elnézést LastOneLeft-től.


2010. nov. 14. 02:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
ez már több kérdés nem csak egy
2010. nov. 14. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Ezt fogja ajánlani:

Paul Brunton: Az ÖNVALÓ BÖLCSESSÉGE


* * *

Kollektív "tudatváltás" zajlik bennünk, modern emberekben. Ennek elősegítésére a XIX. század végétől szükségessé vált bizonyos - átmenetileg elhomályosított - okkult tények ismételt "felébresztése", elsősorban a racionális logika, az okozati analízis bűvkörébe magát oly hatékonyan bezáró modern nyugati ember tudatmezőjében.

A planetáris Hierarchia jövőformáló impulzusait mindig olyan emberek hordozzák magukban, akiknek egész inkarnációs képlete egy ilyen szellemi misszió köré épül. Feladatuk elsősorban az elfeledett, eltemetett kozmikus "emlékezet" először önmagukban való aktivációja, utána pedig az újból megtalált tudásnak minél hatékonyabb terjesztése.

Dr. Paul Brunton angol újságíró, filozófus, utazó ilyen képletet hordozott magában. Vallástudományi, filozófiai tanulmányai a keleti ősi beavatási régiókat felkereső utazásai, jógik, misztikusok, szent emberek között eltöltött évei mind egy felvállalt szellemi küldetés egymásba épülő fázisait alkották. Magával hozott képességei mellé szerzett hatalmas okkult tudása Tanítóvá avatta, négy kontinens kereső, várakozásban élő, a benső út törvényeit befogadni képes emberisége számára.

2010. nov. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

hello.


Lehet hazugnak, vagy bolondnak fognak tartani, de jól olvastad a dolgot annál a bizonyos kérdésnél. amúgy én nem tudom ki/mi az a 404. Mondhatjuk, hogy mutatta valaki ezt, de csak "bedobta" nekem hozzáfűzés, felvezetés nélkül, csak úgy a semmiből, és pont itt GYK.hun. egyébként ennek is megvan a sztorija, ha érdekel mondom, de a kérdés nem erről szól. Egyébként az a dolog, amit Némo Kapitány felvezetett, hogy őszinte legyek, de légy szíves ne érts félre, bennem is ki van fejlődve, mármint az a rendszerezőkészség hogy észrevegyem ezen a művön, hogy az élet igazságát jegyzi le, embernek valóan. Bárki képes megérteni a szerzemény mondanivalóját, vagyis bárki eltudja sajátítani a tudást, de az nem biztos, hogy konkrétan vissza is tudná adni azt, mint segítséget másnak, ami nem probléma, mert ez nem erről szól, erre megvannak az egyének, s nekem pedig megy, így én ezt meg is teszem, mármint azt a terjesztést, amiről Némo Kapitány bevágott szövege is szól. Természetesen nem győzködésről van szó, szimpla egyszerű jelzésről inkább, hogy van ilyen is...:)

Amúgy nagyon sok dolog összefügg egymással, de van egy dolog, ami a létezésünkkel kapcsolatos érdeklődés legelső kérdései közt van, s ha azt sikerül jól megérteni, akkor abból lehet továbbfejleszteni a tudást, és az egyén maga is képesé válik ezen összefüggések felismerésére, de természetesen állok bárki rendelkezésére, akinek őszinte az érdeklődése, vagyis nyitott. nem tudom láttad e az Eredet című filmet...ott van egy olyan dologról szó, amit a filmben incepciónak neveznek, ami annyit tesz, hogy a tudat mélyén elültetnek egy gondolatot, és e gondolat burjánzik el...az emberben most rossz gondolatmag van elültetve a létezésével kapcsolatban, ezért esik bele a hibákba, ezért téved, és ezért van kételye oly sok mindennel kapcsolatban...ezzel a tanítással pedig a jó gondolatmagot lehet elültetni a tudatunkban, ha mélyre hatolunk képletesen, vagyis sikerül visszavezetnünk a dolgokat a legelejére, ami nehéz, mert el kell elereszteni szép fokozatosan azt, amit most hiszünk bármiről is...természetesen fogunk találkozni olyan elemekkel, amiket eddig is tudtunk...sőt...még többel is. :)


Ha van kérdésed esetleg válaszolok szívesen, ha a tudás forrását keresed, akkor Némo Kapitány által beírt könyvben találod azt meg. ha esetleg belekezdesz, és gondod támad az értelmezésével, bár ha türelmes és nyitott vagy ilyen bajod nem lesz, akkor szólj bátran és segítek neked. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes. Akkor hogyan is lehet rájönni , hogy mi az élet értelme? ? :o

( Az Eredet. c filmet nem láttam, de akkor majd meglesem... )

2010. nov. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Az Eredet című film nem kötelező, csak az ember elméje körül forog a dolog, és ott is ilyesmiről van szó, ezért csak példának hoztam fel...ha az élet igazságát, létezésed okát, értelmét és valós célját keresed, akkor a második válaszoló, Némo Kapitány által beírt könyvből ki tudod nyerni, de azért én is idebiggyesztem akkor, hogy egyértelmű legyen. :)


Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége

[link]


üdv és sok sikert

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%
Tudjátok mi az élet értelme? Az hogy jól érezd magad amíg élsz. A tudós abban leli örömét, hogy valamit felfedez, a zenész abban, ha másokat szórakoztat stb. Meg kell találni, hogy téged mi tesz boldoggá és azzal foglalkozni, vagy legalább hobbiként űzni. Aki ennél nagyobb értelmet keres az életben, nagyon nagyot fog csalódni!
2010. nov. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm a Linket, el is fogom olvasni :)

Egyébként LastOneLeft nagyon jókat szoktál írni.! Sokszor olvastam már a kommentjeid :D :)

2010. nov. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

10:36. :)


Teljes mértékben igazad van, ha 60-80 évre redukált életről beszélünk. Ha kiterjesszük létünket, akkor változik a felállás. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"redukált élet" ??? Többszázmillió ember meghalt, de egyről sem tudunk, hogy 80-90 évtől kiugróan tovább élt volna.


Vagy arra gondolsz, hogy mi az értelme az emberiségnek, mint egész? Nekem erre az a válaszom, hogy semmi, vagy pont ugyanannyi, mint erdőnyi fa életének az értelme...

2010. nov. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

arra gondolok, hogy vagy egy fizikai testnek tartja magát az ember, és akkor 60-90 év az élettartam, vagy pedig a tudatnak/elmének tartja magát az ember, ami csak a fizikumot használja, hogy tapasztalhasson, akkor bizony a léte örökké tartóvá válik...egyetlen döntés. ez utóbbival pedig változik a szituáció kissé. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!