Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hiszek mert nincs rá bizonyíté...

Hiszek mert nincs rá bizonyíték, hogy ne létezne, VAGY nem hiszek, mert nincs ár bizonyíték, hogy létezne?

Figyelt kérdés
Itt egyre többet olvasok, legfőképp az ezotériában, hogy ufókra, szellemekre, farkasemberekre írják, hogy léteznek, mert nincs rá bizonyíték, hogy ne léteznének. :D Nekem ez fura. Ésszerűbb, hogyha valamire azt mondjuk, hogy nem hiszek benne, mert nincs rá bizonyíték. Pl akkor sok minden létezik... léteznek élő halottak, marslakó mostoha stb. mert nincs rá bizonyíték, hogy nem léteznének??
2010. nov. 13. 18:11
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Miért ne lehetne bizonyítani, hogyha valami nem létezik?!
2010. nov. 13. 18:33
 12/13 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
81%

Egy osztrák matematikus sokat agyalt ilyeneken és kb. erre jutott mire világhírű lett:

Gödel első nemteljességi tétele:

Minden ellentmondásmentes, formális-axiomatikus elméletben megfogalmazható olyan mondat, mely se nem bizonyítható, se nem cáfolható.

Másképp: Minden elég erős, ellentmondásmentes elméletben van olyan mondat, mely eldönthetetlen, miközben igaz .

Vagyis van olyan értelmes kérdés, melyre nem létezik értelmes válasz.

2010. nov. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy leírtad. Szerintem én beleőrültem volna, mire erre rájövök. :)
2010. nov. 13. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!