Mi baja sokaknak a sárkányok elméletével?
A magyar, minden európai kultúrában, mitológiában voltak sárkányok.A kínaiban is fontos szerepe van.
Ha ennyire eltérő, távoli kultúrákban van sárkány, akkor valószínűleg a valóságban is léteztek.
Az is lehet,hogy még léteznek és van tojásuk eldugva a Mátrában.
Éppen ezért kellene támogatni a sárkánykutatásokat.Esetleg sárkányológia szakot létrehozni az ELTE-n,tovább bizonyítani a sárkányok létezését.
Egyébként vannak magyar települések is, amiknek bent a nevében,hogy sárkány.Az sem lehet véletlenül.A település lakói láthattak sárkányt vagy ott volt egy fészek és utána kapta a nevét a település.
"Ha ennyire eltérő, távoli kultúrákban van sárkány, akkor valószínűleg a valóságban is léteztek."
Ott bukik, hogy ezek eléggé eltérő sárkányok.
Ez kb. olyan, mint amikor az hívő azzal jön az ateistának, hogy többen hisznek, mint amennyien nem hisznek. Ja, csak éppen tök másban hisznek, és olyankor nem vállal közösséget más hívővel, ha más vallások hülyeségére hívja fel a figyelmet az ember.
"Egyébként vannak magyar települések is, amiknek bent a nevében,hogy sárkány.Az sem lehet véletlenül."
Nem véletlen, de ezernyi más magyrázat is van az okára.
Nem egyértelmű a válasz arra, amit kérdezel.
Szerintem amire utalsz, hogy több egymástól eltérő kultúrában, mitológiában maradtak fenn emlékek sárkányokról, azt nem biztos, hogy szó szerint kell értelmezni. Lehet, hogy átvitt értelemben, eszmeileg, egy ideológiát, régi világnézetet, dogmát képviselt a sárkány fogalma, amit az utókor elpusztított.
Másrészt meg, filozófusok azt szokták mondani, hogy ami soha még nem létezett, olyat az emberi agy kitalálni, megnevezni, körülírni nem tudna. S hogy igaz ez a sárkányokra, varázslókra, törpékre, manókra, óriásokra, boszorkányokra, stb., is. Hogy mindezek léteztek valamikor.
Mondjuk a "sárkánytojás a Mátrában" elméleteddel eléggé belecsaptál a lecsóba. ;)
Kérdező,
a "Csajágröcsöge" település név tanulmányozása után milyen tanszéket hoznál létre az ELTE-n?
Ha már a település nevek ennyire sokatmondóak.
A sárkány tulajdonképp ma gyűjtőszó. A magyar mitológia lényei a több fejjel rendelkező, tűzokádó lények eredetileg a sárkányok itthon. De ma már egy csomó más mitológiából jövő lényt is ide sorolunk. Nem vagyok benne biztos, sőt, hogy az angolszász hagyomány is azonosítaná a magyar népmesék lényeit, mint egy sárkányfajt. Egyáltalán kérdés, hogy mikor alakult ki, hogy a sokféle kígyó vagy gyíkszerű pikkelyes mitológiai lényt egy szóval kezdték illetni. Mert kb. nincs két teljesen egyforma sárkány különböző népeknél. Míg például a szarvasmarha az indiában is ugyanazokat a jellemzőket viseli, mint itthon. Vagy a kutyáknak is több közös jellemzőjük van fajként, mint a sárkányoknak.
Nagy ugrás, hogy ez alapján mit akarsz pontosan a Mátrában keresni. Minek a tojása lehet ott szerinted?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!